homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O dieta minune sau un alt stil de viata?-47


#875 2013-05-08 22:42:02

doamna in alb
Full member
Inregistrat: 2013-05-08
Mesaje: 184

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Bubu_Andra85 a scris:

heimdall a scris:

Pai slabit inseamna sa scapi de grasime, nu de apa smile Apa retinuta inseamna niste kg in plus si te poate face sa arati mai pufoasa, dar grasimea e altceva, nu dispare daca elimini apa, asta voiam sa zic

Ok, acum inteleg la ce te referi. Problema e ca eu nu am prea multa grasime...sunt mai mult umflata de la retentia de apa. Daca as scapa de problema asta cred ca nu ar mai fi nevoie si de regim. Desigur, situatia este diferita de la om la om.
Acum incerc sa-mi fac timp sa merg si la medicul de familie sa vad ce imi recomanda.

O saptamana frumoasa!  smile

poate te referi la balonare, nu la retentie si eu cred ca am problema asta.

Offline

 



#876 2013-05-16 16:07:13

Bubu_Andra85
New member
Inregistrat: 2013-04-16
Mesaje: 5

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

passenger a scris:

ce cantitate de apa bei pe zi? organismul retine apa atunci cand nu ii dai suficienta.

Buna, in vacanta prelungita de paste m-am cam lenevit si nu am mai tinut cont de cata apa beau, dar acum ca m-am intors in campul muncii am inceput sa fiu din nou atenta la treaba asta si sa stii ca ajung la 1,5 litri doar apa. Deci nu pun la socoteala ceai, cafea si altele. Ii dau si cu ceai din matase de porumb (mai rarut ca nu-mi place deloc gustul, deci nu pot sa sper la cine stie ce rezultate)

Mersi pentru informatii, te tin la curent daca dau de ceva care chiar merge.

O zi frumoasa!

Offline

 

#877 2013-07-31 23:12:00

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Offline

 

#878 2013-10-30 11:18:35

Alexandrutza24
Banat
Inregistrat: 2013-10-24
Mesaje: 6

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Buna fetelor. Si eu m-am ingrasat destul de mult dupa ce am avut copii iar cu anii am devenit chiar obeza. Ma simteam si eu groaznic cand ma uitam in oglinda? la mine nu au functionat dietele despre care tot citesc sau pastilele. Pana la urma mi-am facut o operatie gastric sleeve in Brasov, la Spitalul Sf Constantin si de abia in acest fel am reusit sa slabesc foarte mult (18 kg) in cateva luni si sper sa reusesc sa mai dau jos cateva kg pana la sfarsitul anului. Mie mi-a fost mult mai usor asa, mai ales ca nu am avut vreun fel de complicatii si e chiar simplu sa fiu activa dpdv fizic din nou.  smile

Offline

 

#879 2013-11-26 14:46:51

adiocelulita
New member
Inregistrat: 2013-11-26
Mesaje: 8
Site

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Din pacate si dupa operatie va trebui sa tii dieta. Am in familie doua persoane care au revenit la greutatea initiala. Deci mare grija ce manaci. Ai grija acum sa consumi suficiente vitamine, pentru ca tu acum mananci foarte putin iar corpul tau nu are cum sa-si ia nutrienti din putinul acesta.


Calea ta de la suferinta la sanatate, de la stres la calm, de la probleme la solutii.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2018-11-24 10:59:18

GURU
Membru
Inregistrat: 2018-11-24
Mesaje: 0
Site

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Salutări! Încerc să cumpăr lenjerie de calitate și exclusivă. Cel mai adesea comand în magazinul online "fashion4you" https://www.fashion4you.kiev.ua/kufalniki/. Există o bună selecție de lenjerie de corp de marcă, costume de baie și alte mărci de îmbrăcăminte. Recent am comandat o astfel de costum de baie. Acum sunt reduceri foarte bune. În sezonul de la acest preț să nu cumpere.
https://www.fashion4you.kiev.ua/pr4574- … rea-19143/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.