homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarziere menstruatie - motive?


#1 2012-05-15 18:31:25

ida13
Membru
Inregistrat: 2012-05-15
Mesaje: 3

intarziere menstruatie - motive?

Buna fetele! Ma numesc Ida si am 20 de ani si as cam avea nevoie de ajutorul vostru pentru ca sunt un pic cam speriata... Am un ciclu menstrual destul de regulat, imi vine cam pe la 31-32 de zile iar astazi este deja ziua 34,si nu da semne sa vina! Mentin ca am contacte sexuale cu coit intrerupt ( stiu ca nu e bine, dar vad ca un an jumate a mers) si ca ultimele 2 saptamani au fost destul de anapoda in viata mea. Am tot avut probleme cu stomacul (am ulcer), vineri am avut o criza urata de ulcer, a fost destul de traumatizant; am nisip la rinichi, ma doare de o saptamana rinichiul drept (beau ceaiuri pentru asta) si vad ca de cateva zile ma ia o infectie urinara. Nu stiu ce tratament sa fac mai repede si pentru ce! Fac abuz de medicamente, ba pentru durerile stomacale, ba ca ma doare rinichiul si tot asa. Poate tot stilul asta haotic mi-a cauzat dereglarea ciclului?

Offline

 

#2 2012-05-15 21:02:30

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: intarziere menstruatie - motive?

Este posibil,dar totusi,daca iei de mai mult timp aceste medicamente nu are nici o treaba.

Eu iti propun sa faci un test de sarcina.Cand a fost ultimul contact?


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#3 2012-05-15 21:58:55

ida13
Membru
Inregistrat: 2012-05-15
Mesaje: 3

Re: intarziere menstruatie - motive?

Ultimul contact a fost duminica..Voi face un test la sf saptamanii daca nu apare. Da ,tratamentul il urmez de ceva vreme,dar in ultima luna am cam facut exces sad

Offline

 

#4 2012-05-17 12:41:39

maria003
New member
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 6

Re: intarziere menstruatie - motive?

Si eu sunt cam in aceeasi situatie.si mie mi-a intarziat,dar nu stiu de ce.ne protejam cand facem,dar inainte este putin fara.exista posibilitatea sa raman insarcinata daca la inceput facem fara??

Offline

 

#5 2012-05-17 15:55:02

madalynna
New member
Inregistrat: 2012-05-10
Mesaje: 9

Re: intarziere menstruatie - motive?

asa procedam si noi:la inceput fara,dar din cate am inteles nu e o metoda sigura din cauza lichidului preejaculator,si din cauza cantitatii de sperma ramase pe canal in cazul contactelor consecutive,daca baiatul nu urineaza dupa ejaculare.deci,o posibilitate exista.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-05-17 16:13:57

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: intarziere menstruatie - motive?

Ce`mi place de voi ca va jucati cu focul si dupa intrebati: DAR POT SA MA ARD? smile ...

Offline

 

#7 2012-05-17 16:34:11

ida13
Membru
Inregistrat: 2012-05-15
Mesaje: 3

Re: intarziere menstruatie - motive?

Mie mi-a venit ciclul intr-un final.. Poate toate tulburarile care le-am prezentat au fost mai mult un sindrom premenstrual.. M-am gandit la pilule contraceptive, dar sa bag imi e tare frica de kg pe care le-as putea lua in plus mai ales ca nu am un metabolism prea grozav, in sensul ca mereu am grija ce si cat mananc ca sa imi pastrez greutatea...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.