homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Povara virginitatii...


#1 2011-08-03 17:58:12

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Povara virginitatii...

nu ies in oras mai deloc, nu am prieten si ma obsedeaza faptu' ca-s virgina. o prostie, ar zice unele dintre voi, asa ziceam si eu cand aveam 14, 15 ani. citeam diverse articole, unde scria "prietenele tale nu mai sunt virgine, iar tu te simti aiurea cand se atinge subiectul sex?", neintelegand de ce ar trebui sa te simti aiurea. dar ma simt.

sa detaliez putin. stau intr-un oras mic, foarte mic. toti tipii pe care-i cunosc sunt cuplati, restu's renumitii vagabonzi, drogati. ati zice ca dramatizez, dar nu. nu ies in oras prea mult, in cluburi/discoteci, nici atat,  plus ca si scoala imi ocupa mare parte din timp, poate chiar tot timpu'.

poate unele fete or zice ca 17 ani e o varsta timpurie pentru a face sex. aveti dreptate sau nu stiu, depinde de etalonul de gandire al fiecarei persoane in parte. treaba e ca eu ma simt ratata ca-s virgina. recunosc, nici nu caut prea mult sa gasesc un posibil iubit, dar am explicat motivele. facultatea:)... facultatea ar fi un prilej bun sa-mi gasesc si eu un prieten. simt nevoia sa vorbesc cu un baiat.

cum ar trebui san17 ani jumatate, n ma simt, dat fiind faptu' ca si mediul in care traiesc ma impinge de la spate sa ma simt "discriminata"?

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 21:40:13)


şase saşi în şase saci.

Offline

 



#2 2011-08-03 18:04:55

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Povara virginitatii...

discriminata de ce ?! ca esti virgina ? In primul rand ai 17 ani, explica-le parintilor tai ca cu libertatea asta nu te mai intalnesti . Si nici nu serile astea de vara. Nu esti obligata sa stai tot timpul cu fratele tau.Si eu stau intr-un oras mic, si am impresia ca cunosc pe toata lumea, pentru ca adevarul e ca la mine sunt doar vreo 3-4 terase care-mi plac. Si mereu aceleasi persoane.
Si in al doilea rand si eu fac 17, deci stiu cum e. Primul lucru care trebuie sa-l faci e sa te accepti pe tine, sa fii mai increzatatoare, si abia apoi sa le pui problema alor tai. Serios, chiar trebuie sa vb cu ei, pentru ca nu o sa te mai intalnesti cu serile astea.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#3 2011-08-03 18:19:43

7 7 7
New member
Inregistrat: 2010-04-23
Mesaje: 55

Re: Povara virginitatii...

Nu te grabi, esti tanara, virginitatea e o dovada a faptului ca te respecti si nu o faci oricum , cu oricine etc smile  Ai tot timpul inainte, daca tu te simti asa prost ce sa mai zic despre mine la 23 de ani?... si mai sunt si baiat, deci se poate si mai rau tongue Uneori e greu, mai ales cand ai nevoie de o consolare, o imbratisare, dar daca iti pastrezi optimismul vei reusi  rock  par

Ultima oara a fost editat de 7 7 7 (2011-08-03 18:22:40)

Offline

 

#4 2011-08-03 18:33:09

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Povara virginitatii...

iubita...am o colega care are 20 de ani si este virgina...nu se simte decat foarte bine in pielea ei.
esti mica inca,nu incerca sa fii in trend...nu este asta o povara sa stii.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#5 2011-08-03 21:35:15

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Povara virginitatii...

17 ani .....ok....fa-o....
du-te si fa sex....cat vrei tu , cu cine vrei tu
crezi ca dupa o sa te simti femeie ?
crezi ca dupa o sa te simti ok, sigura pe tine ? etc
crezi ca dupa o sa vezi lume altfel ? da o sa o vezi , dar intrun mod putin diferit fata de acum, de prezent.

max 5 min si gata......numai esti virgina.
fa-o e viata ta...
17 ani...

wild wind :  "esti mica inca,nu incerca sa fii in trend...nu este asta o povara sa stii."

oare de ce a scis asta ?
incearca sa-ti pui capul acela de 17 ani la contributie, sa percuteze, sa-si faca treaba.....adica sa gandeasca.

Ultima oara a fost editat de next_ (2011-08-03 21:37:29)


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-08-03 21:49:39

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Povara virginitatii...

si daca ai cunoaste un baiat care sa te scape de virginitate, dar la scurt timp dupa, din diverse motive, v-ati desparti, te-ai simti mai bine? eu cred ca mai degraba iti doresti pe cineva alaturi, un baiat care sa te inteleaga si sa fie langa tine cand ai nevoie, nu ca sa te scape de "povara virginitatii". de fapt, tu singura ai spus ca simti nevoia sa vorbesti cu un baiat.

si eu am fost in situatia ta din anumite puncte de vedere. nu ieseam mai deloc (in club pt ca nu-mi place, la terasa sau doar la o plimbare pt ca nu ma lasau ai mei mai mult de 10 seara), n-am prieteni (pt ca pur si simplu n-am gasit o persoana cu care sa fiu compatibila macar din 3 puncte de vedere). nu vreau sa-ti "spulber" asteptarile, dar sunt sanse ca si la facultate sa fie cam la fel.

ce am invatat eu (cam tarziu pt mine) si cred ca ti-ar fi de folos, daca poti pune in practica: nu astepta facultatea, un nou inceput, pt a te simti bine. eu regret ca am considerat, in cls 11-a fiind, ca-i tarziu sa ma mai apropii de colegi. am zis ca trece timpul repede si recuperez la facultate, ca o sa-mi fac prieteni multi si n-o sa simt lipsa celor din liceu. lucrurile n-au iesit chiar asa. la facultate a fost super pana i-am cunoscut mai bine pe colegi. cat despre liceu...vorbesc fostele colege intr-o fericire pe facebook, "sa ne intalnim", "sa vorbim"...dar nu cu mine. deci, nu astepta! apropie-te de colegi, vezi ei cand ies mai des in oras. apoi spune-le alor tai ca ai grija de fratele tau, dar macar o seara pe sapt ai vrea si tu sa iesi sa te distrezi. nu te inchide, nu te izola!


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#7 2011-08-03 23:00:47

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

next_ a scris:

17 ani .....ok....fa-o....
du-te si fa sex....cat vrei tu , cu cine vrei tu
crezi ca dupa o sa te simti femeie ?
crezi ca dupa o sa te simti ok, sigura pe tine ? etc
crezi ca dupa o sa vezi lume altfel ? da o sa o vezi , dar intrun mod putin diferit fata de acum, de prezent.

max 5 min si gata......numai esti virgina.
fa-o e viata ta...
17 ani...

wild wind :  "esti mica inca,nu incerca sa fii in trend...nu este asta o povara sa stii."

oare de ce a scis asta ?
incearca sa-ti pui capul acela de 17 ani la contributie, sa percuteze, sa-si faca treaba.....adica sa gandeasca.

Stimate user, cand o sa inveti sa scrii corect in limba romana, cand o sa-ti poti sustine o idee fara sa scrii labartat, atunci sa te ridici matale sa-mi dai mie sfaturi.

Intre timp, pana cand iti pui tu capu' ala de pe umeri la cosul de gunoi si-i spui mamei sa-ti faca rost de unu' nou, eu o sa incerc sa-ti traduc din romana in romana. Sexu' nu este prioritatea mea numaru' unu in momentul de fata, dar se va intampla. Peste o luna, doua, trei, un an, nu stiu. Ca virgina n-am chef sa ma marit. Si nici de maritat devreme.
Calm, ca am auzit de metode de protectie.

P.S: Nu erati voi cu cliseele alea gen "nu conteaza varsta, conteaza persoana", blah, blah, blah?

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-03 23:02:42)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#8 2011-08-03 23:28:22

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Povara virginitatii...

calm.. ca nu s-a luat nimeni de tine.
De unde esti ?


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#9 2011-08-03 23:36:35

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Povara virginitatii...

natasa.. nu sari la cearta te rog

next ti-a dat un sfat, asa mai indirect...

Offline

 

#10 2011-08-04 00:51:35

rzv07
New member
Inregistrat: 2011-01-02
Mesaje: 33

Re: Povara virginitatii...

natasa nu fi asa rastita
pur si simplu daca citesti cu atentie sunt niste intrebari care ar trebuii sa ti le pui
grija de tine, sa nu regreti apoi

Offline

 

#11 2011-08-04 00:58:06

V.
Banat
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 176

Re: Povara virginitatii...

Natasa,  tu singurica ai venit sa ceri un sfat, trebuia sa te gandesti ca pe forumuri nu toata lumea e doctor docent in gramatica limbii roamane... incearca sa lasi gramatica si sa iei ce vrei tu din postul ala sau sa il ignori, nu sa te superi. Asta am spus-o pur informativ fara sa vreau sa intep sau sa fiu rautacioasa.

In al doilea rand, faptul ca iti doresti sa faci sex, asa cum ai spus si tu e un lucru normal. Puteai sa vrei acum, sau acum 2 ani sau peste 5, dar nevoia asta vine odata si-odata si... e frustrant sa nu o poti satisface. Ceea ce ti-as recomanda eu, este sa prioritizezi (dar am citit deja mai sus, si am inteles din postul tau ca iti cunosti asa... prioritatile). Apoi, eu daca m-as afla in papucii tai, m-as gandi exact pentru ce simt nevoia asta, adica: este o nevoie strict fizica? imi odresc o relatie afectiva mai profunda care, implicit sa duca la sex?

Faptul ca faci sex, da, te schimba dar nu extrem de mult. Da e o modalitate noua prin care te simti bine, te apropie de o anumita persoana dar... nu e un tel in viata (asa cum ai spus chiar tu).

E putin gresit, din punctul meu de vedere, sa privesti virginitatea ca pe o povara. Gandeste-te la ce am spus mai sus, daca e mai mult o nevoie afectiva pe care ai transformat-o in energie sexuala. Numai tu poti sa-ti raspunzi, la urma urmei la intrebarile astea, dar, repet, nu te uita la virginitate ca la o povara... nu o sa te ajute deloc, ba dimpotriva.

Succes!

Offline

 

#12 2011-08-04 01:17:09

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

V. a scris:

Natasa,  tu singurica ai venit sa ceri un sfat, trebuia sa te gandesti ca pe forumuri nu toata lumea e doctor docent in gramatica limbii roamane... incearca sa lasi gramatica si sa iei ce vrei tu din postul ala sau sa il ignori, nu sa te superi. Asta am spus-o pur informativ fara sa vreau sa intep sau sa fiu rautacioasa.

Cam opt clase sunt suficiente, ba chiar arhi-suficiente pentru a vorbi corect limba romana. Dupa, iti cam trebuie ceva carti citite sa eviti cliseele vomitive. Stai linistita, nu m-ai intepat deloc, am vazut la viata mea ironii mult mai fine decat improvizatia de mai sus.

V. a scris:

In al doilea rand, faptul ca iti doresti sa faci sex, asa cum ai spus si tu e un lucru normal. Puteai sa vrei acum, sau acum 2 ani sau peste 5, dar nevoia asta vine odata si-odata si... e frustrant sa nu o poti satisface. Ceea ce ti-as recomanda eu, este sa prioritizezi (dar am citit deja mai sus, si am inteles din postul tau ca iti cunosti asa... prioritatile). Apoi, eu daca m-as afla in papucii tai, m-as gandi exact pentru ce simt nevoia asta, adica: este o nevoie strict fizica? imi odresc o relatie afectiva mai profunda care, implicit sa duca la sex?

Faptul ca faci sex, da, te schimba dar nu extrem de mult. Da e o modalitate noua prin care te simti bine, te apropie de o anumita persoana dar... nu e un tel in viata (asa cum ai spus chiar tu).

E putin gresit, din punctul meu de vedere, sa privesti virginitatea ca pe o povara. Gandeste-te la ce am spus mai sus, daca e mai mult o nevoie afectiva pe care ai transformat-o in energie sexuala. Numai tu poti sa-ti raspunzi, la urma urmei la intrebarile astea, dar, repet, nu te uita la virginitate ca la o povara... nu o sa te ajute deloc, ba dimpotriva.

Succes!

In ceea ce priveste a doua parte a raspunsului, bine pusa intrebarea! Imi doresc o relatie, epntru ca altfel vorbesti cu un baiat si altfel vorbesti cu o prietena. E un alt tip de afectivitate la mijloc. Acu' nu se poate, insa. La facultate cred ca se schimba treaba, adica sa intalnesc un baiat normal. Nu genu' caruia sa-i curga bale din gura.
Stii ce ma framanta pe mine? Nu am cunoscut baieti/barbati multi in viata mea, in sensul ca nu am purtat vreo discutie cu asa multi incat sa le analizez felul de a gandi. Am auzit ca sunt si d'astia care stramba din nas cand aud ca esti virgina, ca deh, nu ii satisfaci in pat, ca n-o sa stea ei sa te invete meserie, ca blah, blah, blah.
Da, nu toti sunt asa, dar sa fim serioase, nu din prima dai peste un barbat normal la cap. Pana atunci iti framanti nervii cu toti toparlanii.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#13 2011-08-04 10:03:16

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Povara virginitatii...

Dupa parerea mea, baietii "de oras" se cam bucura cand aud ca esti virgina, nu stramba din nas!
De ce te grabesti, ai 17 ani  nustiu toata viata inainte si sti este o vorba "niciodata dupa barbati si autobuz sa nu fugi, intotdeauna va oprii altul", asa ca lasa gandul deoparte macar pentru moment, traieste viata potrivit varstei tale si cand vei simtii ca ai gasit barbatul potrivit atunci poti incepe "sexul".

Eu una asa as face, este o parere pur si simplu, fiecare ia propriile decizii.  goodluck


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#14 2011-08-04 10:07:08

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Povara virginitatii...

natasa...un singur lucru iti doresc...sanatate si bafta maxima/suprema in viata.


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#15 2011-08-04 14:20:48

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Povara virginitatii...

"Povara virginitatii"? neutral Ma lasati masca cu astfel de gandiri. Adica de ce sa fie o povara? Arata-mi un brabat care fuge de o virgina,si nu mai zic nimic neutral

Offline

 

#16 2011-08-04 15:42:40

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Natasa, imbracate sexxy, mergi intr-o intersectie aglomerata. striga in gura mare ca esti virgina si vrei sa iti incepi viata sexuala...si-ai scapat de povara asta a virginitatii ...

si la 17 ani incearca sa te distrezi si tu fetita ... ca n-o sa mai ai niciodata varsta asta ...sau baga nasul in carti si citeste... nu-i un lucru rau. dar incearca sa mai evadezi si tu uneori, sa te te distrezi ..

sau daca povara e asa de mare...si n-o poti duce in carca..... bagati doua degete .. si gata lol ai multe optiuni ... vrei o lista?

Ultima oara a fost editat de rocssana.nana (2011-08-04 15:50:37)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#17 2011-08-04 16:02:10

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Povara virginitatii...

Din ce oras esti?
Unde vrei sa dai mai departe pentru facultate?


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#18 2011-08-04 16:09:37

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

R, ajuta fata sa scape de povara lol


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#19 2011-08-04 16:14:04

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Povara virginitatii...

In primul rand incerc sa port o conversatie cu ea, ca tot vroia sa vorbeasca cu un baiat. Sa vada punctul de vedere al unui baiat care nu face parte din cercul ei de prieteni.
In al doilea rand vreau sa vad cam in ce societate si in ce anturaj se perinda. Cat e de grava mentalitatea celor din jurul ei de a ajuns asa.
Noi in viata traim dupa modulul: Cauza si efect.

Deci, din ce oras esti? Si spre care alt oras si facultate te-ai orientat pe viitor (de-l vezi asa ca un punct de exit din situatia ta..)?


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.