homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

EFECTE SECUNDARE CERAZETTE


#1 2011-06-10 12:51:43

motanici_010710
Membru
Inregistrat: 2011-06-10
Mesaje: 1

EFECTE SECUNDARE CERAZETTE

Buna tuturor,

M-am decis sa postez pe site "aventura" prin care am trecut si inca mai trec decand am luat prima pastila de cerazette. La momentul respectiv credeam ca voi scapa de stresul de a avea menstra in ziua nuntii, dar am ajuns sa am alt stres...acela ca de vreo 8 zile nu-mi mai trece ciclul si nici nu da semne de ameliorare  sad

Ca orice viitoare mireasa, si eu am inceput sa ma agit la gandul ca voi avea probleme chiar in cea mai frumoasa zi....si cum firea mea nu e sa las natura sa-si urmeze cursul am zis sa influentez putin situatia si m-am prezentat la medicul ginecolog. Dupa ce i-am povestit doleantele mele si cum ca nu am luat niciodata contraceptive si nici nu vreau sa iau...mi-a recomandat cerazette....pilula minune, care ma va scapa de menstra nu numai in ziua nuntii ci voi avea si o luna de miere de vis...

Va dati seama ca am plecat de la cabinet topaind de fericire!!! 2 luni fara ciclu!! ma si imaginam fresh in ziua nuntii ....ca sa nu mai vorbim de vacanta de dupa  rodnar

Si am inceput sa iau cerazette....exact cum mi-a prescris medicul...in prima zi de ciclu...si am luat la ora fixa timp de 23 de zile...cand am intarziat sa o iau 2 ore!!!! DOAR 2 ORE!!! .... atunci a inceput show-ul...ciclu abundent si dureri...am tot sperat ca o sa-mi treaca de la sine dar nu s-a intampat asa....acum iau calciu si vitamina K...in ideea ca doar, doar s-o opri...

Nici nu ma mai gandesc cum voi fi la nunta/// imi doresc doar sa se opreasca si sa revin la normal cat mai repede....pentru ca imi simt organismul bulversat complet...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.