homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54-3


#39 2011-09-19 15:27:44

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

Am vb cu doctora mea. Mi-a spus ca laparoscopia se face imediat dupa menstra si ca in luna aia facem pauza de incercari. E posibil sa reusesc sa fac la spital pt ca urmeaza sa se repare aparatul lor, mi-a zis  sa o mai sun pe la sfarsitul lunii sa vedem   neutral
se pare ca oarecum m-am decis sa fac laparoscopia, probabil chiar dupa urmatoarea menstra sau daca nu, in curand nustiu

Offline

 



#40 2011-09-19 15:28:17

bebela_ta
New member
Inregistrat: 2007-10-22
Mesaje: 37

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

Aaaaa...asa de munca am si eu dar sincer..nu vreau sa fac nimic si pace smile

Eu sunt din Bucuresti, am 24 de ani, anul acesta am facut nunta dupa 4 ani de relatie si 3 ani de stat impreuna si de 1 an ne tot gandim la bebic dar am amanat din mai multe cauze ( servici, bani....bine nici acum nu e perfectiune dar imbatranim daca ne mai gandim mult) in rest eu tot  citesc pe aici  de anu trecut si sper sa imi dea Doamne Doamne un bebic sanatos.
De fapt sa ne dea la toate smile


Mamica de Carla

Offline

 

#41 2011-09-19 15:28:51

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

Diri kram ma gandesc la tine si ma rog pentru voi. Felicitari pentru ca vad ca esti moderator.
Almi Multumesc puss

Bebela, si eu sunt exact in situatia ta, dar eu am decis sa astept o luna dupa AC.
Si eu am auzit ca nu e nici o problema sa incerci imediat dupa AC, doar ca sunt sanse sa faci gemeni smile


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#42 2011-09-19 15:34:26

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

mada pai nu mai amana, dupa ciclu mergi si fa laparo kram
bebela asa e, timpul trece pe langa noi si apoi ne pare rau ca am asteptat forgetit
timea tu iti monitorizezi ovulatia cumva?
mika puss  iti las o cafea mornincoffee  mornincoffee  si te astept sa ne trimiti un stol de berbe sau ousoare din alea cu noroc chicot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#43 2011-09-19 15:34:35

bebela_ta
New member
Inregistrat: 2007-10-22
Mesaje: 37

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

timean86 a scris:

Diri kram ma gandesc la tine si ma rog pentru voi. Felicitari pentru ca vad ca esti moderator.
Almi Multumesc puss

Bebela, si eu sunt exact in situatia ta, dar eu am decis sa astept o luna dupa AC.
Si eu am auzit ca nu e nici o problema sa incerci imediat dupa AC, doar ca sunt sanse sa faci gemeni smile

Opaa..gemenii..nu gemeni nu vreau rotfl k nu o sa am ajutor nici de la parinti nici de la socrii asa k doar ku unu ma descurc eu..dar cu doi fac ca girofaru smile

Iti doresc si tie multa bafta! poate ramanem in aceeasi perioada smile
Tu ai fost la dr , ai facut analize?


Mamica de Carla

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-09-19 15:36:15

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

muco o sa vad puss
bebela mult succes sa ramai repede, sa nu fie probleme puss

Offline

 

#45 2011-09-19 15:40:24

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

bebela,asa e,imbatranesti,mai suntem batrane pe aici wink si eu zic sa vrei si gemeni decat nici unul....


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#46 2011-09-19 15:40:35

bebela_ta
New member
Inregistrat: 2007-10-22
Mesaje: 37

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

madalyna7 a scris:

muco o sa vad puss
bebela mult succes sa ramai repede, sa nu fie probleme puss

Multumesc Mada! Doamne Ajuta!


Mamica de Carla

Offline

 

#47 2011-09-19 15:43:09

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

Muco, deocamdata nu monitorizez nimic. Merg pe varianta no stress. Sa vedem cat ma tine. Oricum e prima luna fara AC.

Bebela, da am fost la dr chiar foarte des, din pacate. Dar acum e Ok. Mult succes.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#48 2011-09-19 15:44:14

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

mada pe cand te hotarasti, sa-mi zici sa pot scoate motatele big_smile
eu as accepta/m-as multumi si cu gemeni, doar sa fie sanatosi si nascuti la termen rodnar
timea multa bafta atunci, si foarte bine faci , fara stres tummenupp

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-09-19 15:47:44)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#49 2011-09-19 15:45:33

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

mada goodluck cat mai repede! puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#50 2011-09-19 15:47:27

bebela_ta
New member
Inregistrat: 2007-10-22
Mesaje: 37

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

Si la mine cred ca va fi o problema mare stresu....pentru ca am niste necazuri la munca ( niste oameni rai) care nu ma lasa sa traiesc linistita smile Dar de cateva saptamani am inceput sa ma mai detasez....ca am ajuns sa fiu prea stresata, sa plang din orice. sad


Mamica de Carla

Offline

 

#51 2011-09-19 16:02:18

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

fetelor eu plec acasa wave
o dupa masa placuta va doresc puss  puss  puss  puss  puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#52 2011-09-19 16:06:20

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

muco ai scapat big_smile o seara frumoasa puss

Offline

 

#53 2011-09-19 16:54:12

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

Fetele, gata plec acasa  happydance
va pup sa aveti o seara frumoasa puss

Offline

 

#54 2011-09-19 17:10:08

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

buna fetelor si bine v-am gasit in causta noua, mult succes va doresc si sa postati fiecare poze cu testul pozitiv  goodluck  goodluck

georgi puss o saptamana usoara cu practica. si mai surprinde-ne cu perlele sefei tale tongue

any puss  birthday  birthday pt aniversare, sa fiti fericiti pt totdeauna si in curand sa apara minunea care sa va umple viata!
la nunta am purtat rochia albastra, mi-a zis ca sunt foarte frumoasa  chicot . si m-am distrat din plin, am dansat cat am putut de mult, am fost admirati, si noi si burtica, si am primit multe felicitari. mirele ne-a zis ca suntem un exemplu de urmat  chicot
dupa amiaza placuta pusspuss

time puss bine ai revenit la noi, sa ramai repede gravidutza  goodluck

sonia puss multumesc de reteta, o sa incerc si eu. si-o sa ma uit si la grey, multumesc puss
goodluck cu clasa a 3-a si sa ti se modifice orarul
sa faci cel mai norocos out luna asta  goodluck  majoreta

mayya puss ce harnicutza ai fost in weekend.  goodluck ca luna asta sa fie de bine cu ovulatia si spotting-ul wink

mada puss ma bucur ca azi esti bine si au trecut simptomele de ieri, sigur nu e nimic, doar te-a dat peste cap hsg-ul, zic si eu  nustiu ma bucur ca te-ai hotarat cu laparoscopia  goodluck
dupa amiaza placuta puss

laurik puss imi pare rau pt urati, mult succes luna viitoare

angel si bebe pusspuss ati avut un weekend frumos. super ca o sa aveti iazul vostru, si al meu si-ar dori mult o casuta cu balta proprie big_smile

diri puss  goodluck cu tratamentul si sa iasa bune analizele. inteleg ca ti s-a urat deja cu drumurile si plimbarile, dar o sa fie cu folos wink

bebela bine ai venit si sa ramai gravida in curand  goodluck

elena puss sa-ti treaca tusea ca sa te poti odihni noaptea

bmiha[/b[  goodluck  goodluck

[b]nera si bebe pusspuss, smart si bebe pusspuss, sensiblur puss, garga si gargaritul pusspuss, almi pusspuss


ies si eu, ma duc sa predau ca a venit colega  happy  si plec acasa sa fac ceva de mancare. ce bien ca am revenit la programul meu normal  partydance . va pupacesc pe toate si va citesc curand pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#55 2011-09-19 19:25:30

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

venii si eu de la scoala.sunt obosita si ma doare soldu drept spre picior

any,mada,o seara frumoasa puss

onu,multumesc mult puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#56 2011-09-19 19:40:40

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

mult succes in casuta noua fetelor. sa curga cu teste big_smile
maine cred ca sunt gata si rezultatele mele si vad cand ma apuc de treaba. nu stiu daca mai apuc luna asta...deocamdata am avut doar mici intepaturi in ovare, scurgerile nu au fost abundente..sunt curioasa sa vad daca imi dau seama cand ovulez smile
bebela bine ai venit si mult succes in continuare
pup restul fetelor. eu ma chinui cu niste ardei umpluti cu orez si legume la cuptor. sunt curioasa daca imi ies buni


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#57 2011-09-19 19:45:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-54

green puss spor la gatit!

L.E.fu mama la dr cu rezultatu.si aia imi dadu prednison,creca asa se scrie.pt raceala,ca cica am ceva pe partea stanga skitarg dr radiolog mi-a zis ca e totu ok,ca ambele trompe sunt permeabile... supa tipai la mama si ii zisei ca nu vreau sa mai iau nimic.la dr era aglomerat,unu intra,alta iesea....si ca sa vin cu tot dosaru.si cu spermograma.ma certai si cu al meu iar cu fumatu.nu sunt sigura ca e rezultatu bu n la spermograma daca o fi facut cum trebuie...

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-09-19 20:11:43)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.