homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?


#1 2012-04-17 14:33:28

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Idee acestui subiect mi-a venit dupa ce am aflat marturia a doua tinere, despre orgasmul survenit fara nicio legatura cu excitatia sexuala:

Totul s-a intamplat la scoala, la varste destul de fragede (14-15-16 ani), in timpul orelor.

Una dintre fete a povestit cum, in timpul unei teze, a intrat in panica din cauza timpului - mai avea 5 minute si trebuia sa scrie foarte multe... si dintr-o data a simtit ca-i vine... din pricina emotiei.
Mai mult, se pare ca a fost nevoita ca se ridice din banca, asa de puternice erau pulsatiile orgasmului...

Alta marturie se refera la un orgasm ce a venit "pe nepusa masa", stand la ore, in banca, cu picioarele incrucistate (strans).
Asa s-a trezit tanara fata in pline contractii orgasmice, s-a inrosit toata, de se intreba colega de banca ce-a patit   rodnar

Zilele astea am citit si despre cazurile de orgasm (feminin) la sala de sport/fitness.
Abdomenele, cataratul pe franghie... le fac pe unele doamne sa ajunga la orgasm, tot fara niciun gand legat de sex.

V-as ruga sa ne impartasiti aici din eventualele voastre experiente similare.
Cred ca e interesant modul in care se declanseaza mult-doritul orgasm.

MM

Ultima oara a fost editat de mature_man (2012-04-17 14:37:00)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#2 2012-04-17 14:57:32

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Eu cred că tu ai vreo obsesie cu orgasmul fetelor minore,ba ?n timpul orelor,ba ?n copilărie.
What`s wrong with you?

Offline

 

#3 2012-04-17 14:59:25

timo
Hero member
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 4733

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

joy rotfl  rotfl2

Offline

 

#4 2012-04-17 15:02:36

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Nu,serios,timo. Mai povestea la un moment dat pe aici cum au copiii mici 2-3 ani orgasm...şi da,mi se pare normal ca un copil să exploreze totul şi să ?şi descopere corpul. Dar nu aş putea să privesc cu at?ta detaşare situaţi.
Şi acum tot despre v?rste fragede vrea să vorbească...ok,eu nu mai zic nimic smile

Offline

 

#5 2012-04-17 15:15:10

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Corectez, erau niste femei in toata regula, aveau peste 50 ani!!!  punk
Faceau liceul la seral / fara frecventa.
E bine acum, te-ai linistit in ce priveste atmosfera din scoala, sau ai scris doar ca sa vedem noi cat esti de spirituala si vigilenta?!  goodluck

MM.

PS. Ce te deranjeaza de fapt, Joy, faptul ca o tanara de 15 ani are orgasm?
Hai sa nu mai dam cifre, erau tinere femei de liceu, majore!

Acu' ce "vina" am eu ca asta mi s-a povestit, rezulta cumva ca as fi pedofil, asa cum frumos insinuezi?!
Cele doua fete au spus ca erau la scoala, fara sa indice varsta, sau ca e bine sau rau ca au orgasm in clasa.

In ce priveste sala de fitness, acolo se spunea clar ca au "patit-o" femeile, intre 18-40 ani, cu precadere cele in jur de 30.
E bine asa?

Daca e sa revenim la subiectul masturbarii la copii de 2-3 ani - care se pare ca te-a marcat, atunci cred ca ar fi bine scrii acolo opinia ta, ca sa nu amestecam topicele/topicurile (grea e limba romana!).

Fara ura si fara razbunare.

Ultima oara a fost editat de mature_man (2012-04-17 15:29:38)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-04-17 15:28:16

timo
Hero member
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 4733

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

coffestudiu
momentan nu prea am ce comenta pe subiect, doar intreb "cum de au ajuns fetele sa-ti povesteasca tie chestiile astea?

Ultima oara a fost editat de timo (2012-04-17 15:42:56)

Offline

 

#7 2012-04-17 15:34:23

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Timo, am editat intre timp raspunsul meu (rautacios) si am eliminat citatul de mai sus.

Cum au ajuns fetele sa-mi povesteasca intamplarile respective:
O "marturie" am gasit-o pe un alt forum public, iar cealalta mi-a fost povestita de o prietena de pe forum (are 28 ani!).

Stirea cu orgasmul in sala de sport e "calda", da si tu o cautare pe net.

Acum, ca am lamurit chestiunile 'legale' , hai sa vedem daca mai avem colege de forum ce au trait ceva similar.

MM.

PS. Daca vi se pare rusinos, puteti sa-mi scrieti pe email. Promit sa nu fac publice nickname-urile voastre.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#8 2012-04-17 15:34:58

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Eu nu insinuez nimic şi nici nu mai comentez nimic,am spus ce aveam de spus,părerea mea pe care nu mi-o poate schimba nimeni smile

Offline

 

#9 2012-04-17 15:35:22

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

N-am incercat sa schimb parerea nimanui, Joy smile
Imi cer iertare daca topicul meu iti pare didacticist in acest sens.

MM.

Ultima oara a fost editat de mature_man (2012-04-17 15:37:53)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#10 2012-04-17 16:32:30

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

orgasm fara stimulare cred ca am avut doar in somn. big_smile

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-04-17 17:14:26)

Offline

 

#11 2012-04-17 16:47:45

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Jeannie, doar ca sa ne intelegem, ai avut orgasm in timp ce dormeai (visai), sau ai visat ca ai orgasm, fara sa-l simti in realitate.

Orgasmul din somn este un alt subiect (frumos), si din ce am citit se pare ca multe femei il au, dar de abia si-l pot aminti dimineata...
Nu e ca in cazul viselor umede ale barbatilor, care lasa urme clare, asa cum le spune si numele :-))


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#12 2012-04-17 16:51:28

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

in somn am avut si eu,dar un orgasm mai mic,si mereu ma trezesc cu teama sa nu fi observat iubi meu ceva.

Offline

 

#13 2012-04-17 17:02:39

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

De ce ti-e teama ca ar observa ceva iubi al tau, Dark Angel?
Crezi ca ar fi "gelos" pe visul tau, sau se simte exclus din 'jocul' tau (involuntar)?

Adevarul e ca si eu ma jenez fata de sotia mea cand ud pijamaua in somn, nu stiu exact de ce, dar asta simt.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#14 2012-04-17 17:05:18

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

iubitul nu are de ce sa fie gelos smile

Offline

 

#15 2012-04-17 17:13:18

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

nu ca e gelos...dar nush m-as simti jenata fata de el...asa sunt eu...si de multe ori sunt vise erotice dar nu cu el...cu altii  rotfl2 si in cazul asta ar fi gelos...ca asta ar insemna ca ma gansesc si la altii rotfl2

Ultima oara a fost editat de dark_angel2712 (2012-04-17 17:14:41)

Offline

 

#16 2012-04-17 20:41:00

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Eu am frecvent orgasm in somn si aproape intotdeauna ma trezesc contractiile. Si mi-l amintesc pe fiecare in parte. Mi se pare fascinanta chestia asta, e incredibil de ce e in stare creierul uman big_smile

Offline

 

#17 2012-04-18 11:04:22

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

da dar eu il am de mica...nici nu mai stiu cand s-a intamplat prima oara...prima oara nu stiam ce este...

Offline

 

#18 2012-04-18 13:44:14

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

Dark Angel,
Ai mare grija cat de mica spui ca erai la primele tale orgasme, sa nu ne ia Joy la ochi pe amandoi ptr. pedofilie...
By the way, felicitari ptr. sinceritate si deschidere.

Iti amintesti daca orgasmul din somn este mereu legat de un vis erotic?
Mie imi venea de multe ori in somn cand visam ca pierd trenul, sau nu ajung la un examen...
Dar si daca o visam pe o colega sau vecina umbland goala prin casa :-)

Acum serios, ce vina avem ca ne-a venit prima data la 8-10-12 sau 15 ani, mai ales ca a fost un orgasm involuntar, in somn, sau ca urmare a unor exercitii fizice, sau de emotie ca nu luam teza la mate?!

V's Bunny,
Te-as intreba daca ai o activitate sexuala cat de cat regulata (!), si daca ai orgasm si in timpul contactului sexual.
Cred ca e interesant de gasit o eventuala legatura intre orgasmele din somn, si activitatea/senzatiile cand esti treaza.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#19 2012-04-18 13:58:17

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: Fetelor, ati ajus la orgasm in acest fel vreodata?

hmmmm...la faza asta mai greut...legat de alt subiect cel legat de orgasmul la barbati...cam aia se intampla si la mine.eu mi-am pierdut virginitatea cam acum 2 ani...si pot sa zic ca m-am pregatit indelung sa fie bine pt mine,,si a fost dar nu am simtit absolut nimic primele dati...cam vreo juma de an asa.aveam un orgasm chinuit cand imi facea oral...pe urma aveam mereu la sexul oral...abia acum de cateva luni bune incep sa simt si sa am cate unul mic...dar nu se compara nici pe aproape cu celalalt..

si la faza aia cu orgasmul la tipul ala(asta e cam off topic) cred ca aia se intampla si la el..el daca si-a pierdut virginitatea la 14 de florile marului asa...si de atunci se masturba intr-una...eu una consider sa asa ca masturbarea excesiva si doar masturbarea dauneaza sanatatii...si oarecum s-a produs un blocaj mintal sa ii zic asa...ce parere ai? e posibil sa nu ma fi exprimat chiar corect

Ultima oara a fost editat de dark_angel2712 (2012-04-18 14:02:14)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.