homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Valoare beta HCG normala???-5


#77 2016-06-12 11:09:01

mihaema2386
Membru
Inregistrat: 2016-06-12
Mesaje: 1

Re: Valoare beta HCG normala???

Bună tuturor!

Am și eu o problemă, care recunosc că m-a cam dăr?mat!
?n octombrie  2015 am reușit să răm?n pentru prima dată gravidă, dar nici nu m-am bucurat prea tare că am și pierdut-o (avea maxim 4 săptăm?ni, nu am apucat să ajung cu ea la medic, a ieșit pe cale naturală).
?n mai anul acesta am descoperit că sunt din nou gravidă. Vă spun sincer că mi-a fost frică să mă bucur sau să-mi fac planuri. Ultima menstră a fost ?n 10 aprilie, dar am un ciclu neregulat, eu am calculat v?rsta sarcinii, ar trebui să aibă undeva la 6 săptăm?ni și c?teva zile.
Vineri, 10 iunie am fost la control și mi s-a spus că este sarcină oprită din evoluție, că nu are activitate cardiacă, și că ar trebui să o dau afară, să ?ncerc ?nt?i pe cale medicamentoasă.
Ieri mi-am făcut (din nou) o dozare de Bhcg, a crescut ( nu cu mult, e adevărat..de la 21.000 la 25.400), dar a crescut. Voi mai face la 48 de ore ?ncă una, ca să văd diferența, și să merg cu problema la alt medic.
A mai pățit cineva așa? Să i se spună că nu are activitate cardiacă, dar la alt control să fie ok? E primul bebe și ne dorim tare mult unul!
Mulțumesc!

Offline

 



#78 2016-06-21 14:10:04

raluk33
Membru
Inregistrat: 2016-06-21
Mesaje: 3

Re: Valoare beta HCG normala???

Salutare.. Sunt noua pe acest forum si foarte speriata de altfel.. Dupa 1 an si ceva in incercari testul s-a aratat in sfarsit cu 2 liniute ( am facut 4 diferite ca sa fiu sigura:) Primul impuls a fost sa merg sa fac un beta hcg ..zis si facut...rezultatul perfect 577 .. bineinteles ca am vrut sa-l fac si pe al doilea la 48 de ore..ca sa fiu sigura sigura..desi simteam ca sunt insarcinata cumva;). L-am facut si pe al doilea iar rezultatul a cazut ca o palma..586 ...M-am panicat grav si am sunat medicul pt o programare la intra de urgenta. Am fost azi si spre fericirea mea este pozitionata in uterm doar ca pare ff mic. M-a pus sa repet beta si in functie de asta sa vedem exact daca e normala sau daca a fost.. A mai trecut vreuna dintre voi prin asa ceva ? Un beta lent dar cu sarcina normala? Multumesc!

Offline

 

#79 2016-06-21 14:12:38

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Valoare beta HCG normala???

ai facut analiza la acelasi laborator?


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#80 2016-06-21 14:19:36

raluk33
Membru
Inregistrat: 2016-06-21
Mesaje: 3

Re: Valoare beta HCG normala???

da la acelasi la Medicover unde am abonamentul..dc? ar tb sa incerc si in alta parte??

Offline

 

#81 2016-06-21 14:22:12

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Valoare beta HCG normala???

nu. ma gandeam ca poate ai facut in alta parte si speram la o diferenta de valori din cauza laboratoarelor.
nu stiu ce sa zic. tin pumnii sa fie bine. nu m-am confruntat cu crestere proasta de beta.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2016-06-21 14:32:44

raluk33
Membru
Inregistrat: 2016-06-21
Mesaje: 3

Re: Valoare beta HCG normala???

Multumesc...astept cu infrigurare rezultatul celui de-al 3-lea hcg ....

Offline

 

#83 2016-06-21 14:37:43

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Valoare beta HCG normala???

Doamne ajuta!


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#84 2017-08-23 12:13:31

Alexac
Membru
Inregistrat: 2017-08-23
Mesaje: 1

Re: Valoare beta HCG normala???

Buna ziua! Am o intrebare. Imi doresc enorm un al doilea copil, am incercat sa il concep ca la carte, dar cred ca am facut analiza betahcg prea devreme. Va rog mult sa ma lamuriti. Prima zi a ultimei menstruatii 1.08, data fecundarii 10.08 si 14.08, ciclu de 27-28 zile, iar analiza am facut-o pe 21.08 la 8.00 dimineata. Valoarea a iesit sub 0,5. Mai am vreo sansa sa cred ca sunt insarcinata? Sau ar fi trebuit deja in a 7-a zi de la implantare sa fie mai crescut hcg-ul? Multumesc mult.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.