homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-13-161


#3041 2011-05-04 16:24:03

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-13

sweety, mie nu mi se umfla decat daca stau mult la birou si asta pt ca stau picior peste picior (asta pateam oricum si inainte de sarcina)
mainile nu mi s-au umflat deloc
si eu mai am zile cu dureri ca la menstra si am aproape in fiecare zi cateva contractii nedureroase
am mai luat cate un no spa din cand in cand
sper sa nu-mi faca pitica mea figuri


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 



#3042 2011-05-04 17:08:26

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-13

Kata, nu iti fa griji, scrie mail cum vrei, sotul nu se supara1Iar acum stie stie cine esti!Trimit poze cand descarca, sa vina de la munca! puss

Sweety, cred ca nu e in ordine cu salariul. Eu,m din pacate, nu am fluturasul nici pe martie nici pe aprilie, ca nu s-au sinchisit la scoala sa printeze pentru noi toti nu doar pentru mine. Insa pe martie am luat mai mult decat daca as fi lucrat cam cu 70 Ron. Mie tot nu mi s epare ca am luat cat trebuie, dat fiind ca luam 85 la suta din brutul mediu pe ultimile 6 luni din care se scad doar vreo 60 Ron. Dar nu am fluturasul si nici nu mai pot merge la scoala. Astept zilele astea, sa vad de iau colegii mei. Daca nu, dupa ce nasc, fac scandal, cerere etc sa imi vad fluturasii.
Ce bine ca ai si bagajul pregatit! par Trece timpul...
Eu am mai facut meditatii, mai am maine doua si inchei pentru o perioada....

Cat despre nospa, eu iau acum 3 pe zi, asa mi-a recomandat medicul, sa fie burtica relaxata, deci sigur nu dauneaza. V-am zis ca mi-a dat si arefam pentru mentinerea sarcinii?M-am speriat initial...
Eu nu prea am avut probleme cu degetele, mainile, picioarele umflate. Daca mi s eumfla e atunci cand stau in picioare sau merg mult, dar se rezolva cum ma intind. Eu am stiut ca e bine sa reduc consumul de sare tocmai pentru a evita retentia de apa si umflatul mainilor, picioarelor, ceea ce am facut. Poate de asta nu prea mi s-au umflat....Desi mai am timp!

Bubu, tu esti pe 4, eu...daca ma uit bine si inteleg tot bine, cred ca sunt pe locul 1. VAI!!!!

Ultima oara a fost editat de razu (2011-05-04 17:12:41)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.