homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarzierea menstruatiei = test de sarcina dupa cate zile?


#1 2011-02-03 08:14:08

enescu sabina
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-01-30
Mesaje: 9

intarzierea menstruatiei = test de sarcina dupa cate zile?

as dori sa imi spuneti cat ar trebui sa astept pana a face un test de sarcina si cand as putea avea primele simtome de sarcina ?(acum am o sensibilitate la sani exact ca inaintea venirii ciclului insa singura diferenta o face sensibilitatea crescuta a sfarcurilor fara marirea lor). mentionez ca incepand din luna iulie pana in octombrie am avut ciclul de 30 zile.noiembrie decembrie ianuarie de 27 zile cu ultima menstruatie pe 4 ianuarie.Multumesc si mentionez ca ne dorim un bebe si de 6 luni pare ca nu vrea sa vina

Offline

 



#2 2011-02-03 09:13:28

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: intarzierea menstruatiei = test de sarcina dupa cate zile?

la 3 saptamani de la contactul cu risc, sau la 7 zile de la intarzierea menstrei e relevant testul.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#3 2011-02-03 12:34:57

enescu sabina
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-01-30
Mesaje: 9

Re: intarzierea menstruatiei = test de sarcina dupa cate zile?

am facut astazi un test insa a fost negativ sad mersi ptr informatie...fiind testul negativ ma astept la problemele mele lunare

Offline

 

#4 2011-02-03 12:51:46

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: intarzierea menstruatiei = test de sarcina dupa cate zile?

Buna sabina, nu fi trista, o sa vina bebelasul tau in curand cu siguranta. Vino la aspirante, suntem multe acolo. puss


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.