homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce contraceptiv pot folosi ca tratament pentru uter fibromatos?


#1 2011-02-06 17:08:51

meddiana
Membru
Inregistrat: 2011-02-06
Mesaje: 2

ce contraceptiv pot folosi ca tratament pentru uter fibromatos?

Buna ziua.
sint purtatoarea unui uter fibromatos care in lipsa progesteronului din duphaston,orgametril,mirena-astea fiind incercate pina acum-da singerai mari.
cum am copil de 1 an si 3 luni care se joaca,necesita in brate,atentie,etc..in nici un caz nu putem vorbi de operatie pentru ca trebuie sa ma tin dupa el.si nici singerari mari pentru ca...la fel!!

sint in pauza de mirena dupa dislocarea lui.astept unul nou.
ce alte variante am pe fibromatos ca sa-mi opreasca singerarile/mentionez ca nu ma ingras,nu ma enervez,nu am singerari suplimentare de la lynestreno,didrogeston,levonorgestrel,zici ca mile-a dat Dumnezeu ca tratament perfect.

fara ele,e jale.chiuretaj,operatie,etc.

deci-1.mirena,sa speram ca nu se mai disloca.
  2.duphasto si orgametril se poate lua si  9 luni  neintrerupt dupa cum se recomanda la endometrioza,de exemplu?

mentionez ca sint in situatia paradoxala de a veni eu cu informatia la doctori si ei sa mi-o aprobe,pentru ca fiecare cu interesul lui-banii,sa ma aiba de clienta,etc.
asteapta sa le dau eu solutii,asa ca nu-mi spuneti sa ma duc la doctor ca i-am luat pe toti din Ploiesti,toti iau banii si dau ceva,acolo...?

Offline

 



#2 2011-02-10 11:04:25

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ce contraceptiv pot folosi ca tratament pentru uter fibromatos?

levonorgestrelul il gasesti in compozitia Microgynon...cel mai echilibrat contraceptiv combinat dupa parerea mea(sau in orice caz, unul dintre cele mai echilibrate)
Am inteles care e problema ta legata de medicii din ploiesti, insa te aflii totusi foarte aproape de Bucuresti...cit de greu ar fi sa iti faci drum pina aici asadar ca sa vorbesti cu un medic de planning?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.