homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de un sfat... nu-mi dau seama daca sunt sau nu insarcinata


#1 2011-06-05 12:34:22

Darrrn
Full member
Inregistrat: 2008-12-15
Mesaje: 203

Am nevoie de un sfat... nu-mi dau seama daca sunt sau nu insarcinata

Pentru inceput, imi doresc un copil si luna aceasta am incercat pt prima oara big_smile Trebuia sa imi vina pe 2 iunie, am ciclu regulat, de aproximativ 31, 32 zile (cam lung, asa a fost mereu).

Am lasat anticonceptinalele de acum trei luni (atunci cm era de 28 de zile, cum e programat pe folie). Dupa ce le-am lasat c meu mesnstrual a revenit la 31, 32 zile, cum il stiam. Ei bine, trebuia sa imi vina pe 2 iunie.

Am facut ieri un test de sarcina Sure check care a iesit negativ (cu prima urina de dimi), desi pe prospect scrie ca-l poti face la o zi intarziere, nu la 7, cum e in general.

Faza e ca nu ma simt deloc ca o sa imi vina. Am uterul mai umflat ca niciodata si tare. Sanii sunt un pic umflati dar nu simt nicio durere, sensibilitate (desi, eu niciodata n-am simtit nimic la sani inainte sa imi vina, doar se mai mareau nitel). Totusi e ciudat la sani ca mi s-au albit putin sfarcurile, parca asa mi se pare... sau probabil deja vad lucruri lol

In rest, am ameteli seara, putine pofte si evident, schimbari de dispozitie, ma simt foooooarte emotiva. Dar astea pot fi si de la SPM. M-am programat la analize de sange sapt viitoare, dar nu mai am rabdare:(((( Ce sa fac, sa mai fac un test de sarcina?? Mi-e teama ca o sa fie negativ... Daca ati trecut prin asa ceva va rog mult, orice sfat, experienta prin care ati trait... Poate reusesc sa ma mai calmez smile

Offline

 



#2 2011-06-05 14:42:39

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Am nevoie de un sfat... nu-mi dau seama daca sunt sau nu insarcinata

poate ai ovulat mai tarziu  cesafac  repeta testul la 3 saptamani de la contactul cu risc sau 7 zile de intarziere sau faci beta HCG din sange  goodluck

oricum, important este sa-ti faci si analizele recomandata inainte de a ramane insarcinta
http://forum.anticonceptionale.ro/p1757 … l#p1757053


.

Offline

 

#3 2011-08-24 14:51:25

Maya-Stefania
Membru
Inregistrat: 2011-08-24
Mesaje: 2

Re: Am nevoie de un sfat... nu-mi dau seama daca sunt sau nu insarcinata

Buna ziua ! Ma bucur sa ma aflu printre voi, sunt noua pe acest site si am o multime de intrebari la care poate ma puteti ajuta. Am un CM neregulat, si o intarziere a CM de aproape 2 sapt. Temperatura bazala 37,1- 37,2 care se mentine asa de la data ovulatiei ( am facut teste de ovulatie). De aproximativ 4-5 zile am dureri de sani, care au si crescut putin. Am facut teste de sarcina dar rezultatul este negativ. Ce credeti este posibil sa fie totusi o sarcina? ( mi-as dori tare mult lucrul acesta ) Va multumesc anticipat.

Offline

 

#4 2011-08-24 18:43:44

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Am nevoie de un sfat... nu-mi dau seama daca sunt sau nu insarcinata

Buna maya,

ne-ar ajuta daca am sti cand ai ovulat, mai ales ca zici ca nu ai cm regulat si din cauza asta intarzierea de cm nu prea se pune.
Ce test de sarcina ai facut ? L-ai facut cu prima urina ?


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#5 2011-08-25 10:35:16

Maya-Stefania
Membru
Inregistrat: 2011-08-24
Mesaje: 2

Re: Am nevoie de un sfat... nu-mi dau seama daca sunt sau nu insarcinata

In 16 iulie a fost prima zi a ultimului CM , ovulatia in data de 30-31 iulie. Teste de sarcina am facut mai multe, inclusiv Sure check dimineata cu prima urina . Ultimul chiar acum 3-4 zile. Multumesc frumos !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-08-25 13:39:13

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Am nevoie de un sfat... nu-mi dau seama daca sunt sau nu insarcinata

un bhcg te-ar lamuri. Mult success!


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.