homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O pastila yasmine omisa in sapt. 3


#1 2010-12-28 23:15:00

Buburuzuca
New member
Inregistrat: 2010-07-17
Mesaje: 6

O pastila yasmine omisa in sapt. 3

Buna seara tuturor. Sper sa ma puteti ajuta cu o problema. Am omis  o pastila, anume pastila 3 din a 3-a saptamana . Am uitat  exact 24 de ore. Asa ca am luat  ambele pastile  deodata si am continuat blisterul  iar la sfarsitul  acestuia  menstruatia a venit exact in aceeasi zi ca si in lunile  normale. Am folosit protectie suplimentara. Intrebarea mea este cand pot renunta la protectie suplimentara avand in vedere ca nu mai aveam 7 pastile pana la pauza. Am procedat gresit? cum sa incep sa le readministrez?  grater


Funny but when you're near me...I'm in the mood for love...

Offline

 



#2 2010-12-29 03:50:27

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: O pastila yasmine omisa in sapt. 3

ai procedat corect cand ai uitat pstila. Sa inteleg ca ai folosit 7 zile protectie suplimentare? pai cand se termina cele 7 zile, esti din nou protejata.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#3 2010-12-29 11:07:25

Buburuzuca
New member
Inregistrat: 2010-07-17
Mesaje: 6

Re: O pastila yasmine omisa in sapt. 3

dar nu pentru protectie ma ingrijorez. se zice ca folosirea ei este pentru  7  zile pana iau 7 pastile corect. eu  nu mai aveam 7 pastile din blister doar 4 pana la pauza. deci eu am luate doar 4 pastile si ...pauza la propriu:)Abia acum am citit pe prospectul de la pastile ca ar fi trebuit  continuat cu urmatorul blister fara pauza. acum sunt de tot confuza grater
De yasmine este vorba in cazul in care am uitat sa mentionez

Ultima oara a fost editat de Buburuzuca (2010-12-29 11:08:59)


Funny but when you're near me...I'm in the mood for love...

Offline

 

#4 2010-12-29 11:47:42

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: O pastila yasmine omisa in sapt. 3

Le incepi normal, in aceeasi zi ca si pana acum, si protectie suplimentara in pauza si primele 7 pastile din noua folie smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#5 2010-12-29 23:52:45

Buburuzuca
New member
Inregistrat: 2010-07-17
Mesaje: 6

Re: O pastila yasmine omisa in sapt. 3

asa ma agndeam si eu. sper ca e ok  si o sa fiu protejata dupa cele 7 zile. alte opinii?


Funny but when you're near me...I'm in the mood for love...

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.