homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri de sani


#1 2012-03-10 00:13:19

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

dureri de sani

salut tuturor! iau anticonceptionale de 6 luni si pana acum aveam usoare dureri de sani si mi se umflau inainte sa imi vina cm dar dupa cm imi trecea. Doar k in ultima luna, mai exact dinainte de cm din luna feb-20 feb au aparut durerile ca de obicei si s-au umflat si nu a disparut nici acum durerea, sanii sunt tot umflati si parca am senzatia ca ard usor, sunt fierbinti. Durerea nu e una insuportabila dar ma deranjeaza, nu pot sa suport sutien iar noaptea dorm doar pe spate. Sa fie oare de la ac durerile si faptul ca mi s-au umflat inseamna k de fapt mi-au crescut de la ac si asa o sa ramana? gravida nu sunt, am facut un test preventiv si a iesit negativ, pastilele nu le-am uitat niciodata. ce as putea sa fac? ce analize pentru ca ma ingrijoreaza durerea. va multumesc

Offline

 



#2 2012-03-10 10:24:42

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: dureri de sani

poti merge pentru inceput la ginecolog care te va trimite sa faci o echografie

Offline

 

#3 2012-03-24 08:42:10

claudya21
Membru
Inregistrat: 2012-03-24
Mesaje: 1

Re: dureri de sani

buna am si eu o pb iau artizia anticonceptionale si ma dor sanii nu asa de rau si miau crescut oare asa trebuie de la pastile e normal?sau ce trebuie facut?

Offline

 

#4 2012-03-24 12:30:25

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: dureri de sani

este un efect al pastilelor la unele femei apare la altele nu. esti la inceput? ar trebui sa treaca (durerea) dupa prima folie sau primele 2, 3. nu le intrerupe nu este o problema la inceput, doar daca persista si dupa 3 folii mergi la planning sa le schimbe.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.