homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerare inafara menstruatiei


#1 2011-01-29 09:42:31

sweetygabyttza
Membru
Inregistrat: 2011-01-29
Mesaje: 2

sangerare inafara menstruatiei

buna.am o problema si m-as bucura foarte mult dak m-ati putea ajuta.iau de vreo 7 luni anticonceptionale rigevidon.pana acum menstruatia mi-a venit regulat,fara nici o problema.luna aceasta am inceput o noua folie si am ajuns la pastila nr 10 pe care am luat-o seara.a doua zi dimineata m-am trezit cu sange pe chilot,sange care nu s-a oprit nici pana azi in care trebuie sa iau pastila cu nr 13.aseara mi-a curs si un cheag mare.sangele imi curge in cantitati medii,la fel ca la menstruatie.sunt foarte speriata si nu stiu ce poate fi aceasta sangerare.precizez ca iau pastilele regulat,fara sa fi omis nici una.sad

Offline

 



#2 2011-01-29 09:57:58

Asd
Full member
Inregistrat: 2010-08-03
Mesaje: 731

Re: sangerare inafara menstruatiei

EU cred ca este vb de spotting,ce este normal sa apara in primele 3 luni de administrare a ac.(pana se acomodeaza organismul cu ele)In general are o cul mai maronie si se "manifesta"ca si cum ai fi in ultimile zile ale menstruatiei.

Pf...scz am citit ca iei de 7 zile.Nu stiu...suna-ti medicul sau mai asteapta alte pareri.Daca ai unit 2 folii s-ar putea sa fie din cauza asta

Ultima oara a fost editat de Asd (2011-01-29 09:59:27)


Atunci cand o usa ti se inchide,alta se deschide!  partydance

Offline

 

#3 2011-01-29 10:33:02

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: sangerare inafara menstruatiei

sweety mergi la medic, daca e sangerare ceva nu e in regula

Offline

 

#4 2011-01-29 10:56:11

sweetygabyttza
Membru
Inregistrat: 2011-01-29
Mesaje: 2

Re: sangerare inafara menstruatiei

am citit undeva pe net k ar fi vorba de o dereglare hormonala cam asa ceva.acuma nu mai stiu despre ce poate fi vorba. neutral

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.