homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fara ejaculare inauntru poti ramane insarciata?


#1 2012-05-15 14:23:06

maria12356
Full member
Inregistrat: 2011-11-26
Mesaje: 121

fara ejaculare inauntru poti ramane insarciata?

daca baiatul nu ejaculeaza in tine exista vreun risc sa ramai insarcinata?am facut asta cu prietenul meu...ca eu nu prea supor prezervativul ma doare si se usuca repede si l-am evitat de 2 ori...si ma gandeam ca daca nu ejaculeaza in tine nu prea cred ca exista sansa sa ramai.sunt multe cupluri care se chinuie sa faca un copil si ejaculeaza in fiecare seara si nimik...dar daca nu ejaculeaza??voi ce parere aveti?nu am mai gasit un topic asemanator

Offline

 

#2 2012-05-15 14:30:29

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: fara ejaculare inauntru poti ramane insarciata?

sincer si eu ma feresc(adica iubi meu nu ejaculeaza inauntru) si multa lume foloseste metoda asta si nu se intampla nimic,dar exista si posibilitatea sa ramai insarcinata asa...s-a mai vb undeva de chestia asta si chiar doctoressa dadea o explicatie prin care spunea ca teoretic nu ar trebui...

Offline

 

#3 2012-05-15 14:34:30

maria12356
Full member
Inregistrat: 2011-11-26
Mesaje: 121

Re: fara ejaculare inauntru poti ramane insarciata?

nu am gasit topicul...daca mai era si am deschis altul scuze....dark_angel si eu cred la fel ca nu prea ai cum..se zice ceva de lichidul preejaculator dar este nesemnificativ dupa parerea mea....mai asteptam pareri;wink

Offline

 

#4 2012-05-15 14:42:57

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: fara ejaculare inauntru poti ramane insarciata?

citeste aici:
http://forum.anticonceptionale.ro/t3503 … lator.html

lichidul preejaculator este "nesemnificativ" doar in unele cazuri; inainte sa faceti sex neprotejat, informati-va.

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.