homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cistita!!!


#1 2011-07-30 10:48:36

biANkaa
New member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 39

cistita!!!

aseara am avut simptome clare de cistita,dar dupa o baie fierbinte si dupa ce am luat niste nurofen antiinflamator,mi-au trecut simptomele.am fost totusi la farmacie,mi-au fost recomandate niste antibiotce.evit sa iau aceste antibiotice pt ca iau anticonceptionale yaz,iar partea mai rea este ca luni plec in grecia cu iubitul,as vrea sa profit de efectul contraceptiv al anticonceptionalelor,nu sa stam cu prezervative,mai ales ca avem niste experiente neplacute cu prezervative. deocamdata incerc sa rezolv cistita fara sa recurg la antibiotice.le iau totusi la mine,daca se agraveaza simptomele,totusi am sa le iau.intrebarea mea este:daca azi am contact sexual si iau anticonceptional,iar maine iau antibiotic,se anuleaza efectul contraceptiv doar dupa administrarea atibioticului,sau ar trebui sa imi fac griji ca antibioticul a avut efect si in trecut,adica in seara de dinainte nu am fost protejata? intreb acest lucru pt ca mo se pare un echivalent al situatiei cand uiti sa iei pilula,si in prospect arata ca ar trebui sa iti faci griji daca in urma cu cateva zile ai avut contact sexual. si inca o intrebare: dupa ce iau ultimul antibiotic,abia dupa 7 zile antinconceptionalele isi reoau efectul contraceptiv? va rog,astept parerile voastre cat mai rapid,luni plec din tara:(

Offline

 



#2 2011-07-30 10:57:59

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: cistita!!!

Contactele din ziua anterioara nu se pun, deci esti protejata. Si daca iei antibiotice esti protejata dupa ce iei 7 pastile consecutiv (de alea roz). Am auzit ca exista si tratamente homeopate pentru cistita. Intereseaza-te la o farmaciede gen (homeopata nu naturista) sau la un medic homeopat. Mult succes!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#3 2011-07-30 11:30:36

biANkaa
New member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 39

Re: cistita!!!

ultima zi knd am luat antibiotic+ 7 pilule roz,atunci sunt protejata,da?

Offline

 

#4 2011-07-30 11:48:50

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: cistita!!!

Prima zi fara antibiotic plus inca 6.


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#5 2011-07-30 21:59:12

biANkaa
New member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 39

Re: cistita!!!

aham,am inteles,multmesc de raspuns.m-am apucat de baut niste ceaiuri naturiste pe baza de plante care sunt recomandate la cistita,dar tocmai mi-a zis o prietena care oa anticonceptionale logest k pe prospectul lor scrie ca nu sunt recomandate ceaiurile pe baza de plante,pt ca reduc efectul contraceptiv.este adevarat? nu am la indemana un prospect de la yaz(eu yaz iau) asa ca va intreb pe voi daca este adevarat,desi mie mi se pare cam absurd.astept raspuns,va rog.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-07-31 12:39:27

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cistita!!!

nu este recomandat ceaiul de sunatoare si nici grefele.
acestea da, reduc efectul ac.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.