homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15-2


#20 2011-07-19 21:56:16

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

da, la ecograf se vede unde e situata placenta.
am zis ca stau vreo 2 saptamani cuminte si apoi mai bagam un eco sa vedem ce se intampla smile sper sa se ridice....dupa ce am plecat de la doc, in masina, m-a busit plansul. nu stiu de ce, ca stiu ca nu e ceva EXTREM de grav, mai ales ca nu mi-a dat nici tratament de sustinere, nici recomandare din aia stricta sa stau la pat sau ceva. a zis doar sa incerc sa ma protejez un pic...numai ca na, m-a afectat o lecuta chicot
si cand a venit iubi din oras, mi-a adus pofta poftelor mele: placinta cu branza chicot


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#21 2011-07-19 22:07:01

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

poke te linistesti putin si sa vezi ca se rezolva. cum ai zis si tu, din moment ce te-a atentionat doar si nu ai primit tratament, nu e nimic grav. aveti grija si voi o vreme cu sexul, si la mine e mare pofta dar numai cu mana pe al meu stau, sa-si ia cu portia si incet cum vreau eu big_smile. noroc ca are rabdare si e si intelegator. si lasa-te si tu alintata, munceste mai putin, esti gravida nu bolnava, dar tre sa te menajeze cat de cat cei din jur, dar mai ales tu tre sa-i lasi sa te menajeze. al meu aseara daca mi-a fost rau, nici nu i-a mai trebuit mamaliguta la tocanita de ceapa, a mancat-o cu paine, era in stare s-o manance si rece numai sa fiu eu bine  chicot

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-07-19 22:09:17)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#22 2011-07-19 22:19:07

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

onu, pot si nu pot sa ma menajez...din pacate tre' sa ne plimbam mult cu masina, am destul de stat in picioare, pt ca nu il pot lasa pe iubi sa se ocupe de decoratiuni si de toate...
oricum, acum ma mai linistesc, am trecut prin doua saptamani de-a dreptul nebune si la care chiar nu puteam sa ma dau inapoi. daca la casa iubi e pilonul de baza, la nunta am cam fost eu smile
oricum, u sunt sigura ca va fi totul bine, atata tot ca o sa incerc sa stau mai multe ore prin patut...si cu sexul luam o pauza vreo 2 saptamani, pana ajungem iar la eco sa vedem cum ne prezentam smile
si iubi e ft atent cu mine, nu am de ce ma plange...si azi chiar m-a impresionat cand a venit cu placintelele hjarta si a mai fost o noapte cand nu puteam sa dorm de cald si atat m-am foit ca s-a trezit si ma intreba daca sunt bine, credea ca ma doare ceva... e dulce!

Ultima oara a fost editat de pokemon (2011-07-19 22:20:18)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#23 2011-07-19 22:31:53

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

poke asa si trebuie sa fie, atent si dulce cu tine, doar ii porti copilul. de acum a trecut agitatia cu nunta, ai mai multa grija de tine, consultati-va dar incearca sa nu te obosesti prea tare, mai leneveste dimineata in pat, mai intinde-te o ora la amiaza, atata tot. peste 2 sapt sigur altele vor fi vestile la eco wink

eu ies, noapte buna mamici si burtici, sa dormiti bine! pusspusspuss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-07-19 22:41:45)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#24 2011-07-20 07:52:18

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

neata mamici

am aparut si eu pe aici dupa cateva zile de absenta
ieri am fost la doctor si bebe face bine ..... avem fix 6 saptamani si preconizam sa ne nastem pe 8 martie

poke ... felicitari pentru nunta si casa de piatra


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-07-20 08:46:10

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

neata burtici ...

am si o intrebare pentru burticile mai mari (nera, ana, smart) sau mamici ... voi aveti intepaturi in burtica? am simtit si ieri si azi-noapte intapaturi ca si cand ar baga cineva cutite + durere de spate ca la CM ...ma gandesc ca poate fi de la faptul ca se contracta uterul, bebe acum apasa pe toate cele ... dar eu stiu ..  nustiu  azi ma gandeam sa o sun pe doc sa vad ea ce zice ... dar m-am gandit sa va intreb si pe voi ca poate e ceva normal si ma agit eu degeaba ...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#26 2011-07-20 09:35:33

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

Neatza, burtici!Bun gasit in casuta noua!Sa va mearga bine la toate cu sarcinile, sa fie cat mai frumoase si mai usoare..si sa vina burtici noi in casuta! majoreta

Poke, multa relaxare si fara stres!E usor de spus sa nu te stresezi, dar asta chiar trebuie sa faci. Nu e nimic grav.Odihna! puss

Cmin, e normal sa mai fie si intepaturi. Daca vezi ca persista si devin mai dureroase, atunci suna medicul. Dar nu te nelinisti, sunt normale. kram

Ultima oara a fost editat de razu (2011-07-20 09:36:07)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#27 2011-07-20 09:37:54

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

neata mamici si burtici pusspuss

deya ma bucur ca e bine bebe tau. sarcina usoara in continuare si la termen, frumos DPD

razu pusspuss multumim

cmin si bebe pusspuss mie o colega care e insarcinata in peste 30 sapt mi-a zis ca e normal sa ma intepe, sa ma doara, atata timp cat e suportabil si nu persista mult timp durerea


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#28 2011-07-20 09:47:08

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

razu, onu  puss  multumesc de raspunsuri ... m-am speriat ca tot apar ... si eu m-am gandit sa sunt normale , ca dupa episodul de vinerea trecuta a crescut burtica, ... mai rau mi-a facut faptul ca se asociaza cu contractii si nu imi dau seama de unde sunt ...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#29 2011-07-20 10:44:48

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

Neata burtici, kram par kram o zi frumoasa sa aveti.

Cmin am citit doar despre intepaturile tale, parca te-ar taia cineva, te-ar prinde cu niste cleste, nu pot sa recuperez, AM si eu, asa ca fi linistita, acum 2 zile a trebuit sa stau in pat o ora, am luat si no-spa asa ma intepa, m-am speriat un pic pt ca nu au mai fost asa puternice, dar fetita mea topaia de numa asa ca m-am gandit ca e ok, cand sunt foarte solicitata am acestea, acum ma obosesc si nepotii pe langa munca, caldura. Deci nu te stresa, nu ai numai tu, vezi si Razu zice ca e normal, pupici.
wave


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#30 2011-07-20 10:46:14

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

neata!
am dormit pana aaaacum chicot
deya, felicitari pt bebic si multumesc pt urari!
cmin, sper sa nu persiste mult intepaturile! nu imi vine sa cred ce mari v-ati facut applause
razu, onu  puss


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#31 2011-07-20 10:54:47

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

wave pupici scumpele mele puss puss puss

smartuc puss inca sunt in concediu big_smile pana duminica nu ajung acasa... va mai scriu cate putin ca am laptopul la mine si aici am wireless... pupici puss

cmin puss eu intepaturi nu am, in schimb ma doare spatele, am contractii din alea de mi se intareste burta si tre sa ma opresc din orice as face, noroc ca nu ma tin mult, vreo 20-30 de secunde si ma lasa... a zis dr ca daca sunt insuportabile sau dureroase sa iau nospa... pana acum n-am luat pentru ca nu a fost cazul... si nmai simt cateodata cate un junghi ba intr-o parte ba intr-alta... ca si cum mi s-ar suci trompele hmm nu stiu cum sa explic... sau ca si cum mi-ar baga cineva un cutit... asta mai mult daca fac vreo miscare mai brusca... dar si asta imi trece repede... sper sa te lase intepaturile si durerile kram dar daca sunt nasoale suna dr si ia nospa (asta mi-a zis si mie, sa iau nospa) puss

poke puss kram

onu puss kram

razu puss kram

deya puss kram

ana puss kram

va pupacesc dulce pe toate puss puss puss

Ultima oara a fost editat de nerama (2011-07-20 10:56:39)


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#32 2011-07-20 11:16:49

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

nera, ana , poke  puss  multu ...
acum m-a lasat ... doar spatele ma mai doare ... iau no-spa de cateva zile 2/zi ...
al meu nici nu a miscat de aseara  pana acum 30 min .. asa ca va imaginati  disperat


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#33 2011-07-20 11:19:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

neata

bre poke :box; n-ai motiv sa plangi, bre?
la mie fu asa:
doc: placenta e cam jos
eu (doxa de carte lol ): aaaauuu, adica tre repaos la pat si no sex?
ea: nooo, doar sa stai PUTIN mai linistita
eu: bine ca mi-ati zis, ca voiam sa plec cu cortul si rucsacul chiar azi
ea: pai si ce, drum bun, ti-a zis io sa nu te duci? rotfl
io am ramas blocata lol dar, daca tot am avut unda verde, am saltat in spate cele 15 kile rucsac de gravida ( lol ) si am plecat rotfl

io-s sigura ca la tine se va ridica smile si vei face sex la greu rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#34 2011-07-20 11:25:42

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

kata, eu m-am pus pe plans ca stiu ca daca ai placenta praevia nu poti naste natural lol asa ca am inceput din start sa ma gandesc la asta smile
si eu sper sa se salte sa scap si de grija asta  big_smile
neruc, have fun in concediu hjarta
pffffi, ce as mai pleca si eu sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#35 2011-07-20 11:26:52

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

bai, daca aveai placenta praevia acu erai legata de pat, don't worry smile kram


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#36 2011-07-20 11:31:01

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

ei....cica asta se diagnosticheaza in jur de 28-29 de sapt.... smile da' acum nu imi mai fac asa mari griji...ieri m-a luat doc cam prin surprindere smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#37 2011-07-20 11:32:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

poi exact... pt ca pana atunci e NORMAL sa fie pozitionata si mai jos. hai ca are sa fie ok smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#38 2011-07-20 12:31:07

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

poke si bebe pusspuss

ana si bebe pusspuss

nera si bebe pusspuss

kata puss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-07-20 12:35:13)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.