homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Amorteala si anticonceptionale


#1 2011-07-06 15:27:23

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

amorteala si anticonceptionale

Cand am luat anticonceptionale am constata ca imi amortesc picioarele foarte repede , si aveam dureri de scurta durata si foarte puternice de gamba . Initial am crezut ca aceste stari sunt din alte motive, decat din princina antic, dar dupa ce am luat pe 3 tipuri diferite de pastile la recomandarea medicului (fiecare dintre cele 3  peste 3 luni) am avut aceleasi probleme cu amorteala si durerile de gamba la toate tipurile de antic luate .
    De fiecare data cand am intrerupt pastilele au disparut si acele amorteli/dureri . Din cate stiu antic sunt de mai multe tipuri probabil le-am folosit pe cele care nu sunt tolerate bine de organismul meu.
Vreau sa stiu daca ar mai avea rost sa incerc si cu alte pastile sau ar trebui sa ma gandesc la alte metode de contraceptie decat acesta  ?

Offline

 



#2 2011-07-20 16:15:00

amy_cute
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-06-22
Mesaje: 9

Re: amorteala si anticonceptionale

Parerea mea e ca ar trebui sa te duci la doctor pentru ca aceste simptome nu sunt neaparat de la anticonceptionale.

Dar nu sunt in masura sa spun clar si raspicat ca asa e  smile
Mai asteapta pareri de la persoanele cu mai multa experienta  big_smile

Eu personal am avut dureri de cap si greturi de la AC, dar fiecare femeie reactioneaza altfel.

Sanatate multa  kram


Ce rost are timpul, daca nu suntem noi
Pentru iubire-i nevoie de doi.
http://www.youtube.com/watch?v=GMy5wrkZ130

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.