homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lubri-gel Dr Soleil in sarcina trim 3?


#1 2011-10-19 15:16:15

rocsyka
Full member
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 127

Lubri-gel Dr Soleil in sarcina trim 3?

Buna ziua!
Intrucat mi-a iesit la testul FCB un streptococ si fiind insarcinata in 33 de sapt, dr mi-a prescris ovule macmiror insa le introduc f greu si se lipesc rau de piele si ma ustura ingrozitor. Intrebarea mea este ce pot folosi ptr a lubrefia zona inainte de a intorduce ovulele, dar ceva care sa fie ok si in sarcina. La farmacie mi-a dar dr soleil lubri gel care nu are prospect dar scrie pe spate ce ingrediente contine: aqua, glycerin,carbomer,triethanolamine,methylcloroisothiazolione/methylisothia zolinone/benzyl alcohol. E ok de folosit in sarcina?
Multumesc anticipat!


bebic

Offline

 



#2 2011-10-19 15:20:30

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Lubri-gel Dr Soleil in sarcina trim 3?

eu as zice apa...umezesti degetul, umezesti zona, bagi ovulul si gata....daca merge smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#3 2011-10-19 15:31:21

rocsyka
Full member
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 127

Re: Lubri-gel Dr Soleil in sarcina trim 3?

Am incercat, nu merge, de aia intreb de alta posibilitate....Am vazut discutia ta cu celulele stem si pe mine ma preocupa lucrul asta. Stiu ca pretul e de 3600 ron si ptr ca sunt abonat Regina Maria imi da o reducere de 10% anual ptr taxa de pastrare din cate am inteles dupa ce am vb la tel cu un reprezentant. Nu inteleg de ce zicea cineva ca ar costa 60 si ceva de milioane......Si mi-e ciuda ca nu prea inteleg bine treaba cu analizele ce trebuiesc facute contra cost ce apar pe contract.Tie cum de ti-a trimis kit-ul asa din timp?


bebic

Offline

 

#4 2011-10-19 16:59:55

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Lubri-gel Dr Soleil in sarcina trim 3?

rocsyka, era vorba de celule stem si recoltare de cordon ombilical, la pretul ala. eu le-am primit pe ambele la pret de una singura pt ca era promotie cand am facut eu contractul. si cred ca d-aia mi le0au si trimis, habar nu am.
de fapt, am doar kit-ul pt celule stem, cel pt recoltare de cordon mi se va trimite cu 4 saptamani (parca) inainte de termen. trebuie sa mai citesc, ca am uitat smile

de gelul asta nu stiu. daca n-ar merge cu apa eu as incerca cu ulei de masline nustiu


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#5 2011-10-19 17:09:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Lubri-gel Dr Soleil in sarcina trim 3?

eu mai folosesc in scopul asta Bioclin Actigel. sigur e ok si in sarcina.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.