homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Hipermetropia la copii


#1 2011-08-26 00:33:26

Joo
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 394

Hipermetropia la copii

Buna fetelor,
Am rascolit pe aici insa nu am gasit niciun raspuns, asa ca m-am hotarat sa il cersesc smile
Am fost cu copiii(in varsta de 1 an si 10 luni) la oftalmolog si au dioptriile +3 (Natalia) si + 4.5 (Emma) dupa ce le-au fost administrate picaturile, dioptriile le-au fost masurate cu aproximatie,intrucat nu au mai vrut sa stea la aparat.
as dori sa stiu daca ar trebui sa ma ingrijorez...
stiam ca toti copiii se nasc hipermetropi,insa mie deja mi se vorbea de ochelari, odata cu inceperea gradinitei... in special pentru Emma cu +4.5.
Ce as putea sa fac eu? pot influenta cumva sau scaderea dioptriilor? ma refer aici la exercitii de vedere-atentie, jocuri care sa ii solicite vederea de aproape...
M-am intristat tare rau, mai ales pentru ca am fost doar la un control de rutina si ma asteptam sa plecam fara nicio problema


Are mami 2 papusele, Emma si Natalia hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.