homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Novynette-3


#39 2011-06-27 14:57:35

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: novynette

vai... m-ati facut fericita fetelor.. multumesc mult. sper oricum sa revina novynette pe piata..ca nu imi place cum suna "merci.. lon" lol


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 



#40 2011-06-27 22:24:44

mellagnia
New member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 14

Re: novynette

hai_faiv a scris:

Deci aceeasi chestie mi s-a intamplat si mie... am cautat in tot clujul si nici urma de Novynette. Mi s-a recomandat mercilon de la farmacie dar am ezitat ca sa vin sa va intreb pe voi daca e ok sa il iau (la planning nu am cum sa merg). Eu sunt in perioada in care vreau ca imi fac menstra sa vina mai repede scurtand perioada de pauza. Azi mi-a venit, ar trebui sa iau deseara prima pastila. Cu mercilon pot sa ma comport normal, ca si cum ar fi Novynett, fara sa se piarda protectia??

Ah, si in caz in care reapare Novynette, pot sa revin la ele?

Multumesc.

le: citeam pe nu stiu ce prospect online, ca daca uiti o pastila de Mercilon, trebuie sa ma protejez 14 zile sau sa astept noua menstruatie. neutral

cu ce altceva pot inlocui Novynette ca sa nu fie asa mare perioada de protectie?? (sa fie 7 zile)

da..iar le-au scos de pe piata punish ..la farmacie mi s-a recomandat mercilon, dar undeva pe la inceputul anului doctorul mi-a recomandat Karissa..nush ce sa zic..maine ar trebui sa le incep si nu am cum sa dau de doctorul meu. am citit ca difera putin la compozitie (karissa vs novynette) si nu stiu ce sa iau. cred ca o sa merg pe mercilon daca e la fel ca novynette-ul. hmm

Offline

 

#41 2011-06-28 13:12:00

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: novynette

pai daca doctorul iti recomandase karissa si tu ai continuat sa iei novynette, nu te deregla acuma, parerea mea.. si ia mercilon. cu toate ca ar fi trebuit sa il asculti pe medic...


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.