homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari despre femei


#1 2011-04-24 17:21:59

vydy
New member
Inregistrat: 2008-06-07
Mesaje: 53

intrebari despre femei

Hristos a Inviat.


  Am simtit nevoia sa fac un mic \'\'update\'\' topicului  http://forum.anticonceptionale.ro/p1833 … -cost.html al carui initiator am fost. E cam depasit, de aceea nu am vrut sa-l readuc la viata.

   Cum spuneam la sfarsitul celuilalt topic m-am decis sa frecventez cursuri de dans.  Initial nu mi-a placut si peste iarna am ajuns la a 3-a scoala de dansuri (vals, tango, chacha) si am gasit ceva ce imi place. La primele doua as fi vrut sa continui, dar deja imi era rusine ca renuntasem o data.
   Asta s-a dovedit a fi doar spre bine caci la ultima scoala am gasit o atmosfera interesanta, unde se mai si face schimb de partenere la dans. Si unde au si seara de iesire in club (suprinzator, pe muzica de vals, etc; nici nu credeam ca exista asa ceva)

  Erau pe acolo cate fete foarte \'\'tari\'\', cu cativa ani la activ, la care doar cand ma uitam ma emotionat tot. Ei bine, m-au luat la dans, lucru suprinzator pentru mine, care habar nu aveam sa dansez si dupa atata singuratate si \'\'singuratate \'\' (de fapt se vede in celalalt topic) doar la un singur lucru ma gandeam; eram asa emotionat incat nu puteam sa ma uit la ele in timp ce dansam. Se pare ca m-au citit caci nu de putine ori au spus \'\'incearca sa te relaxezi\'\'. Am ramas surprins: \'\'wow, nu-mi spune sa plec si sa o las in pace?\'\'.  Ei bine, suprinzator pentru mine, dupa 2 luni (si nu am mai renuntat) de dans cu diverse colege de pe acolo am inceput sa invit eu la dans (in club, si doar pe muzica pe care stiu sa dansez) si chiar nu mai inhiba frumusetile de acolo (sau nu se mai vede asa pe mine). 
  Pe de alta parte de cand a inceput primavara am inceput si sa alerg de nebun prin parc. Primele dati am mers si am renuntat (da, cu scuze: vai de mine ca mai sunt si alti oameni pe acolo, ca ma vad, prostii de genul), apoi am luat-o pe alei laturalnice, sa nu ma vada multa lume, dar de o luna alerg fara probleme pe aleea principala, ba chiar am ramas susprins ca mai dau peste fel si fel de fosti colegi/colege care ma recunosc si cu care mai schimb 2-3 vorbe.
  Am incercat sa umblu un pic si la stilul vestimentar, sa renunt la clasicele geci cu pulover si sa port in schimb cate un sacou, etc. Dar asa ... mai simplu.

  Nu pot sa ma laud ca intre timp am devenit un Casanova (chiar deloc), dar m-am schimbat in bine (nu tare mult, un pic doar). Fraier am fost. Dar imi tot spun ca mai bine mult mai tarziu decat deloc.

  O chestie nu am rezolvat-o si as avea nevoie de ajutor (daca imi mai este permis sa vin cu o astfel de solicitare): pe partea sentimentala am ramas la fel (adica singur).

  Sunt pe acolo cateva fete care sunt fara partener cu care mai vorbesc.  La asa o varsta tarzie am realizat o chestie (normala la urma urmei): multe cupluri vin acolo si pentru a invata valsul mirilor si treburi de genul. Iarasi, toate fetele (de fapt ar trebui sa folosesc termenul \'\'femei\'\', nu?) au avut cel putin una sau doua relatii de durata (peste 1 an).
  As vrea sa invit pe careva la intalnire in afara cadrului salii de dans, dar sunt \'\'inhibat\'\' de o chestie: sunt foarte intarziat in domeniu si cum nu am mai avut interactiuni de acest fel imi e frica sa nu speriu.
 
  As avea nevoie de o parere din partea femeilor (e indicat sa folosesc acest termen? ). La intalniri se \'\'cer referinte\'\' despre numar fosti parteneri/partenere, nivel de experienta/etc?  Chiar daca nu vine vorba direct despre asta, imi e imposibil sa-mi controlez atat de mult emotiile incat sa nu se vada \'\'frica\'\', si totusi cum majoritatea au avut la activ cateva relatii de durata m-ar cam \'\'citi\'\'. Cat de bine e sa-ti recunosti nivelul: sinucidere curata?

  Cam care este gradul de acceptabilitate privind nivelul experientei, avand in vedere varsta la care sunt ambii? Intreb asta deoarece: au locuri de munca, masina, si din machiaj, poze (de pe facebook) se observa ca au \'\'trecut\'\' prin viata si nu mai sunt \'\'copilele\'\' cu par lung si machiaj mai discret de acum cativa ani. De fapt cred ca stiti mai bine la ce ma refer.

   Va cer scuze daca mesajul este prea lung. Sau daca nu-si are rostul.

Offline

 

#2 2011-04-24 18:22:39

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: intrebari despre femei

Felicitari pt realizarile din prima parte a mesajului smile

Cat despre "ajutorul" pe care il ceri, iti spun ce am spus si eu si altii la celalalt topic: fii relaxat si cat mai NATURAL. Nu te chinui sa impresionezi si nici sa ascunzi ceva. Daca chiar vrea, o femeie te citeste intr-o secunda. Nu o sa-ti ceara nimeni referinte despre experienta ta in domeniu, cel putin nu la prima intalnire. Iar mai apoi, daca iti place tipa (si sentimentul e reciproc) si devii mai deschis cu ea, ii poti spune tu (in caz ca nu s-a prins deja) ca tu nu prea ai experienta. Sinceritatea ajuta mereu.
Si din nou, cu riscul de a parafraza raspunsuri de la celalalt topic, femeilor le plac barbatii neexperimentati (cel putin majoritatea), pt ca il pot "modela" dupa bunul plac. Un barbat care nu are experienta (nu ma refer aici la pat) este mult mai usor maleabil decat unul care are deja un tipar al relatiilor smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2011-04-26 10:59:13

ingerul
Banat
De la: mine pentru voi
Inregistrat: 2011-04-18
Mesaje: 619

Re: intrebari despre femei

Sa zic  ca sunt de acord si  nu prea cu  Yoyolina ...  Poate ea si inca alte  cateva   sute de mii  sau  milioane de fete din Ro  gandesc  bine ... dar restul   ce facem???  Daca   baiatul  ( initiatorul  topicului) fiind  neexperiemntat  in materie de  relatii cu femeile ,  isi deschide sufletul si inima   catre  o fata/ femeie  , care  doar aparent il  intelege ,  ii este  alaturi / de incredere ...  iar mai apoi  cand afla  cat mai multe despre el  si  viata lui  , ii da  verde ? 
Sa  mergem oare intotdeauna la  risc  in  oricare  ar fi ea ,,noua  relatie"  , sau sa  incercam sa fim  precauti ?  Spun  acest  lucru deoarece Yoyolina  a  spus ca  femeile apreciaza barbatii sinceri smile. Chiar   trebuie sa  fim  atat de sinceri cu voi pana in ,,panzele albe '' ?

Offline

 

#4 2011-04-26 11:02:57

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: intrebari despre femei

daca iti doresti o relatie serioasa, da, e bine sa fii sincer.
bineinteles ca nu toate vor aprecia sinceritatea (unele vor cauta experienta), dar conteaza ce isi doreste baiatul. in fond, asta poate fi un criteriu de filtrare (daca ii da papucii pt ca a fost sincer si a recunoscut ca nu are experienta, isi da seama ca fata respectiva nu e ceea ce cauta el)

Offline

 

#5 2011-04-26 12:30:58

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: intrebari despre femei

ingerul a scris:

Chiar   trebuie sa  fim  atat de sinceri cu voi pana in ,,panzele albe '' ?

Nu pana in panzele albe, dar cu chestiile esentiale cu siguranta. Nici nu stii cum doare cand iti dai seama ca cel de langa tine nu e asa cum il credeai (vorbesc aici in general, nu la faza cu experienta sau lipsa ei).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-04-27 09:24:22

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: intrebari despre femei

Eu consider ca e mai bine sa fii sincer decat o curva pt o ... tipa sa zicem. Daca vrei o relatie serioasa ai sa fii sincer din start. E mai usor sa cladesti relatia cu cartile pe fata decat sa te trezesti ca persoana de langa tine iti este oponent si te lupti pt fiecare pas facut impreuna.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#7 2012-03-25 22:06:15

vydy
New member
Inregistrat: 2008-06-07
Mesaje: 53

Re: intrebari despre femei

Buna seara ,


    Ei .... am revenit, dupa o lunga absenta, si eu cu 2-3 curiozitati smile

  Pana acum 2-3 saptamani am fost tot solitar, dar nu stiu cum se face ca am cunoscut pe cineva. O fata.  Am vorbit vreo 2 saptamani pe net, si intr-un final ne-am intalnit si la un ceai, la o cafenea. Mie mi se pare ca m-am descurcat relativ bine pt prima data (adica nu am lesinat, nu am tremurat, etc), fata e in ... ok. Adica ... obisnuita? Cred ca si ea are parerea asta despre ea. Ea este in ultimul an de facultate, cu pregatiri pt examene, proiecte - si spune ca nu are prea mult timp liber.
   
   Aici vine problema mea: cum sa nu par prea 'disperat'??
  In sinea mea ma gandesc: 'wow. in sfarsit cineva vorbeste cu mine, si imi da importanta'. La cat a durat pana am reusit si eu sa vorbesc cu cineva, ma gandesc ce se va intampla daca nu va mai dori sa ma vada. Stiu ca e normal, si ca poate are alte 'dorinte', dar dupa cum am spus ... cred ca sunt cam 'disperat'  big_smile 
  Nu stiu daca am lasat o impresie buna; am mai vorbit odata la telefon de atunci, dar a lasat deschisa ideea unei noi intalniri, nu a spus 'don't waste my time'  neutral  (cum imi era frica cand am plecat de acasa) . Daca ar fi dupa mine as suna-o zilnic, sa ne plimbam.

  Asadar ... Cat de mult e prea mult??  Cum sa nu ajung sacaitor? Si, intradevar, sa nu mai aiba chef de mine.

Offline

 

#8 2012-03-26 17:23:58

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: intrebari despre femei

Țin?nd cont că e ultimul an la facultate și are mult de lucru, nu cred că va putea să iasă zilnic la plimbare. ?nsă o dată pe săptăm?nă ai putea să o inviți ?n oraș, cu siguranță i-ar prinde bine și nici nu vei da impresia că ești disperat. Pentru o prietenie care e abia la ?nceput, ?nt?lnirile o dată pe săptăm?nă sunt ok, zic eu.
Nu o sufoca d?ndu-i mesaje sau telefoane zilnic, s-ar putea să se sperie și să iasă din relație mai repede dec?t te aștepți.
Succes! smile


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#9 2012-05-13 21:58:33

vydy
New member
Inregistrat: 2008-06-07
Mesaje: 53

Re: intrebari despre femei

Buna,

  nu am mai făcut de mult un update.
  P?nă la urmă am reușit să am o prietenă. Chiar dacă e un pic micuță (de ?nălțime) ?mi place de ea. Și ei de mine.
  Și ?ncep să mă obișnuiesc cu ea.

  Fraier am fost că am cheltuit banii aiurea.  Mai bine luam c?te un buchet frumos de flori.

Offline

 

#10 2012-05-13 22:21:28

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: intrebari despre femei

de ce ? dansa buchetul de flori in locul tau smile ahahah

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.