homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

AC + anxietate


#1 2011-04-30 20:49:18

vale_ntina
New member
Inregistrat: 2011-03-01
Mesaje: 46

AC + anxietate

stiti cumva cazuri de anxietate (atacuri de panica, neliniste etc) cauzate sau amplificate de anticonceptionale?

este posibil asa ceva?

de vreo cateva zile ma simt foarte nelinistita si nu mai dorm noaptea (e abia al doilea blister de anticonceptionale) ma apuca fel de fel de ganduri...incerc sa ma calmez...dar parca nu ma asculta capul lol ma gandesc sa nu fie de la ele...am mai citit pe prospect ca poate provoca depresii..


voi ce spuneti?

Offline

 



#2 2011-04-30 23:54:16

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: AC + anxietate

E posibil sa produca astfel de stari. De obicei astfel de reactii intalnite la cele care le folosesc sunt rare, dar pot totusi sa apara. Cel mai bine mergi sa discuti cu medicul tau de planning. Mult succes!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#3 2011-05-03 11:34:56

ale_alea
Membru
Inregistrat: 2011-03-27
Mesaje: 2

Re: AC + anxietate

valentina,ma bucur ca ai deschis acest topic..vreau sa iti spun ca aceasi chestie am patit'o si eu,si inca ma framanta..am luat timp de 6 luni kariss,totul a fost ok pana am facut pauza o luna..la reinceperea tratamentului am inceput sa am stari anxioase..le'am intrerupt,dar inca sunt speriata..sper sa treaca,sa fie de la ac..la psihiatru inca nu am indraznit sa merg..sper ca esti mai bine smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.