homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie - AC Cerazzete


#1 2012-02-15 10:38:30

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Menstruatie - AC Cerazzete

Buna ziua,
Am si eu o problema, daca ma puteti ajuta ...
Dupa ce am nascut am luat Cerazzete, la recomandarea medicului, deoarece alaptam.
Cat timp am alaptat nu mi-a venit ciclul, numai cand bebe a avut 8 luni, si de atunci am mereu o scurgere maronie (bebe are acum 10 luni). La 8 luni mi-a venit ciclul o saptamana si de atunci o data la 2-3 zile am o scurgere maronie cu cheag de sange...oare e din cauza AC Cerazzete?! Daca acum am intarcat piticul si as dori sa ma intorc la Logest, ac pe care le luam inainte de sarcina, trebuie sa fac o pauza, sau le pot lua in continuare? Trebuie sa ma protejez suplimentar 7 zile dupa ce le iau?
Sunt normale scurgerile acelea? Cateodata sunt atat de abundente de as putea spune ca o data la 2-3 zile imi vine iau ciclul si tine o zi.
nu stiu ce sa mai fac ...

Ultima oara a fost editat de gongutza (2012-02-15 10:39:02)


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.