homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46-64


#1198 2011-04-27 18:52:42

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

Buna fetelor, am revenit
am fost la un medic gineco la sanador si nu am vesti prea bune  supa
cand a citit iesirea mea din spital din 2009 dupa interventia de chist nu a vrut sa-mi faca HSG pana nu fac si alte analize.
si tinand cont ca am avut ambele trompe impermeabile si laparoscopic doar una a devenit permeabila, mi-a spus ca e posibil sa se fi infundat din nou si nu mai am nicio sansa sa raman fara FIV....
vrea sa ma vada iar in ziua 14, peste o saptamana, ca sa vada cum stau si cu ovulatia si o sa-mi faca si alte analize Chlamydia, mycoplasma si ureaplasma si cultura de col cu microscopic.
si in functie de rezultate, facem sau nu Hsg luna viitoare....
asta e realitatea! pana la urma va  trebui sa o accept...m-am intristat mult pt ca speram ca hsg sa ma ajute si sa raman insarcinata...dar, n-am nicio sansa!
asta e viata!
o sa ies acum, sunt prea trista ca sa stau pe capul vostru!
va multumesc mult pt sustinere puss
pe maine

Offline

 



#1199 2011-04-27 18:56:39

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

Sonia puss

Angel esti mortala chicot

Mada puss imi pare tare rau.Oricum sunt sigura ca o sa dea Dumnezeu si o sa vina si bebe rugaciune

Ultima oara a fost editat de danutza2783 (2011-04-27 18:58:19)

Offline

 

#1200 2011-04-27 19:03:45

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

danuta puss

mada supa imi pare rau.sper sa fie totul bine.sa te ajute Dumnezu rugaciune  puss si sa nu fie vorba de FIV kram


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1201 2011-04-27 19:13:37

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

angel, imi amintesc cand erai in vizita si stateai cu noi. sper sa fie de bine si la mine mangaiatul burticii si sa raman repede

georgi, multumesc puss

sonia puss, odihneste-te

mada, imi pare rau ca rezultatele de la control nu au fost cum te asteptai. capul sus si mult curaj sa faci totul pt a avea burtica ta, sunt sigura ca va fi bine!puss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1202 2011-04-27 19:13:43

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

Ce liniste e pe aici. trombon Am scos eu trombonul cu pozitia magica sa inveselesc atmosfera. trombon  majoreta
Fetelor sa fim optimiste,pesimismul e cel mai rau dusman alcool

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2011-04-27 19:13:49

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

Geo , mutu...mai am un pic  chicot

Angel, am umplut frigiderul de prospaturi chicot
eu nu ma razbun...doar ignor big_smile

Mada, dar tu nu ai facut Chlamydia, mycoplasma si ureaplasma si cultura de col cu microscopic?
aici sunt de acord cu dr. e bine sa le faci inainte de HSG daca doamne fereste este vreo lighioana prezenta nu e bine.....pana nu faci HSG nu are de unde sa stie daca trompa permeabila s-a infundat iar  cesafac
nu fi tristuta, daca totul este ok faci luna viitoare HSG , se ramane  gravida -ta si cu o singura trompa  par  rugaciune  sa fie bine  goodluck  pana la FIV mai este
sa nu mai zici ca stai pe capul nostru ca faci cunostinta cu biciul meu, pentru asta suntem aici, sa ne sprijinim reciproc  puss  puss

buna Danuta puss  bine ai revenit  wave

Almi  chicot te-am iertat

Sonia  puss

Far  majoreta  majoreta


.

Offline

 

#1204 2011-04-27 19:18:15

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

Danutza , ma bucur ca esti bine smile

sonia  puss

Mada , imi pare rau ..sa ai rezultate bune la analize rugaciune ca sa poti sa faci hsg si  rugaciune sa nu ajungi la fiv...Stiu ca esti trista dar capul sus  puss si nu mai spune ca ne plictisesti cu problemele tale kapitulation noi pentru ce suntem aici?  puss

angel , hai spune-mi verde in fata ce te doare!!!! lol

Mika, nu ai terminat? smile


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1205 2011-04-27 19:20:38

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

mada, sper ca acest nou control, sa te duca si mai aproape de bebele tau rugaciune sa fie totul bine si sa reusiti fara multe complicatii! puss

supa de cateva minute mi-am amintit ca noi avem 1 an si 6 sau 7 luni de cand muncim pt bebe supa si in 4 mai se face 1 an de la data ultimului cm in functie de care a fost calculata sarcina pe care am pierdut-o supa

Ultima oara a fost editat de far_away (2011-04-27 19:22:52)


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1206 2011-04-27 19:24:33

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

onu uite pe aici.. fac un plan de organizare săptăm?nală ca să scriu constant pe blogul de cosmetică.. mai caut una-alta pe net.. chestii de genul big_smile

dănuța puss Adevărat a ?nviat! bine ai revenit.. ce-ai mai făcut?

geo puss este micuța creștină big_smile mulțumesc

mădă capul sus! poate nu este totul pierdut.. eu zic totuși să nu disperi.. să mai mergi să mai ceri o părere-două nustiu revino-ți, noi te așteptăm aici kram

mika mulțu mult puss http://s19.rimg.info/5b31536f9c64b1a815c0a1fafaf1e94d.gif

far puss știu că este aproape imposibil, dar ?ncearcă să nu te mai g?ndești la lucrurile astea și la lucrurile triste! kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1207 2011-04-27 19:27:23

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

gata, citii tot din urma (am inceput sa vorbesc ca sonia rotfl2 )

diri puss, cum au fost primele sarbatori in casuta ta?
- am muncit mult azi noapte, e adevarat, abia la 10 am plecat acasa, dar am cate o noapte din asta o data la 2 luni, si muncesc cu drag pt ca stiu ca ies bani, atat la firma, cat si in portofelul meu tongue

dea puss, sa fie cu noroc outul tau goodluck

sonia puss, ai inceput bine dupa vacanta, liber de dimineata tongue
- ce cadou frumos ai primit de la copii de 8 martie  applause , nota 10 pt ei

mayya puss, nu pot sa cred ca ti se intampla asta din nou. imi pare sincer rau, si pt urati ca ti-au venit. nu stiu ce sa-ti spun, cuvintele sunt de prisos acum, iti doresc multa putere!!!kram
- mika are dreptate, sunt multe semne de intrebare, adica aceeasi poveste care se repeta la nesfarsit. mergi si fa analizele de trombofilie, trebie sa fie bine pana la urma goodluck
- ai procedat f bine ca ti-ai luat concediu, trebuie sa mergi sa faci niste investigatii, pt linistea ta si ca sa stii ce sa faci mai departe. dirida are dreptate, esti norocoasa ca poti ramane repede insarcinata. noi suntem toate alaturi de tine si ne poti spune absolut orice atunci cand simti nevoia sa vorbesti cu cineva

mika puss, sa apara cat mai curand simptomele de bebe goodluck
- spor la bucatareala, ce gatesti bun astazi?

mada puss, cum iti spuneam si ieri, lighionale astea de care zicea si mika apar doar la analize de secretie speciale pt fiecare bacterie in parte. nu ies la o simpla lama. si sunt urate tare in sensul ca duc la infertilitate. eu zic sa le faci pe astea intai si apoi sa te gandesti mai departe. si acum ma gandesc ca daca nu erau fetele de aici sa-mi spuna de lista cu analize prenatale, nu le-as fi facut prea curand si cine stie cate luni incercam fara succes sa raman gravida. goodluck sa fie bine pe mai departe!

ana si bebe pusspuss aveti grija de voi si tu las-o mai usor cu munca!

georgi puss, am stat mult azi noapte, eu am stins lumina pe forum si tot eu am aprins-o rotfl

far puss, nu ai voie sa fii trista!

almi puss, ce frumos ca botezi, sa-ti traiasca finuta, asteptam poze cu ea smile

elena puss, tatiana puss, nera si bebe pusspuss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-04-27 19:29:20)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1208 2011-04-27 19:30:29

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

almi puss stiu ca ai dreptate si ca ar trebui sa nu ma mai gandesc la lucruri triste...dar urma lor inca exista in viata mea sad si va exista mereu supa
nu-mi amintesc in fiecare zi de acest lucru si nu dramatizez, dar nu o sa uit niciodata ca a mai existat un bebe in viata mea care acum e un ingeras....supa poate ma intelegeti


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1209 2011-04-27 19:37:48

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

far, te inteleg. o sa vina in curand alt bebelash care sa iti umple inima de bucurie, casa de gangureli si o sa-ti alunge toate gandurile triste!


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1210 2011-04-27 19:39:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

onu,vorbesti ca mine lol  puss

almisor,sa va traiasca finuta kram

al meu face salata verde cu ceapa verde si ridichii si mancam cu branza si oute fierte smile

faruc puss o sa fie bine!

mikule puss gatesti bun?ce? big_smile

geo puss ce tare esti cu bug mafia chicot

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-04-27 19:41:20)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1211 2011-04-27 19:42:13

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

onuta, almi, si restul fetelor, vreau sa va multumesc de incurajari si pt ca sunteti mereu alaturi de mine si ma intelegeti pusspusspusspuss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1212 2011-04-27 19:43:07

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

far te ?nțeleg cu toate că nu am fost ?ntr-o situație similară și nici nu-mi doresc să fiu și nici nu doresc nimănui să fie.. dar ?ți faci mult rău g?ndindu-te la asta .. g?ndește-te mai bine că bebele care acum e ?ngeraș s-a dus acolo ca să caute bine un suflețel să ți-l trimită ție ?n locul lui și să-i fie ?nger păzitor puss

onu mulțumesc puss voi pune poze pe FB de la botez smile

sonia mulțumesc puss

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-04-27 19:43:32)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1213 2011-04-27 19:46:05

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

amli smile mi-ai scris atat de frumos hjarta multumesc smile


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1214 2011-04-27 19:49:27

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

Almi  par fac bine,multumesc. Imi plac blogurile tale tummenupp

Far nu mai fi trista puss Nu stiu unde am auzit,poate chiar aici nustiu , dar cineva zicea ca fiecare suflet de copil isi alege familia in care sa vina.

Asta find zis eu merg sa fac indicatoare luminoase  ca probabil copchilul meu seamana cu moi si ori a ratacit drumul, ori a gasit ceva de facut, ori isi asteapta fratele/sora ca sa vina impreuna chicot
Nu, nu am baut nimic....inca....vorbeste imaginatia din mine forgetit

Ultima oara a fost editat de danutza2783 (2011-04-27 19:50:21)

Offline

 

#1215 2011-04-27 19:56:50

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

danuta lol poate barza are probleme cu navigatia, poate nu a facut upgrade la harti rotfl2


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1216 2011-04-27 20:03:55

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-46

Far rotfl2 sau asa dar la mine tare ma tem ca e varianta unu, nu de alta dar recunosc stilul desi eu cand m-am nascut am fost taree grabita, am sarit o luna si o zodie forgetit
Seamana cu mine acum, mai lenesa asa chicot

Dar pentru orice eventualitate cumpar si niste gps-uri cu coordonatele mele si le arunc dupa berze si fac si indicatoare.Sa exclud toate motivele pentru intarziere. forgetit
Vorbesc hormonii din mine chicot

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.