homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Novynette dupa Tri-Regol


#1 2012-02-28 13:40:03

ile07
Membru
Inregistrat: 2012-02-28
Mesaje: 2

Novynette dupa Tri-Regol

Buna ziua,

Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns smile
Timp de zece ani am luat, la recomandarea medicului, Tri-Regol. Insa din moment ce aceste AC nu se mai comercializeaza in farmacii voi urma sa trec, tot la recomandarea medicului, la Novynette. Acum am citit despre acestea pe foruml dvs. si din cate am inteles ar avea o concentratie hormonala mai mica... Imi puteti spune cum m-ar putea afecta aceasta diferenta de hormoni dintre cele doua AC? (risc sarcina, spotting, luare in greutate?)
Joi (poimaine) ar fi prima zi de CM si ar trebui sa incep sa le iau dar mi s-a facut si frica acum ca am mai citit pe forum diferite cazuri rodnar
Oare ar fi mai bine sa le intrerup si sa folosesc alte metode contraceptive (prezervativul) sau si o eventuala intrerupere mi-ar putea cauza aceleasi neplaceri?

Mentionez si faptul ca am 29 ani si ca sunt fumatoare (1 pachet/zi...)

Multumesc mult de tot!  puss

Offline

 



#2 2012-02-28 14:26:36

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Novynette dupa Tri-Regol

1. mai redu tigarile
2. daca doctorul ti le-a prescris, ar trebui sa le iei; daca vor exista efecte neplacute, iti va ajusta doza de hormoni.
3. risc de sarcina, in nici un caz; ingrasare - doar daca vei manca intr-una, fara sa te abtii (s-ar putea sa-ti dea senzatie de foame); spotting - poate.
4. pe viitor, posteaza la un topic despre anticonceptionale deja deschis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2012-02-28 14:51:37

ile07
Membru
Inregistrat: 2012-02-28
Mesaje: 2

Re: Novynette dupa Tri-Regol

Multumesc mult!! asa voi face! wave

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.