homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum stii daca nu se mai merita sa continui?-2


#20 2011-07-15 21:51:59

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

renunta

pierzi timpul si tu si el.

pana acum ar fi trebuit sa stiti ce si cum , cum stau lucrurile.

nu se poate face absolut nimic cu un om indecis ( nu stiu ce vreau rotfl, grater( ) si care insista sa ramana blocat in neputinta lui de a lua o decizie.


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 



#21 2011-07-15 22:09:10

V.
Banat
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 176

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Si eu am avut sa zic o problema relativ asemanatoare cu al meu rpieten, in sensul ca el e o fire mai inchisa si foarte greu reuseste sa comunice cu un om, si aveam aceeasi senzatie tampita ca ma lovesc de un zid dar am discutat cu el (pentru ca eram gata sa ii dau papucii dupa aproape 1 an si ceva de relatie) i-am spus clar ca asa nu mai merge (eu sunt o fire expansiva si la fel nu unt genul cu dulcegarii dar mai vreau si eu sa vad asa diverse chestii, nu zic ca nu le facea, dar... parca erau prea rarute fata de ce aveam eu nevoie) asa, si l-am luat frumos am discutat de 2-3 am clarificat lucrurile si acum e totul ok, a inteles cam ce vreau si face eforturi sa fie mai deschis si... ne e bine.

Asa ca ceea ce ai putea tu sa faci acum este mai intai sa iti pui TU ordine in ganduri, sa te pregatesti pentru aceasta discutie ca pt un examen important, adica... sa sti macar tu ce iti doresti exact, pentru cat timp... si mai ales alaturi de cine. Sa iti dai seama ce vrei de la el si de la relatie. Apoi sa discuti cu el si sa ii spui lucrurile astea si , de preferat sa iti spuna si el ce vrea, pentru cat timp, in ce fel... Daca nu e dispus sa discute... las-o balta. Explica-i ca timpul e pretios, si mai ales energia si dragostea nu se pot oferi de oricine oricui. Tre' sa il faci sa inteleaga ca oricat ai tine la el... exista si posibilitatea despartirii.

Offline

 

#22 2011-07-15 22:34:55

ingerul
Banat
De la: mine pentru voi
Inregistrat: 2011-04-18
Mesaje: 619

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Comunicarea  este cheia succesului !

Offline

 

#23 2011-07-15 22:43:31

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Inteleg ca e.. mai rece dar orice femeie va avea nevoie de la el de aceleasi lucruri, uneori o femeie mai vrea sa fie alintata sau mangaiata, asa un sarut in trecere, o mangaiere.. chestie care nu se intampla, nu vreau sa stam cioc in cioc tot timpul, dar cateodata vreau sa stiu ca sunt iubita, de asemenea, nu imi poate spune ce simte, cica imi arata.. doar ca eu nu prea vad. Am incercat discutii, cum am zis, el zice ca asa e el, eu altfel vad o relatie, vad compromisuri si vad ca daca simti faci. I-am zis ca nu o sa pot continua vesnic asa, ca am nevoie de unele lucruri de la el, da parca nu ma ia in serios.. o sa mai fie o discutie, o ultima discutie, eu stiu ce vreau, il vreau pe el, vreau un minim de atentie, vreau sa stiu ce simte, dar daca nu poate sa mai stau un an, 2 sa isi dea el seama, eu nu pot sa stau asa.. nu poti , nu ma iubesti, nu te mai vreau nici eu. Sunt aproape sigura ca va urma o despartire, chiar daca in felul lui ciudat simte ceva pt mine, orgoliul va fi mai puternic.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#24 2011-07-15 22:44:50

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

eu am asteptat asta cam 4 ani...la final am plecat.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-07-15 22:46:50

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

oa, eu nu pot sa stau atat.. poate sunt orgolioasa, egoista da ma simt umilita sa cersesc dragoste..nu pot


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#26 2011-07-15 22:48:45

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

suzana cati ani aveti daca nu te superi? Eu sunt de parere ca daca dupa abia un an trebuie sa te rogi sa te sarute, atunci nu e o relatie in care merita sa investesti. Unii oameni sunt indragostiti zeci de ani, problema asta n-ar trebui sa apara la asa putin timp de relatie.


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#27 2011-07-15 22:50:32

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Sunt constienta ca nu ar trebuii sa apara problema asta de aceea vreau sa fac ceva, ori asa , ori asa.. 26 am.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#28 2011-07-15 22:58:45

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

scuza-ma ....dar si tu ai partea ta de vina...
la 26 de ani este inacceptabil sa stai dupa unu 1 an de zile ca sa faci CE ?
nici macar nu esti sigura pe sentimentele tale.
tu oare stii ce vrei de la tine ? de la el ? de la voi ?
CE ?
iti place sa stai asa ? iti place sa faci compromisuri ?
....pt ce ?


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#29 2011-07-15 23:00:53

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Adevarul e ca nu mai sunt, asa m-a intors ca nu mai stiu ce simt..


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#30 2011-07-15 23:04:24

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

daca nu mai sunt...te minti tu in primul rand, iti vinzi singura vise si iluzii.

daca tu crezi ca merita sa ramai ...e treaba ta, dar oare crezi ca merita pretul ? ( timpul investit plus mute altele ? ) ?


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#31 2011-07-15 23:05:44

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

si el cati ani are?  sa nu consideri din partea mea o nesimtire, nu te intreb cu rautate, dar daca abia te pupa sex cand mai faceti?


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#32 2011-07-15 23:07:50

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

nu mai sunt sigura ma refeream.. am investit multe, sentimente, incredere, timp si nu imi e chiar toto una.. simteam ca inebunesc daca nu ziceam  cuiva sau nu scriam sau nu ma eliberam cumva , sa cer si sfaturi.. cert e ca urmeaza o discutie si atunci voi hotara.

Partea cu sexul e cam singura chestie care merge bine, dar nu imi ajunge.

Ultima oara a fost editat de suzanaj (2011-07-15 23:09:02)


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#33 2011-07-15 23:10:25

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

ok, dar retine ca daca o sa continuati asa....nu faceti nimic constructiv, nimic concret.
cu siguranta o discutie se impune.

bv, incepi sa te maturizezi wink

Ultima oara a fost editat de next_ (2011-07-15 23:14:31)


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#34 2011-07-15 23:15:00

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Pff.. stiu, acum as purta discutia asta, dar trebuie sa mai astept cateva zile.. din pacate si fierb in mine.E mai mare ca mine un pic, ca nu am raspuns mai sus.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#35 2011-07-15 23:18:40

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

fato....iti pierzi timpul.....
nu s-au terminat barbatii si nici femeile.

pt ce atatia nervi ? dupa numai 1 an ?......raspunde-ti tie, nu neaparat noua.


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#36 2011-07-15 23:19:59

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

suzana eu cred ca la varsta asta ar trebui sa fie de 100000 de ori mai hotarat neutral .


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#37 2011-07-15 23:20:44

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Ai dreptate.Toti aveti dreptate.. imi vine sa imi dau cu capu de perete  ca am acceptat atat.

Ultima oara a fost editat de suzanaj (2011-07-15 23:24:38)


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#38 2011-07-15 23:21:43

V.
Banat
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 176

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

suzana, cineva spunea mai sus ca unii oameni sunt indragostiti zeci de ani, si e adevarat, ai mei si acum se pupacesc si se joaca daca sunt amandoi in bucatarie si gatesc se ciupesc si o gramada de chestii de nici eu nu al meu nu facem asa... daca vrei asta... si el ACUM nu iti ofera nici macar atat... atunci ce te astepti peste 1 an doi 10... cand relatia oricum incepe sa se plafoneze pentru ca.. obosesti sa cari singura in spate o relatie de genul


+ ca exista posibilitatea sa incepi sa ai mustrari de constiinta. De ce? Pentru ca in relatia asta nu o sa te simti apreciata sau mai stiu eu cum, si o sa incepi inconstient sa cauti aprecierea, afectiunea si tot tacamul in alta parte, si fie o sa te complaci in situatie fie o sa ajungi intr-o dilema si mai mare decat cea actuala.


Nu lasa timpul si obisnuinta sa te ingroape pentru ca dupa, ca sa iei o decizie... nu o sa iti fie greu, o sa iti fie aproape imposibil.

Esti tanara, relatia nu dureaza de atat de mult timp... Sunt oameni care o iau de la capat la 50 de ani. Pana la urma nu aveti nimic de impartit. Da, ai investit sentimente , timp, energie si il vrei pe el. Dar zicala aia cu dragoste de-a sila... poate ca atat poate el, atat poate sa arate, sa ofere. Si... decat sa investesti si mai multa energie (pentru ca ajungi sa cari TU relatia in spate, sa te consumi, sa iti faci scenarii) decat sa iti toci nervii pe o chestie care pana la urma se va sfarsi inevitabil... mai bine clarifici lucrurile de acum si iti dai seama exact cum stau lucrurile.

Sa nu-ti fie teama sa te gandesti si la tine. Nu sa il ignori pe el dar... incearca sa te pui si pe tine pe primul loc smile.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.