homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Restaurante cu specific ...


#1 2011-09-18 18:42:05

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Restaurante cu specific ...

M-am gandit ca ar fi bine sa fie un topic legat de specificul restaurantelor, unde ati avut experiente frumoase, etc.
Am fost la Turkuaz, bineinteles specific turcesc, mancare f buna DAR servirea foarte proasta, ingrozitor a fost! Genul de restaurant unde nu iti vine sa te mai intorci. E si foarte scump, dar daca era si servirea ok, nu era asta o problema.
As vrea sa incerc si alte preparate culinare specifice, dar cu recomandare.
Daca mai e un topic la fel imi cer scuze si rog un moderator sa-l stearga pe acesta, eu nu am gasit.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 



#2 2011-09-18 19:14:17

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Restaurante cu specific ...

@blackberry
Foarte buna ideea cred ca ar trebui postat si un link/adresa catre restaurant..


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#3 2011-09-18 19:16:41

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Restaurante cu specific ...

http://restaurantturkuaz.ro/

as vrea sa merg la unul libanez, sugestii?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#4 2011-09-18 19:21:51

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Restaurante cu specific ...

Eu am fost la unu in Plaza Mall si am mancat un preparat din miel foarte bun, dar am fost acum ceva vreme si nu stiu cum se numeste.Era sus la masute.Serivire ok si preparat ok.


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#5 2011-09-18 19:42:52

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Restaurante cu specific ...

Pot fi si din alte orase in afara de Bucuresti? Ca sa nu lasam pe dinafara pe nimeni  wink


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-09-18 19:55:59

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Restaurante cu specific ...

Bineinteles, dar sa fie specificat si orasul.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#7 2011-09-18 19:58:56

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Restaurante cu specific ...

In Bucuresti Agra's Palace-specific indian. bucatarul e chiar indian nativ si , din cate am inteles, foloseste condimente originale. e cam scump, ce-i drept, dar merita. in fiecare duminica are "sunday branch"-platesti 50 de lei si ai un fel de bufet suedez din mai multe preparate. ce e nasol-e in pipera.


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#8 2011-09-18 20:05:58

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Restaurante cu specific ...

In Cluj - Indigo - specific indian. Mie imi place foarte mult si mi se pare acceptabil ca pret. As vrea sa mai aflu de alte restaurante cu specific din Cluj.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#9 2011-09-18 20:23:04

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Restaurante cu specific ...

ce bine arata, darcy...


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#10 2011-09-18 20:39:48

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Restaurante cu specific ...

kathrynn a scris:

In Cluj - Indigo - specific indian. Mie imi place foarte mult si mi se pare acceptabil ca pret. As vrea sa mai aflu de alte restaurante cu specific din Cluj.

tindeam sa cred ca e unicul cu specific din Cluj care sa fie si misto, dar de curand am gasit unul, cu specific 100% japonez.
Tokio Japanese Restaurant

http://www.tokyorestaurant.ro/home.html

unul cu specific libanez, pe calea turzii tongue apartine de un hotel, dar e super
http://www.agboutiquehotel.ro/

si bineinteles, Shanghai, care e mai cunoscut decat toate tongue


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#11 2011-09-18 21:03:34

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Restaurante cu specific ...

Ah, sa nu uit ca in Bucuresti aproape de primaria sect 1, am fost la un restaurant-ceainarie, unde am fost placut impresionata smile nu stiam ce specific avea, dar muzica aia Chill, usor cu tente orientale, ambientul, totul se potriveau de minune. am gasit multe produse Bio..si niste fursecuri cu miere si scortisoara incredibile.
Se numeste Satya si e bine ascuns. terasa e minunata, inauntru e pace si liniste, Budha e prezent pe pereti, bai nemaipomenite smile pe site-ul lor spun ca "majoritatea reţetelor noastre sunt inspirate din milenara ?nţelepciune Ayurvedică a Indiei, "
Am baut acolo pentru prima data bere din soc si ghimbir.  va  Amazing. Preturi bune.
va atasez si niste poze din experienta personala tongue

http://www.satya.ro/ro/.html

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/15110_satya.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/15110_snc00183sat.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/15110_snc00184sat-2.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/15110_snc00171sat.jpg

Ultima oara a fost editat de hai_faiv (2011-09-18 21:12:22)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#12 2011-09-18 21:10:49

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Restaurante cu specific ...

Hanul Berarilor Interbelic - Bucuresti , aproape de Piata Izvor- Specific Romanesc ...Mancare foarte foarte buna, servire exceptionala,gradina .Vinerea si Sambata in zilele de vara nu se gaseste loc decat cu rezervare.Are bere nefiltrata smile


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#13 2011-09-18 21:25:34

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Restaurante cu specific ...

Iași

Little Texas, restaurant cu specific american: cea mai buna alegere daca vrei sa mananci un desert cu adevarat bun: cheesecake cu ciocolata/fructe, apple pie cu inghetata, tarta inghetata cu capsuni, mudcake etc. Tacos-ul merita deasemenea incercat, nachos, cartofi copti. De fapt, nu cred ca poti da gres cu mai nimic de-acolo. Preturile sunt medii dar se merita!

El Camino, restaurant cu specific mexican. Au si ei deserturi bunute iar mancarea e intr-adevar deosebita!

La Cao, restaurant chinezesc (str. Smardan). In ciuda locatiei nu foarte frumoasa, mancarea mi se pare cea mai buna aici. Merita incercat puiul cu ciuperci chinezesti + orez cu ou hjarta

Casa Boiereasca, specific romanesc. Nu-mi amintesc exact cum se numeste ceea ce am mancat, dar erau bucatele mici de porc, brocoli, cartofi. A fost bun, preturile maricele.

Panoramic, specific traditional si international. Am mancat o salata delicioasa acolo, nu-mi amintesc denumirea, dar era cu pui, rosii cherry, 2 tipuri de salata si un dressig f gustos. In ciuda locatiei elegante atmosfera e f ok si preturile sunt decente. Clatitele cu pui imi mai plac si clatitele desert.

Pita Ben. Chiar daca nu-i restaurant ci fast-food cu specific grecesc mancarea e f buna. Recomand gyros de pui big_smile

Doner Kebab. La fel, e doar un fast food cu specific turcesc. N-am incercat pana acum decat deserturile care sunt bune si sandvish-ul Berlin foarte gustos.

Mai sunt multe localuri despre care merita sa scriu, dar nu-mi mai trec acum prin cap.

Totusi, cea mai buna mancare pe care-am macat-o vreodata a fost la un hotel la vreo 15km de Sibiu, Vestem se numeste. Ciorba de vacuta, escalopul zingara, clatitele cu dulceata/ciocolata sunt absolut dementiale. Tot ce am mancat acolo a fost nemaipomenit! Voi merge acolo la fiecare vizita in Sibiu!

Offline

 

#14 2011-09-18 22:00:29

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Restaurante cu specific ...

pentru Iasi:
1.    Phenicie - restaurant libanez, preturi medii dar mancare foarte buna si servirea super (recomand salata lor de vinete si arrayes-ul cu pui)
2. La Cao de pe Smardan nu prea as recomanda..cand am fost ultima data, la inceputul anului, m-am intors acasa numai cu miros de mancare pe haine. Mancarea in schimb e buna.
3. Pentru meniuri chinezesti mai recomand standul din mall de la food court, chiar aseara am luat la pachet si a fost foarte bun totul. au adus feluri noi de mancare ( pui de balta, orez cu fructe de mare si deserturi)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#15 2011-09-19 09:24:49

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Restaurante cu specific ...

fetele, pt. Brasov ceva restaurante cu specific care sa fie la un pret acceptabil?


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#16 2011-10-02 23:25:05

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Restaurante cu specific ...

In iasi, pizzerii bune? big_smile

Offline

 

#17 2011-10-03 11:57:54

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Restaurante cu specific ...

chiar aseara am facut comanda de pizza de la dopo poco, inainte o faceau cam aiurea dar aia de aseara a fost chiar buna si aluatul hjarta cauta pe site-ul lor, cred ca pizza suprema ii zice
altele: magic pizza din tudor, pizzeria domneasca (in iarna faceau pizza buna)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#18 2011-10-03 17:41:59

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Restaurante cu specific ...

Pizzeria domneasca e cam singura care mi-a placut pana acum din oras, de la dopo poco am mancat candva si nu mi-a placut absolut deloc. Iar cat despre cea de la magic, nu stiu, dupa ce am auzit cam ce se pune in ea, nu as mai lua hmm

Offline

 

#19 2011-10-03 18:35:16

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Restaurante cu specific ...

cea de care zic e nou aparuta, mie una mi-a placut, sa nu mai zic de blat
la magic stiu ca erau vorbe acum ceva ani insa de fiecare data cand am mancat de acolo in ultimul an mi-a fost bine si pizza chiar a fost ok plus ca mereu e plin deci nu cred ca revine lumea intr-un loc unde ceva e naspa.
la domneasca nu prea imi place ca incep sa curga toate alea de pe pizza insa gustul e bun
de pizza hut mai zic fetele din alte orase ca e buna. eu am mancat acum un an jumate aproximativ si nu mi-a placut. altele nu pot sa iti recomand pentru ca eu doar de la cele 3 amintite mananc

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2011-10-03 18:37:03)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.