homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rezultat triplu test


#1 2011-08-27 21:54:53

Adriana_Ady
Membru
Inregistrat: 2011-06-04
Mesaje: 4

Rezultat triplu test

Buna,
Sunt insarcinata in 17 sapt si 4 zile iar in urma cu 2 zile am facut triplu test; am primit rezultate si acestea ar fi:
-screening pentru trimsomie 18 - riscul calculat este < 1: 10000, ceea ce indica un risc scazut
-screening pentru defecte de tub neural - MoM AFP (0.79) corectat,  este localizat in zona de risc scazut  pentru defecte de tub neural
-screening pentru trisomie 21 - riscul este sub nivelul cut off care reprezinta un risc scazut
Pana aici imi este clar, analizele au iesit ok; insa pentru HCG valoarea este 25641 (DIL 40- nu stiu ce inseamna) mIU/mL; pe fisa cu rezultate scrie high iar pe aceeasi linie normal cu valorile 1.00- 5000

Alpha Feto Protein are valoarea 42.4 IU/mL - normal 0.200-300, iar Unconjugated Estriol 4.08 ng/mL normal 0.25-30.0

Stie cineva ce poate sa insemne valoarea crescuta a HCG-ului?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.