homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina un vis..in asteptare!


#1 2010-12-29 12:02:07

raniaa
Membru
Inregistrat: 2010-12-29
Mesaje: 4

Sarcina un vis..in asteptare!

rugaciune
Buna ziua,
sunt noua pe acest forum...dar am intrat in dorinta de a cauta anumite informatii cu privire la o problema cu care ma lupt de 2 ani si anume...NU POT RAMANE INSARCINATA.Daca aveti rabdare sa cititi aceste cateva randuri si sa ma ajutati..va multumesc din suflet....acum 2 ani am hotarat ca imi doresc un copil si am mers la medicul meu gineco...sa imi fac control si sa vad daca e ok totul..dar surpriza...OVARE CU ASPECT MICROPOLICHISTIC....mi+a prescris Diane 35 pt 3 luni...iar dupa aceste 3 luni ovarele mele erau ok....Am incrcat sa raman insarcinata, am luat acid folic...dar degeaba...dupa 3 luni de la intreuperea AC..mi+au reaparut aceste chisturi.Acum 3 saptmanani am fost iar la controlul meu periodic si Echo IN ziua 28CM arata astfel
-OVAR DREPT 39/31/26+CU OPT FOLICULI DE 4+8 MM
-OVAR STANG 27/14/16MM-CU 10 FOLICULI DE 4+8 MM
ENDOMETRU 9.9MM
LAMA LICHID IN DOUGLAS

Mi s+au recomandat analize_
Le+am facut doar pe cele din yiua 4 si arata astfel
ESTRADIOL..35PG/ML....faza foliculara:ND-160....faza foliculara zilele 2-3:ND-84
FSH...8.41miu/ml.....val:2.8-11.3
LH....7.25miu/ml...........1.1-11.6
prolactina...22.6ng/dl...(1.9-25)
T3.............99.5ng/dl..../81-178)
T4............7.76ug/dl......(4.5-12.5)
TSH.........1.11uUi/ml......(0.4-4)

Asta cam este treaba deocamdata...AJUTATI UN SUFLET NECAJIT....canu mai stiu ce sa fac si cum sa fac...ajung la disperare..MULTUMESC MULT

Offline

 



#2 2010-12-29 12:27:22

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Sarcina un vis..in asteptare!

Raniaa, bine ai venit ! Ar fi bine sa intri aici http://forum.anticonceptionale.ro/t3302 … ca-37.html si sa-ti spui "oful" si sunt convinsa ca vei purta niste dialoguri eficiente acolo. Sunt multe fete acolo in situatia ta sau fete care au fost in situatia ta .
LE Ar fi bine sa stergi unul dintre subiecte, am cazut ca ai scris si la mamici aceeasi chestie - tine de regulamentul forumului sa postezi intr-un singur loc acelasi subiect.


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.