homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?


#1 2011-04-26 23:38:04

zaira
Full member
Inregistrat: 2008-06-08
Mesaje: 116

voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

citind tot mai mult pe forum, realizez si eu unele "lipsuri", sa zicem, ale relatiei mele...pb sta asa...de 4 ani de zile de cand sunt cu el nu reusesc decat f rar sa-l termin daca stau deasupra sau il masturbez, cat despre oral nici macar o data.voi ati patit asa ceva?de ce se intampla asta?de exemplu si azi am inceput sa facem sex cu mine on top si a trebuit sa ma puna sub el ca sa reuseasca sa ejaculeze.cand l-am intrebat de ce nu reusesc sa-l termin a zis k nu stie si k nu-i o pb pt k nici el nu mi-a oferit un orgasm.ceva de genu asta a zis.adevarul e k nici nu stiu ce sa mai cred despre orgasmul asta.daca pot sa zic sau nu k am avut.e cert ca am avut clipe knd imi venea sa urlu,nu prea pot descriu sentimentul.plus acel sentiment ca si cum te-ar scapa pipi.astept pareri...

Offline

 

#2 2011-04-26 23:46:06

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

disfunctie erectila? eu cred ca asta e. e destul de des intalnita la barbati...si tine de psihicul lor... poate se gandeste prea mult cum sa te satisfaca. cat despre pozitia "el on top" nu pot sa spun decat ca in acea pozitie presiunea e mai mare si prin urmare "jetul" nu intarzie sa apara. si barbatii sunt ca noi: nu orice pozitie le ofera orgasm. smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#3 2011-04-27 00:29:29

zaira
Full member
Inregistrat: 2008-06-08
Mesaje: 116

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

deci nu ar trebui sa ma frustreze ca nu reusesc sa il termin?

Offline

 

#4 2011-04-27 08:59:46

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

Nu cred ca ii pasa daca il termini tu stand on top sau daca termina el in alta pozitie. Cat despre oral depinde... poti sa-i faci handjob o vreme si sa il termini cu. Si nu strica sa-i vorbesti mai murdar sa arati ca iti doresti sa termine in/pe tine (ma rog... presupun ca nu strica ca poate altii nu suporta asa ceva). Incercati si voi diverse metode. Dar nu trebuie sa-ti faci griji din moment ce el e multumit.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#5 2011-04-27 09:37:03

zaira
Full member
Inregistrat: 2008-06-08
Mesaje: 116

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

cu handjobul am reusit de cateva ori...dar parca cand ma apuc intre timp se tot baga si el si imi lasa mereu impresia k ceva nu fac bine iar cand il intreb zice k fac f bine.de vb murdar vb nu-i o pb asta.cat despre blowjob a zis k nu vrea sa termine pe mine.nu a zis de ce dar banuiesc k i se pare degradant

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-04-27 09:46:01

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

Faza cu degradant e cu dus si-ntors... adica eu de ex consider ca orice se face/zice in pat e pt placere. Dar daca are standarde clare a ceea ce e degradant si ce nu e mai bine sa nu-l presezi (macar nu poate sa te acuze de ceva in caz ca lucrurile iau o intorsatura neasteptata). In general poate prefera sa aibe el controlul, si nu-i destul ca stai tu deasupra. Nici prietena nu m-a terminat stand deasupra... In general am terminat ori in doggy/eu deasupra. Ori prin oral cu terminare externa/interna tongue


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#7 2011-04-27 10:19:34

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

zaira a scris:

cu handjobul am reusit de cateva ori...dar parca cand ma apuc intre timp se tot baga si el si imi lasa mereu impresia k ceva nu fac bine iar cand il intreb zice k fac f bine.

Eu zic sa stai linistita din puctul asta de vedere ca e bine. Pe mine nu ma deranjaza  daca imi spune ce si cum pt ca vreau sa se simta bine iar daca spune ma ajuta. Nu reusesti mereu sa-ti dai seama cum se simte mai bine si in plus poate il si excita cand iti spune ce si cum sa-i faci tongue


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#8 2011-04-27 14:09:35

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

Cu tine on top e mai incomod pentru tine, probabil nu reusesti sa te misti asa repede cum o face el si ritmul e destul de important. Incearca in lingurita, mie asa mi-a reusit. wink

Offline

 

#9 2011-04-27 14:53:31

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

heart_breaker a scris:

Cu tine on top e mai incomod pentru tine, probabil nu reusesti sa te misti asa repede cum o face el si ritmul e destul de important. Incearca in lingurita, mie asa mi-a reusit. wink

subscriu  tummenupp

Offline

 

#10 2011-04-27 14:54:22

zaira
Full member
Inregistrat: 2008-06-08
Mesaje: 116

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

uneori reusesc si chiar atat de repede incat se mai intampla mici accidente(sa-l lovesc la p...),alteori nu rezist nici 5 min on top.el zice k ii place knd sunt eu deasupra k asa vede tot.lingurita ne place si se termina asa de multe ori.numai cand eu detin controlul in totalitate se pare k nu reuseste sa ejaculeze.

Offline

 

#11 2011-04-27 15:24:06

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

mai poti incerca si pozitia asta:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/29033_km.jpg

eu asa ma misc f. bine si pot si f.repede.el poate sta si pe spate,pe pat si tu te poti misca cam in ce directie vrei(mai in fatza sau mai in spate,depinde cum va place).

Offline

 

#12 2011-04-27 15:55:32

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

Zaira,

Poti sa ne mai dai niste detalii despre voi...
Ce varsta ai?
Dar iubitul tau?
Ati mai avut relatii intime cu cineva, inainte de cei 4 ani de cand sunteti impreuna?

In ceea ce priveste orgasmul tau, tind sa cred, din descrierea ta, ca inca nu ai avut un orgasm (complet).
Senzatia de urinare iminenta este un indiciu ca te afli pe drumul cel bun, la fel si dorinta de a urla smile

Sfaturile mele:
Daca-ti vine sa urli in timp ce faci dragoste, fa-o. Urla!!!
Sau cel putin fa-l pe iubitul tau sa inteleaga ca nu vrei sa se opreasca... ca ce face e foarte bine.

Nu te teme, nu vei face pipi pe el in asemenea momente... Cel mult vei ejacula de placere cand vei ajunge la orgasm (sau chiar si inainte putin)  applause
Vei putea apoi sa spui ca esti una dintre fericitele femei/fete ce au experimentat pe pielea lor ejacularea feminina.
Lichidul respectiv nu are nicio legatura cu pipi, deci iubitul tau se poate delecta cu el...

MM

Ultima oara a fost editat de mature_man (2011-04-27 16:12:36)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#13 2011-04-27 21:01:14

zaira
Full member
Inregistrat: 2008-06-08
Mesaje: 116

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

eu am 21 si el 22 si ne-am inceput viata sexuala impreuna.am fost amandoi virgini.suntem de 4 ani si ceva impreuna si eu una n-am facut sex cu altcineva si nici el nu cred k a facut.zic nu cred k sunt genul de om care nu baga mana in foc pt nimeni si nimic.de urlat nu prea pot pt k f rar suntem singuri acasa si parca atunci cand suntem si stiu k e ceva programat nu ies lucrurile asa bine cum am planuit.stiu k nu are legatura cu urina.am zis doar k asa sentiment am.de multe ori apoi am asa un sentiment de frustrare cand simt k is asa aproape si el termina si eu nik:(
ps: cum a trecut si trece timpul tot mai bun e sexul si tot mai mult ma excita..pe el l-a frustrat f mult timp k nu am orgasm dar am incercat sa-i explic sa aiba rabdare k poate voi fi si eu norocoasa sa am si k sunt femei care nu au.

Offline

 

#14 2011-04-27 21:41:13

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

zaira a scris:

eu am 21 si el 22 si ne-am inceput viata sexuala impreuna.am fost amandoi virgini.suntem de 4 ani si ceva impreuna si eu una n-am facut sex cu altcineva si nici el nu cred k a facut.zic nu cred k sunt genul de om care nu baga mana in foc pt nimeni si nimic.de urlat nu prea pot pt k f rar suntem singuri acasa si parca atunci cand suntem si stiu k e ceva programat nu ies lucrurile asa bine cum am planuit.stiu k nu are legatura cu urina.am zis doar k asa sentiment am.de multe ori apoi am asa un sentiment de frustrare cand simt k is asa aproape si el termina si eu nik:(
ps: cum a trecut si trece timpul tot mai bun e sexul si tot mai mult ma excita..pe el l-a frustrat f mult timp k nu am orgasm dar am incercat sa-i explic sa aiba rabdare k poate voi fi si eu norocoasa sa am si k sunt femei care nu au.

am fost si eu in situatia ta si vei vedea ca pe parcurs va fi tot mai bine.mai ales daca veti avea ocazia sa o faceti "neprogramat".
eu am avut primul orgasm abia dupa 2 ani,pana atunci numai probleme,am fost si stramta al naibii lol si nu imi placea deloc sa fac sex,asociam instant  actul sexual cu durerea si nu vroiam.
nici eu nu stiam cum sa il termin,insa practice makes perfect  tummenupp  si acum chiar imi place sa incerc asta in diferite pozitii big_smile

Offline

 

#15 2011-04-27 22:51:11

zaira
Full member
Inregistrat: 2008-06-08
Mesaje: 116

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

eu nu am fost stramta dar de multe ori aveam dureri sau k nu eram destul de lubrifiata(k nu prea mergea partea cu relaxatul si capul imi umbla peste tot numai acolo nu) sau daca ma penetra din spate din start.

Offline

 

#16 2011-04-28 08:47:48

ingerul
Banat
De la: mine pentru voi
Inregistrat: 2011-04-18
Mesaje: 619

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

Incearca  si  ceva  jucarii sexuale ,sa vezi daca in acest mod  poti avea  orgasm smile. Daca  da ,  inseamna ca el trebuie sa mai exerseze pe  latura preludiului wink .

Offline

 

#17 2011-04-28 09:04:09

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

Zaira,

De ce trebuie neaparat sa aveti orgasm de fiecare data?!

Incepeti sa faceti dragoste, si cand simtiti ca excitatia a crescut... ca e tot mai bine, va opriti si continuati data viitoare (a doua zi).
Iar va incalziti, si va opriti din nou. Si tot asa timp de mai multe zile...
De fapt tu va trebui sa ai initiativa asta, si s-o impartasesti iubitului tau.

Incercati sa renuntati la 'regulile' din filme: preludiu de un minut, penetrare, orgasm simultan dupa 3 minute.

Faceti dragoste din placere, cu multa placere, nu ca pe un exercitiu (fizic) ce are ca unic scop un orgasm (sau doua smile )

MM

PS. Poate iubitul tau nu vrea sa aiba de fiecare data orgasm / sa ejaculeze. Cine stie, poate exerseaza tehnici tantrice de control al ejacularii.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#18 2011-04-28 11:22:34

zaira
Full member
Inregistrat: 2008-06-08
Mesaje: 116

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

nu vreau sa am orgasm de fiecare data dar inca nu am avut unul.si nu pot sa zic k aplicam "regulile" din filme.din contra.la noi a face dragoste incepe de la vreo 20 minute in sus(in asta includ preludiu lung si actul in sine).nu pot sa zic k este monoton pt k as minti...mereu incercam ceva nou sau alte abordari..de la sex in masina,in padure,noaptea in parc pana la roluri de sef-secretara, profesoara-elev,lenjerii,tachinari cum ai zis tu mature_man gen ne excitam si apoi ne oprim si reluam cu cateva ore mai tarziu,chiar si pe net si prin tel etc.jucarii nu am incercat ink pt k nu avem unde sa le "depozitam"(nu am vrea ca mamele noastre sa le gaseasca) dar sper k poate o data ne vom muta impreuna si atunci vom putea aplica si asta.

Offline

 

#19 2011-04-28 11:52:17

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: voi cum reusiti sa va "terminati" iubitul?

Am recitit tot ce ai scris, Zaira, si inteleg ca aveti o relatie foarte frumoasa, in afara de faptul ca tu nu ai orgasm si ca iubitului tau ii vine destul de rar (in nici un caz cu tine on top!).

In ce priveste orgasmul lui (ejacularea), daca se excita, daca-i place sa faca dragoste, asa cum spui tu, nu cred ca trebuie sa-ti faci prea multe griji ptr. el...

Referitor la dorinta ta (normala) de a avea orgasm, tot din spusele tale am inteles ca sunteti pe drumul cel bun. Senzatiile (placute) sunt din ce in ce mai puternice, simti ca ai vrea sa faci pipi, iti vine sa strigi de placere...

Te-as fi intrebat daca ai experimentat singura un orgasm, dar cred ca deja stiu raspunsul: NU!

Asta ar putea fi o idee!
Pentru inceput poti sa incerci sa te mangai singura, relaxata, calma si calda  tongue  , la dush, sau chiar in pat, cu o perna sau cu jucaria ta preferata din plush (vezi 'pillow humping' pe net), cand iubitul tau nu e prin preajma  rodnar
In acest fel vei sti macar cum 'arata' mult discutatul orgasm.

Apoi, eventual poti chiar sa-i impartasesti iubitului tau experienta ta solitara.
Poti sa-l rogi pe el sa te mangaie, fara nicio penetrare...
In cazul vostru chiar nu cred ca sunteti rusinati de aceste noi experiente smile

Asteptam vesti noi!

Ah, sa nu uit, asa cum sexul programat este un dezastru (si ptr. mine si sotia mea e la fel), tot asa un orgasm privit ca un scop in sine, la care trebuie sa ajungi fie ce-o fi, s-ar putea sa se lase asteptat... mult si bine.
Relaxeaza-te, simte-te bine, exploreaza-ti partile intime intr-un mod cat mai placut... jucati-va!

Nu suntem la un concurs, cine are orgasm castiga.

Succes!

MM

Ultima oara a fost editat de mature_man (2011-04-28 11:59:18)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.