homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Problema - el nu vrea sex oral-2


#20 2012-02-24 20:40:21

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Problema - el nu vrea sex oral

pai eu n-am dubii rotfl nu eu sunt aia cu probleme, mi-e bine oricum lol
insa pentru cea ce a initializat discutia e un sfat bun  tummenupp

Ultima oara a fost editat de coraline (2012-02-24 20:45:30)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#21 2012-02-24 20:50:30

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Problema - el nu vrea sex oral

wink)
nici eu n-am dubii, nici cu tine, nici cu mine
big_smile rotfl


fucking perfect...

Offline

 

#22 2012-02-24 22:21:47

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Problema - el nu vrea sex oral

eu pana acu n-am primit deloc, niciodata... de dat am dat:P oricum... nu e cine stie ce, mai bine o fac calumea, ce atata sex oral sex oral....


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#23 2012-02-25 17:53:42

Stefania25
Membru
Inregistrat: 2012-02-23
Mesaje: 4

Re: Problema - el nu vrea sex oral

Luis , Cora va multumesc mult pentru raspunsuri mi-ati ridicat moralul cu raspunsurile vooastre big_smile mi-au placut mult.  Si am luat o hotarare. O sa vorbesc cu el in seara asta, deja l-am anuntat ca trebuie sa discutam ceva serios, macar sa-i spun si lui ce am pe suflet, acum sa vedem ce iese big_smile . Va multumesc mult pentru toate sfaturile voastre >big_smile<

Ultima oara a fost editat de Stefania25 (2012-02-25 17:54:17)

Offline

 

#24 2012-02-25 18:28:41

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Problema - el nu vrea sex oral

luisjota a scris:

ba nu, mai bine iti cauti altul care stie sa faca si sa ofere, de ce sa te multumesti cu asa de putin?

Si daca partenera ta nu face sau face prost o inseli sau te desparti de ea pentru asta? Mie una mi se pare absurd. Cred ca fiecare din noi avem anumite limite cand vine vorba de sex, si nu inteleg de ce trebuie sa fim parasiti sau inselati doar pentru ca nu facem sex oral sau ca nu o face bine...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2012-02-25 21:39:26

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Problema - el nu vrea sex oral

^ subscriu
pentru ca majoritatea considera ca o relatie inseamna 90% sex.. cum nu mai e satisfactie pe plan sexual, cum nu mai merge roll


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#26 2012-02-25 21:55:36

Vx2
Full member
Inregistrat: 2011-10-02
Mesaje: 191

Re: Problema - el nu vrea sex oral

ia sa arunc si eu o parere.

Parerea mea este ca da, conteaza mult intr-o relatie planul sexual. De fapt, conteaza sa existe un echilibru. Un dezechilibru in plan sexual duce la fruistrati ceea ce atrage chestii nasoale si pe plan emotional si invers.
Chiar si asa, eu cred ca cel mai mult, cand vine vorba de chestii de genul "nu face X chestie in pat" "nu stie X chestie" este stadiul relatiei si ce vrei de fapt de la cel de langa tine.

Eu una daca stiu ca vreau ceva serios cu ala de langa mine, pai ii zic nenica din star ce si cum, nu ca 'ei, asta e nu vrea...' Nu. Compromisuri. Ca poate nici mie nu-mi place sa fac X lucru dar incerc.

Nu ca zic acum ca, daca partenerul nu face un lucru sa ii dai papucii, dar cand ii spui ca este important pentru tine, si iti doresti mult sa faca X lucru si vezi ca nici macar nu incearca... si pe deasupra tu o faci (chiar si din placere) nu stiu, mie mi se pare cam aiurea.

Spre exemplu prietenului meu ii place sa faca oral, de fapt, mi-a spus ca a mai facut asta doar cu o tipa (avand o relatie serioasa cu ea) si ca i se pare incitant. Mie nu imi place, nu pentruc a nu face bine ce face, dar pur si simplu nu mi se pare suficient, e ok, 5 minute dupa care incep sa ma plictisesc. Oricum, ideea e ca eu, in schimb nu sunt tocmai fericita sa 'ofer' nu pentru ca nu vreau sa il fac sa se simta bine ci pur si simplu, fizic, nu imi face bine.
Totusi, fac un compromis (pentru ca stiu ca ii place,desi nu m-a fortat niciodata sau sa imi dea de inteles ca se supara ca el face iar eu nu), si incerc ocazional, sa ii ofer acest.. lol bonus.

Eu asa vad o relatie, discuti, si incerci....

Sa ne spui si noua cum a decurs discutia.

big_smile


" Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore."

Offline

 

#27 2012-02-25 21:59:26

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Problema - el nu vrea sex oral

Cand am citit titlul topicului, am crezut ca el refuza sa primeasca sex oral. lol Am zis wtf?! Revenind... eu nu ma prea dau in vant dupa oral. Imi place sa fac, mai mult decat sa primesc. lol Nu pot sa zic ca-mi displace sa primesc, dar na... ma plictisesc daca imi face mult. Cateva minute acolo e ok. Imi place mai mult manual. big_smile

Offline

 

#28 2012-02-25 22:48:34

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Problema - el nu vrea sex oral

eu cred ca iti e scarba sa ii faci iubitei sex oral,mai ales daca o iubesti si ea este curata....consider ca pentru toate este un inceput...daca el vede in asta o lipsa de respect,atunci ceva nu este in regula si ar trebui sa nu ii mai faci nici tu lui...in alta ordine de idei...daca nu merge treaba cu oralu,ramaneti pe normal si gata


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#29 2012-02-25 22:55:09

SoarecuDinti
New member
Inregistrat: 2011-11-19
Mesaje: 23

Re: Problema - el nu vrea sex oral

Atata timp cat partenerul/partenera nu spune clar ceea ce isi doreste (in repetate randuri chiar) nu prea vad cum se poate schimba ceva ,mai ales cand vine vorba de o persoana nitel mai egoista .
Intr-o relatie in care se presupune ca cei 2 se iubesc, chestii gen sila ,greata nu prea isi au locul.Oricum ideea e destul de simpla:refuza sa iti faca oral ,refuzi si tu sa ii faci oral .Trebuie sa fie egalitate  lol

Ultima oara a fost editat de SoarecuDinti (2012-02-25 22:56:09)

Offline

 

#30 2012-03-11 14:42:59

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Problema - el nu vrea sex oral

E cam nasol daca el nu vrea sa.ti faca si nu cred ca poti sa.l convingi atata timp cat nu vrea asta si are in cap idei de genul "e scarbos"! La mine e oarecum invers situatia: la inceput nu vroiam sa-i fac iubitului meu pt ca mi se parea scarbos si injositor. Mai tarziu am lasat deoparte prejudecatile si i.am facut si eu. Dar nah,faza e ca nu.mi prea place sa-i fac(din cauza gustului,mi se pare cam scarbos), si de aceea ii fac foarte rar, 1-2 ori pe luna. Lui nu prea ii convine situatia,ar vrea sa.i fac mereu,mai ales ca el imi face aproape de fiecare data cand facem sex...dar na,eu nu prea am chef sa.i fac atat de des.

Offline

 

#31 2012-03-12 15:49:30

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Problema - el nu vrea sex oral

alina, foloseste un prezervativ cu arome sau exista lubrifianti cu arome daca vreti fara prezervativ sau pana si un prezervativ normal daca nu te dereanjeaza gustul de latex. oricum sa nu pui nimic dulce pe penis sau in vagin.

Offline

 

#32 2012-03-12 16:36:30

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Problema - el nu vrea sex oral

eph a scris:

alina, foloseste un prezervativ cu arome sau exista lubrifianti cu arome daca vreti fara prezervativ sau pana si un prezervativ normal daca nu te dereanjeaza gustul de latex. oricum sa nu pui nimic dulce pe penis sau in vagin.

Nu mai are niciun rost pt ca aseara ne-am certat f urat si nu stiu daca ne vom mai impaca.. grater au intervenit prea multe lucruri urate in relatia noastra si nu stiu daca voi putea sa trec peste si sa-l iert. supa

Offline

 

#33 2012-03-12 17:57:02

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Problema - el nu vrea sex oral

imi pare rau puss

Offline

 

#34 2012-03-13 16:43:00

LadyR
New member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 20

Re: Problema - el nu vrea sex oral

Si eu as vrea sa experimentez  rodnar. Dar el nu da semne ca ar vrea sa-mi ofere sex oral. Dar nici eu nu i-am oferit. Pur si simplu astept, daca va vrea va trebui sa-mi arate ca va fi reciproc. Eu cred ca e destul de egoist prietenul tau, adica doreste dar nu vrea sa ofere. Mai bine vorbeste cu el, si daca raspunde tot atat de josnic eu zic ca ar trebui sa-ti dea de gandit. puss

Offline

 

#35 2012-10-10 14:12:33

wa_d
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-10-10
Mesaje: 13

Re: Problema - el nu vrea sex oral

Stefania nu-i mai face nici tu sex oral lasa-l sa tanjeasca dupa asta pana se va degrada incet si sigur .Hai sa iti mai spun eu i-am facut sex oral partenerei si dupa printre lacrimi zicea ca am injosito ca se simte violata in fine.......(reactie de femeie ce nu a simtit asta niciodata si facand sex numai clasic) multe la gura ei dar intr-un final spune ca ia placut si acum ia singurica vine si cere .smile si chiar ia placut sa vada si alta fata sexuala decat ce-a obisnuita stiuta etc

Offline

 

#36 2014-10-28 16:56:36

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Problema - el nu vrea sex oral

Steffy27, ar fi interesant sa ne povestesti cum ai rezolvat-o cu sexul oral? smile
sunt curios de mor...
tongue


fucking perfect...

Offline

 

#37 2014-10-29 14:53:23

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Problema - el nu vrea sex oral

punk

luisjota a scris:

Ufff....cora, prima lectie pe care trebuie sa o stie o tipa activa din punct de vedere sexual si care vrea sa traiasca din plin viata sexuala, este sa-si cunoasca propriul corp si placerile potentiale pe care le poate obtine...smile
asa ai sti perfect sa-i arati ce sa faca, nu sa astepti (la nesfarsit) totul de la el, asta in cazul in care, el nu prea le are cu "prostia" asta de sex oral...
big_smile

Offline

 

#38 2014-10-30 08:42:26

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Problema - el nu vrea sex oral

Au reinviat topicurile vechi big_smile


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.