homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale.


#1 2011-02-04 13:22:38

loredana1988
Membru
Inregistrat: 2011-02-04
Mesaje: 1

anticonceptionale.

Buna ,am si eu o intrebare care ma macina ..in iulie am inceput sa iau anticonceptionale Yasmin ,prescrise de medicul ginecolog..de atunci am luat fara pauza..acu este a 7a luna .nici nu am mai fost la control de atunci . va nu simt nimic in neregula,dar mai am cateodata intepaturi in zona ovarelor,dureri si mi se pare ca ma umflu . ar putea sa ma lamureasca cineva?multumesc puss

Offline

 



#2 2011-02-04 13:25:14

simone11
Full member
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 520

Re: anticonceptionale.

Pai, ai putea sa mergi la un control...Dar, nu ti s-a spus sa-ti afci niste analize dupa 6 luni?

Offline

 

#3 2011-02-04 13:35:14

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: anticonceptionale.

Prin "fara pauza" sper ca te referi la faptul ca ai luat cate o folie pe luna, nu ca ai lipit 7 folii.
Se fac anual analize cand iei AC smile Deci zic si eu ce a zis simone smile
Cat despre asa zica "pauza obligatorie" cum au unii doctori tendinta sa recomande, nu e necesara decat daca ai probleme de sanatate care sa impuna sa nu mai folosesti medicamente / hormoni. De ex, daca ai probleme mari cu ficatul sau mai stiu eu ce.

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2011-02-04 13:39:49)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.