homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pauza de la Ac


#1 2012-04-02 23:24:42

rita_r
New member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 16

Pauza de la Ac

Buna tuturor. Am si eu o problema grava pt mine pt ca sunt o panicoasa. Am luat Marvelon timp de 4 ani si ceva fara pauza sub indrumarea doctorului, pt ca analizele speciale pe care le repet anual mi-au iesit bine mereu. Am avut ceva probleme cu maseaua de minte si a trebuit sa iau antibiotice + articolele conform carora sunt indicate pauze de la AC, am decis sa fac pauza 1 luna. Trebuia sa imi vina ieri ciclu, nu a venit si nici nu ma dor ovarele, nimic. Insarcinata nu sunt. Vreau sa iau AC in continuare deci sa le incep in mod normal peste cateva zile sau sa merg la medic pt un dupasthon sau ceva? O alta spaima de a mea: cunoasteti pe cineva care a ramas Doamne fereste sterila dupa administrarea indelungata sau fara pauza de AC? multumesc anticipat pt raspunsurile voastre   







scuze k am postat aiurea, fara intentie! sunt noua pe forum

Ultima oara a fost editat de rita_r (2012-04-03 13:30:06)

Offline

 



#2 2012-04-02 23:35:18

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Pauza de la Ac

1. Stai linistita, nu esti sterila.
2. E foarte posibil ca daca ai renuntat la ele sa iti intarzie. E o dereglare. Daca as fi in locul tau as mai astepta putin. Nu te grabi nici cu duphastonul si nici sa incepi acum o folie noua. Daca trebuia sa iti vina ieri, nici macar nu o consider intarziere. No stress!! Mult succes!!

LE: Nu mai posta in mai multe locuri. Citeste regulamentul si o sa vezi ca e interzis sa faci asta. Asteapta linistita un raspuns wink . Nu o sa il primesti mai repede daca postezi de nenumarate ori.

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2012-04-02 23:36:43)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#3 2012-04-03 11:34:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Pauza de la Ac

in plus risti si o sanctiune pentru ca incalci reguli forumului


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2012-04-04 12:40:03

rita_r
New member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 16

Re: Pauza de la Ac

mi-a venit menstra astazi multumsc x_ynna

Offline

 

#5 2012-04-04 14:10:39

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Pauza de la Ac

rita_r ai warn pt postare multipla.

topic inchis.
pentru alte intrebari, foloseste topicurile deja existente, nu deschide altele noi decat in foarte mica eventualitate in care nu s-a discutat inca respectiva problema (pt asta, foloseste functia de cautare).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.