homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt foarte stresata!


#1 2011-04-14 21:46:01

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Sunt foarte stresata!

Buna seara!Am ales sa scriu aici pentru ca am gasit oameni care doresc sa ofere un sprijin.
Treaba sta in felul urmator.Eu,proasta de mine,am facut petting cu prietenul meu,insa ideea e ca el se "juca" primul,apoi eu,apoi nu mai faceam nimic,deci eu zic,din moment ce ne linisteam dupa ce el ejacula,nu ar fi nimic,s-a intamplat de 2-3 ori sa ma penetreze cu degetul,insa tot asa era el primul.Pe 26 ianuarie,am incercat sa ne iubim,am folosit prezervativ,nu era rupt,nu era fisurat si eram pe stop si nici nu a avut orgasm pentru ca ma durea prea tare,luna urmatoare,adica pe 1 martie mi-au venit problemele,iar treaba cu petting-ul s-a intamplat in februarie,de 2 ori si asa cum v-am descris mai sus.Acum suntem in 14 aprilie si nu mi-au venit problemele.

Ma gandesc ca nu mi-au venit pentru ca eu,luna trecuta,exact cand mi s-au terminat problemele am facut streptocot in gat si am luat 2 zile de Ospamox,3 zile de peniciline injectabile de 1.000.000 si 4 zile de Augumentin de 1000 si am fost foarte stresata saptamana asta pentru ca nu mi-au venit.

Maine voi face un test de sarcina poate asa ma mai linistesc.Va rog nu ma criticati,stiu ca am gresit.
Sunt sanse sa fiu insarcinata?Multumesc din suflet.

Offline

 



#2 2011-04-14 21:49:05

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Sunt foarte stresata!

Eu nu am inteles  supa  insa din putinul care l-am inteles,situatia e urmatoarea:
1.ai facut sex cu prietenul tau cand erai pe stop;
2.petting,si ti-a introdus degetul.
Insarcinata nu ai cum sa fii.
Iti spun asta doar din ce am inteles.
Poate te ajuta fetele mai mult.
goodluck

Offline

 

#3 2011-04-14 21:50:19

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Sunt foarte stresata!

da,ai inteles perfect.Dar nu inteleg eu de ce Doamne imi intarzie atat problemele.

Offline

 

#4 2011-04-14 22:02:15

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Sunt foarte stresata!

Din cauza stresului.
Si sfaturi pt viitor: chiar daca esti la menstruatie poti sa ramani insarcinata
                           daca ai sau nu orgasm e irelevant pt a ramane
Si vb mai mult cu iubitul tau, cititi si voi mai multe despre protectie& co.
bafta smile


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#5 2011-04-14 22:04:56

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Sunt foarte stresata!

Multumesc,sper sa fie asa pentru ca inebunesc,e bine totusi daca fac un test de sarcina,defapt vreau sa fac maine 2 si week-and-ul viitor altele 2 daca nu imi vine.
Doamne!Daca sunt insarcinata

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-04-15 13:46:19

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Sunt foarte stresata!

Salut.
   
Tin sa te incurajez.. pentru ca eram si eu paranoica o vreme.. Noi tot asa faceam petting (intii el apoi eu dupa care ne calmam). Eu zic ca in conditiile tale e practic imposibil sa ramai insarcinata. Lasand paranoia la o parte analizeaza situatia la rece si ai sa vezi ca spermatozoizii aceia nu aveau cum sa ajunga la tine in vagin daca nici macar nu au fost ejaculati (+ aveati si prezervativ)... In cazul pettingului, pai, ce sa zic ? ei mor in cateva minute in cotact cu aerul.. In nici un caz nu zic s-o faceti neprotejat dar, pentru binele moralului tau ar trebui sa stii ca nu e chiar asa de usor sa ramai insarcinata..
     Eram si eu la fel de stresata cat timp faceam doap petting cu iubitul si tot fetele de aici de pe forum -au sustinut cu ce au putut(inca o dat ale multumesc pentru asta). Tot ce am inteles din ce am trait eu (paranoica fiind) e ca NU trebuie sa te stresezi. E ca un cerc vicios ---> nu vine ciclul --> stres ---> nu vine pentru ca esti stresata ---> esti stresata ca nu vine S.a.m.d ... nustiu daca m-ai inteles dar asa e ... referitor la testul de sarcina..el se face la 2 sapt de la intirzierea ciclului si la 3 sapt de la contactul cu risc. 
   In concluzie, trei saptamani au trecut deja, fa un test(...maxim 2 dar nu 4 !) cat mai devreme si fii pe pace smile e tot ok ! smile revina cu detalii smile Pupici ! puss


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#7 2011-04-15 16:56:12

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Sunt foarte stresata!

Am facut azi 2 teste,unul barza gold si unul nu mai stiu si au iesit amandoua negative.Multumesc Domnului.Sper acuma sa-mi vina problemele cat mai repede.Multumesc foarte mult Orange.
Dar oare totusi exista vreo posibilitate.Nu inteleg ce e cu menstruatia asta?2 saptamani,am simptome ca trebuie sa-mi vina,ma dor sanii,burta.E posibil de la stres si medicamentele si faptul ca am avut gripa si febra 4 zile?
Oare sa mai repet testul?

Ultima oara a fost editat de 3m0nik (2011-04-15 17:35:23)

Offline

 

#8 2011-04-15 21:07:36

Asd
Full member
Inregistrat: 2010-08-03
Mesaje: 731

Re: Sunt foarte stresata!

Eu zic ca nu e nevoie.Mai bine astepti sa iti vina,sigur iti va veni...mai ales daca ati folosit si prezervativul nu aveai cum.Intarzierea poate fi din mai multe cauze,nu neaparat sarcina  asa ca stai linisita.


Atunci cand o usa ti se inchide,alta se deschide!  partydance

Offline

 

#9 2011-04-15 22:05:15

broken_wings
Full member
De la: somewhere
Inregistrat: 2010-09-12
Mesaje: 196

Re: Sunt foarte stresata!

3m0nik a scris:

Am facut azi 2 teste,unul barza gold si unul nu mai stiu si au iesit amandoua negative.Multumesc Domnului.Sper acuma sa-mi vina problemele cat mai repede.Multumesc foarte mult Orange.
Dar oare totusi exista vreo posibilitate.Nu inteleg ce e cu menstruatia asta?2 saptamani,am simptome ca trebuie sa-mi vina,ma dor sanii,burta.E posibil de la stres si medicamentele si faptul ca am avut gripa si febra 4 zile?
Oare sa mai repet testul?

daca ai simptome si nu-ti vine e din cauza stresului... acelasi lucru il patesc si eu de 2 luni... am simptome 1-2 saptamani... si imi tot intarzie... iar mie pana sa am problema asta imi venea fix la 25 de zile, cred in 2-3 ani nu imi mai intarziase deloc... dar acum de la stres imi tot intarzie... tongue si ce e si mai aiurea dupa ce ca ti-e rau, ai simptome si nu vine, atunci cand vine te tine f putin lol ciudat dar asa e tongue nu-ti mai face griji smile stai linistita, o sa-ti vina smile

si informati-va cat mai bine despre protectie puss daca esti atenta nu ai de ce sa-ti faci griji wink


Doar tu! hjarta

Offline

 

#10 2011-04-15 22:49:20

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Sunt foarte stresata!

Dupa ce am citit de vreo 3 ori mesajul, am inteles un pic diferit si anume ca ei au folosit prezervativul cand au incercat sa faca sex, nu cand faceau petting, iar pettingul si sexul propriu-zis le-ar fi facut in ocazii diferite.

Ideea ca e ca poti ramane insarcinata doar de la petting, daca el ejaculeaza, se sterge si ii ajunge sperma pe maini, nu se spala pe maini si apoi te penetreaza cu aceleasi degete. Sunt sanse mici, dar totusi existente.

Acuma, zici ca ti-a venit odata ciclul dupa toata povestea asta, deci nu ai cum sa fii insarcinata, probabil ca ti s-a dereglat putin de la medicamente si stress, dar pe viitor ai grija!


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#11 2011-04-16 10:31:22

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Sunt foarte stresata!

kathrynn a scris:

Dupa ce am citit de vreo 3 ori mesajul, am inteles un pic diferit si anume ca ei au folosit prezervativul cand au incercat sa faca sex, nu cand faceau petting, iar pettingul si sexul propriu-zis le-ar fi facut in ocazii diferite.

Ideea ca e ca poti ramane insarcinata doar de la petting, daca el ejaculeaza, se sterge si ii ajunge sperma pe maini, nu se spala pe maini si apoi te penetreaza cu aceleasi degete. Sunt sanse mici, dar totusi existente.

Acuma, zici ca ti-a venit odata ciclul dupa toata povestea asta, deci nu ai cum sa fii insarcinata, probabil ca ti s-a dereglat putin de la medicamente si stress, dar pe viitor ai grija!

A ejaculat,dar apoi nu mai punea mana in zona X,pentru ca eram imbracata.Asta am vrut sa spun prin fraza,ca el se juca primul,apoi eu pentru a ejacula si pentru a ne calma.Asa se intampla de fiecare data,el primul apoi eu si ne linisteam.De la sexul ala nu am cum sa fiu pentru ca mi-au venit problemele luna trecuta.Insa acuma au trecut aproape 3 saptamani si am doar simptomele,cel putin,mie cand trebuie sa imi vina problemele,ma dor sanii,nu mai am deloc leucoree adica lichidul ala care tine vaginul umed si dau vanturi vaginale inainte cu vreo 3 zile de menstra,le am pe toate astea,insa menstruatia nu apare.Cred ca e de la stres pentru ca ma trezesc cu asta in cap,ma culc cu asta in cap,tot ce fac,ma gandesc numai la faptul ca sunt insarcinate,desi nu prea as avea cum.
Testele alea le-am facut exact cand trebuia,3 saptamani de la contactul cu risc si la 2 saptamani de la intarzierea menstruatiei si au iesit amandoua negative.Nu mai stiu ce sa mai cred.

Offline

 

#12 2011-04-16 15:22:13

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Sunt foarte stresata!

Gata!!Mi-au venit azi problemele:x.Va multumesc din suflet si sigur de acuma voi fi ingeras,nu mai vreau sa mai trec prin atatea batai de cap si dureri de inima.
Va multumesc din suflet pentru ajutor

Offline

 

#13 2011-04-16 22:03:59

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Sunt foarte stresata!

ma bucur foarte foarte foarte mult pentru tine smile aveti grija de voi si daca se mai intimpla sa nu fie regulat si mai departe, mergi la un medic . Pupici !


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#14 2011-04-21 13:42:38

PaulaCristinaAndreea
New member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 31

Re: Sunt foarte stresata!

E posibil sa ramani insarcinata daca faci sex protejat la ovulatie? Multumesc

Offline

 

#15 2011-04-21 13:53:46

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Sunt foarte stresata!

daca e protejat, nu..
si depinde cum e protejat...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#16 2011-04-21 13:58:48

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Sunt foarte stresata!

3m0nik,

Ma bucur ca te-ai linistit sad

O singura observatie am la subiectul tau:
Nu inteleg de ce numesti menstruatia "problema" ?!
Nu e nicio problema, e un fenomen fiziologic absolut normal.

Paula Cristina,
Singura metoda contraceptiva sigura 100% este masturbarea (autosatisfacerea) solitara.
Ar mai fi si absitnenta totala, dar n-o recomand nimanui grater

Prezervativele de calitate, folosite corect insa, asigura si ele un 98-99% protectie.

Atentie!
Partenerul tau sa-si puna prezervativul inainte de orice fel de actiune (penetrare).
Nu va 'jucati' o ora, si cand simte domnul/baiatul ca ii vine, hop cu prezervativul pe cocosel.

In ceea ce priveste celelalte metode anticonceptionale, te sfatuiesc sa discuti cu medicul de la un cabinet de planning familial.
Pastilele orale cred ca sunt cele mai eficiente, la fel insa: cu conditia sa fie utilizate corect.

Succes!

Ultima oara a fost editat de mature_man (2011-04-21 14:04:42)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#17 2011-04-21 14:24:12

PaulaCristinaAndreea
New member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 31

Re: Sunt foarte stresata!

Am folosit prezervativ pe toata durata ?actiunii?. Multumesc smile

Spre sfarsit, la un moment dat, am facut eu o miscare mai neinspirata si imediat, si eu si el am simtit ca prezervativul se rulase aproape jumatate spre varf, dar el NU ejaculase, in saculetul acela nu era nimic. Apoi am verificat prez. pt a ne asigura (nu ejaculase), erau doar urme de la lubrifiantul meu natural. L-am umplut si cu apa si nu era spart/rupt. Stiu ca a fost cam neplacut pt. el, dar ne-am oprit. Este OK (SAFE), nu?

Offline

 

#18 2011-04-21 16:03:45

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Sunt foarte stresata!

Paula Cristina,

In situatia descrisa de tine, chiar nu ai de ce sa te temi...
Prezervativ integru, folosit corespunzator, cand nici macar nu a fost vorba de ejaculare, mi se pare super safe.  goodluck

MM

PS. Un sfat din cu totul alt punct de vedere: Nu folosi numele real pe diverse site-uri, forumuri etc. Nu se stie peste cine dai in zona... Alege un nickname frumos/interesant si gata, ai scapat de multe griji si batai de cap pe viitor.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#19 2011-04-21 22:50:06

PaulaCristinaAndreea
New member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 31

Re: Sunt foarte stresata!

Multumesc foarte mult si pentru raspuns si pentru sfat. Acesta nu este numele meu adevarat.
O seara buna!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.