homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am inceput pastilele mai tarziu cu o zi


#1 2011-01-30 14:55:01

choochydoll
New member
Inregistrat: 2011-01-30
Mesaje: 7

am inceput pastilele mai tarziu cu o zi

am si eu o intrebare legata de anticonceptionale...eu i-am marvelon de foarte mult timp...nu am avut niciodata "probleme" de genul am uitat pastial ,am calculat gresit sua mai stiu eu ce...insa ,
in Decembrie ar fi trebuit sa termin pastilele pe 26 ceea ce inseamna ca pe 30 imi venea ciclu(mie imi vine mereu in a patra zi de cand termin patilele) ...asa ca am mai continuat inca 4 zile pana pe 30 Decembrie...
problema intervine in momentul in care eu am luat pastila in Ianuarie,pe 8 in loc sa o iau pe 7 (initial am avut impresia ca am luat pastiel in Decembrie pana pe 31 insa ulterior mi-am adus aminte ca de fapt in ziua de 31 Decembrie nu mai luasem)...
eu am calculat asa: daca am luat pastile  pana pe 30Decembrie ar fi trebui sa incep urmatoarea tableta pe 7Ianuarie,insa eu am inceput-o pe 8 Ianuarie...si le-am terminat pe 28Ianuarie
intrebarea este : mai sunt la fel de protejata in continuare?pastilele isi mai fac efectul?  daca pe 28 Ianuarie am avut contact neprotejat....

Offline

 



#2 2011-01-31 08:52:35

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: am inceput pastilele mai tarziu cu o zi

choochydoll ai warn pt postare multipla. citeste te rog regulamentul si respecta-l.

topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.