homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex


#1 2012-06-06 14:44:16

dandan
New member
Inregistrat: 2012-05-17
Mesaje: 5

Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

----

Ultima oara a fost editat de dandan (2012-09-03 19:09:40)

Offline

 

#2 2012-06-06 15:26:36

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Poate considera ca nu e pregatita ,si este prea devreme sa faca pasul asta in relatie desi nu imi vine sa cred k dormiti impreuna si nu faceti nimic ,nimic,...De unde sh ca nu mai e virgina ti a spus ea?Sau tragi tu concluzia>
Cu ea ai discutat despre asta?

Ultima oara a fost editat de eva_an (2012-06-06 15:27:25)


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#3 2012-06-06 15:27:16

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

posibil si varianta asta cu umblatul cu altcineva si tu esti doar de acoperire...avand in vedere ca e mai mare decat tine...vb cu ea serios si ia o decizie...astfel sa iti fie tie bine...

Offline

 

#4 2012-06-06 15:43:40

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

din cate povestesti pe-acolo eu vad situatia cam asa: tu esti pentru ea un fel de umplutura, si nu face sex cu tine probabil din cauza ca nu o atragi... si cand are nevoie de sex stie ea sa se scoata si sa mearga la altii. nici macar nu se schimba de fata cu tine... si eu zic la fel, intre voi nu are cum sa fie ceva serios, sigur o arde cu multi altii si tinde sa se desparta de tine dar nu prea stie cum, ca sa nu te simti tu prost (ca doar esti un baiat ok si nu i-ai facut nimic)
fereste-te de astfel de persoane ca sa nu suferi mai tarziu..

Ultima oara a fost editat de sub (2012-06-06 15:45:47)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#5 2012-06-06 15:53:35

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

si de unde ati tras voi concluzia brilianta ca e o c**** care il joaca pe degete? de ce nu va ganditi si la varianta cealalta? poate a avut o revelatie si s-a hotarat sa aiba o relatie cu totul altfel fata de cele avute pana acum; poate considera ca in trecut s-a oferit pe tava si acum vrea sa faca lucrurile altfel.

dandan a scris:

+ din cate am inteles ea a avut relatii cu baieti mai "golani" care o inselau etc , eu sunt fix opusul lor, baiatul ala de treaba (care nu inseala , cu alte cuvinte , labagiu cronic )care face tot ce e posibil ca ea sa se simta bine, si imi este tare frica sa nu fiu luat drept fraier (cum se intampla deobicei cu astfel de baieti) .

daca partenera/partenerul nu vrea sa faca sex, nu inseamna automat ca-si satisface nevoile cu altcineva.

dan, nu inteleg ce raspunsuri vrei tu de la noi, nu ne putem decat da cu parerea; daca majoritatea vor spune ca isi bate joc de tine o sa-i crezi si o sa-i dai papucii? sau daca vor mai fi si altii de parere ca problema e alta, o sa ne crezi pe noi si o sa lasi lucrurile asa si n-o sa faci nimic sa schimbi situatia?
mai bine vorbeste cu ea, spune-i sa zica ce-are de zis fara nici o rusine; si din ceea ce iti va spune vei trage o concluzie: fie e sincera, fie chiar esti "de umplutura".


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-06-06 16:18:59

Laav
Membru
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 2

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Ai 2 variante
1. Te tine de umplutura
2. Vrea sa fie pe bune de data asta

Sincera sa fiu, cred mai mult in prima varianta.

Offline

 

#7 2012-06-06 16:56:03

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Prietene eu vad altfel ce ai spus tu .... dupa parerea mea ea se ascunde inca sub masca asta a nesigurantei deoarece cum spui tu a avut mai multe relatii cu baieti care erau mai golanasi si o inselau ... probabil ca nu poate inca trece peste asta si sa se implice intr`o relatie cu tine ... eu zic sa o mai lasi asa  , nu o forta ... eu zic ca de fraier nu te ia ... si referistor la schimbatul in alta camera probabil e mai pudica pentru ca asa sunt femeile in general dar nu toate.Eu zic ca timpul o sa le rezolve pe toate .... incerca sa vorbesti si tu cu ea vezi ce are in minte.Bafta.

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-06-06 17:26:26)

Offline

 

#8 2012-06-06 17:02:07

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

"daca tu nu ai incredere in mine incat sa te schimbi de fata cu mine, pai ce relatie e asta ..",
@initiator, pai e clar ca daca o mai bati la cap cu asta sau pe tonul asta ("ce relatie e asta"), cred ca in mintea ei e un mare " roll " , si o indepartezi de tine asa

cat despre "care face tot ce e posibil ca ea sa se simta bine", la ce te referi? sigur nu pe plan sexual, ca doar n-ati facut-o inca. atunci, ii faci des pe plac, sau ii satisfaci poftele? cum ti-am mai zis, vezi sa nu profite de tine si sa te ia drept fraier smile
oricum, si daca e ceva ce o deranjeaza la tine sau ca are ceva de zis, tot n-o sa-ti zica prea curand pt ca inca sunteti la inceput si nu vrea sa te faca sa te simti aiurea, cum ziceam mai sus

Ultima oara a fost editat de sub (2012-06-06 17:06:43)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#9 2012-06-06 18:02:59

dandan
New member
Inregistrat: 2012-05-17
Mesaje: 5

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Multi spun ca tine la mine , cei care vad relatia din exterior , fata e f gospodina sare in ajutor etc , iar la intrebarea cum o satisfac exact cum ai raspuns tu "ii faci des pe plac, sau ii satisfaci poftele?"
Problema e ca multe chestii is contradictorii la ea , la inceput nu ma lasa deloc sa ii platesc consumatia, chiar mi`o platea cu "forta" si mie ca sa zic asa(ma simteam rost)  , pana am aflat ca nu avea o stare materiala asa de buna si nu i`am mai permis sa isi plateasca consumatiile , oricat de mult insista ea . + petrec mult timp impreuna , ne vedem cam zilnic si 3-4 zile pe sapt doarmne la mine , iar de facut , facem/faceam petting (ea a fost cu initiativa) asta dupa a 2-a luna de relatie ceva de genul , numai ca ceva ciudat am observat ca in ultima sapt nici de petting nu mai are chef, zice "Nu" si cand o intreb dc ? "nu vreau" .

Ideea e , am mai avut relatii, hai daca era virgina , aveam 16-17 ani amandoi intelegeam( da esti virgina asteptam pana esti sigura ca vrei sa paci pasul etc etc ), dar avand in vedere ca nu e virgina(mi`a zis ca nu e) + ce mi`a mai povestit de anumiti prieteni care o inselau si erau mai golanasi ...nush ce sa cred .
Ea zicea ca asa a facut cu mai multi "se lasa greu" la care mie imi vinea sa ii spun "pai atunci care sunt sansele sa stea unu cu tine fara ca tu sa faci nimica cu el , normal , te inseala si pe tine te tinea de amanta , daca iti venea pofta o facea si cu tine, daca il prindeai il durea undeva ".

Iar de ea nu pot discuta cand o intreb dc nu vrei sa facem ceva mai mult decat petting, sau dc nu te schimbi cu mine de fata (chit ca eu ma schimb de ea cu fata , ma gandeam ca poate astepta sa fac eu primul pas , na ...) ... zice "nu e momentul "...adica nu pot avea o discutie pe tema asta cu ea ...nu stiu cum sa procedez

Ultima oara a fost editat de dandan (2012-06-06 18:06:48)

Offline

 

#10 2012-06-06 18:54:30

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

pai sunt sanse sa stea "vreunul" cu ea, ce daca "se lasa greu"? poate nu e pregatita, poate are ceva probleme (si evita inca sa le discute), etc..  o relatie nu inseamna numai sex, dupa un timp va aparea si ala, daca ea inca nu vrea nu cred ca e bine sa o bati la cap si sa insisti cu intrebari legate de asta, ca mai rau faci si se va satura la un moment dat.. de ex. daca nu vrea petting iti spune clar ca nu vrea, dar pur si simplu nu vrea in momentul ala poate are niste zile mai proaste. sau poate e pe stop si e mai "a dracului" smile
aveti 4 luni, sunteti inca la inceput pot spune


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#11 2012-06-06 19:10:34

dandan
New member
Inregistrat: 2012-05-17
Mesaje: 5

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

da, pai mai las timpul sa treaca fara sa mai bat apropouri, o las pe ea sa deschida subiectul cand o sa se simta mai "sigura" .Mc de sfaturi o sa tin cont de ele smile

Offline

 

#12 2012-06-06 19:13:09

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

tocmai in ideea ca a avut numai golani langa ea....cel mai probabil vrea sa se asigure ca nu are inca un golan alaturi....lucrurile bune merita asteptarea wink (iti spune o tipa care 3 ani nu a mai vrut sa aiba de-a face cu sexul masculin dupa o trauma in dragste)

Offline

 

#13 2012-06-15 00:56:43

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Si prietenul meu a asteptat o jumatate de an dupa mine si suntem impreuna de aproape 2 acum. Ceea ce nu inteleg eu este de ce ramane sa doarma la tine. Te inteleg ca e foarte deranjanta chestia asta, macar de ar merge sa doarma la ea lol.
Eu am ramas prima data la el sa dorm abia dupa 1 an si se intampla foarte rar, acum ce-i drept raman sa dorm mai des la el.

Probabil ii e frica sa faca pasul asta, nu are destula incredere ca tu ai fi potrivit pentru ea, si nici in ea, ca ar putea sa faca fata la inca o dezamagire.
Acum nu stiu cat de interesat te arati tu de persoana ei, si cat de partea cu sexul. Adica daca inclina balanta mai mult inspre partea sexuala, poate crede ca numai asta cauti la ea.

Nu stiu daca isi bate joc de tine sau nu. Asta poti sa vezi si din comportamentul ei in general.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#14 2012-06-20 11:24:09

Asd
Full member
Inregistrat: 2010-08-03
Mesaje: 731

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Hei mai bine revin-o tu cu picioarele pe pamant!Daca tu incepi sa o cataloghezi drept ca pe o femeie usoara,care umbla cu tine din interes cum ai vrea ca ea sa ti se daruiasca?Mai intai gandeste-te bine si analizeaza situatia inainte sa tragi concluzii.Daca ai postat intrebarea aici ai mari sante ca persoanele care se dau cu parerea sa te faca sa crezi ca,chiar e o tarfa.Daca s-a culcat cu cineva nu inseamna ca e o tarfa,ca in urmatoarea relatie trebuie sa sara in pat cu tine.Ce intelegi tu cand zici ca ii faci poftele?Ce anume pofte ii faci?Dupa cum ai spus si tu,ai zis ca la inceput nu accepta sa platesti tu consumatia,deci daca ar fi cu tine din interes nu cred ca vreo "tarfa"ar avea rabdare patru luni de zile pana te simti tu sa o ti pe picior mare.Are si ea niste sentimente,mai ales ca a fost ranita si si-a pierdut increderea.Poate ca tu nu ai habar ce s-a intamplat in relatiile anterioare,cat de mult a tinunt la baiatu ala si ce s-a intmplat cu adevarat intre ei.Faptul ca ea a fost cu intitiativa sa faceti petting si ca doarme la tine e inca o dovada din partea ei ca te palce,vrea sa fie cu tine insa nu este sigura de tine,nu are incredere(poate),vrea mai mult de la tine pana sa ajungi sa o meriti cu adevarat.Faptul ca tu ii reprosezi diferite chestii nu faci decat sa ii spulbezi mica incredere care incerca sa o capete de la tine.Inteleg ca o doresti,poate chiar ai ajuns sa tii la ea insa nu e o anumita regula daca s-a culcat cu cineva trebuie sa sara in pat de acum incolo la orice relatie.Mai bine arata-i afectiune,incerca sa o faci sa se simta bine,sa ii arati ca poate avea incredere in tine si se poate baza oricand pe tine,sa vorbesti din cand in cand cu ea si sa ii arati ce anume iti place la ea,de ce o consideri deosebita,sa o mangai,sa ii arati cat mai multa atentie si va veni de la sine,poate chiar mai repede decat ai crede.Cat despre faptul cu dezbracatul ea doarme in lenjerie intima in pijama?Poate ca doarme doar cu pijamaua pe ea si de asta se fereste sa se schimbe de fata cu tine,pt ca se dezbraca complet,aici poate interveni problema increderii in sine,poate ca nu e multumita de cum arata si ii e rusine de tine.Mai bine incerca sa deschizi subiectu mai pe ocolite,sa o tragi de limba si sa vezi ce gandeste.Gandeste-te ce iti place la corpul ei si fa-i complimente,fa-o sa se simta bine.....


Atunci cand o usa ti se inchide,alta se deschide!  partydance

Offline

 

#15 2012-06-20 20:31:35

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

N-am idee daca umbla cu altii sau nu, daca te inseala sau doar te tine de umplutura. Ce pot sa iti zic cu foarte multa siguranta este ca nu este atrasa de tine fizic. Daca nu e virgina, nu imi pot imagina nici un motiv in univers sa stai noaptea langa cineva si sa nu incepi sa te saruti, sa nu vrei sa il atingi si in final, sa faci sex. Primele saptamani sau luni toata cuplurile sunt super enervante pentru ca nu pot sa iti tina mainile unul de pe altul. Voi asta faceti, in afara de sexul propriu-zis, sunteti unul peste altul tot timpul? Ca dupa o vreme toti o iau mai usor, asta e altceva. Dar in prezent, nu exista atractive fizica si atat....

Ultima oara a fost editat de miruna25 (2012-06-20 20:32:18)


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#16 2012-06-20 22:27:45

Asd
Full member
Inregistrat: 2010-08-03
Mesaje: 731

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Eu nu sunt de acord cu tine...cica daca nu e virgina nu inteleg  de ce nu se f**e,cam asa ar suna...Pai daca stam si ne gandim bine de ce toate fetele care numai sunt virgine si care nu isi doresc o aventura de-o noapte nu sar din prima in pat?DE CE?Pentru ca le e teama ca mai tarziu partenerul sa nu le scoata ochii si sa le catalogheze drept tarfe pt ca au facut-o de prima data(gandire de om prost,dar intalnita  in 90%din cazuri),pentru ca,considera ca nu cunoaste asa de bine persoana respectiva,nu poti sa stii ce ai langa tine nici dupa 10 ani dar sa mai vorbim de 4luni....si ar mai fi si altele dar nu stau sa insir carnati...Si daca ar fi virgina ce,ar avea o scuza?Sincera sa fiu consider ca mai degraba chestia cu "stii...eu sunt virgina,nu sunt pregatita" e mai mult o umplutura.Adica nu ai cum sa te pregatesti si de ce sa fii pregatita(bine exclus protectia,atmosfera)odata ce iubesti o persoana vine de la sine dorinta.Voi cum v-ati pregatit inainte sa o faceti(virgine fiind)?probabil v-ati gandit daca merita,daca va iubeste,cat de frumos ar fi,etc...ei bine asa gandeste in contiuare si o fata care si-a pierdut virginitatea si totodata realtia cu partenerul,acum urmand o noua relatie,o noua etapa.Daca ar fii sa punem lucrurile de la cap la coada ar fi egale,cel putin dupa parerea mea.Este strict alegerea fiecaruia in legatura cu viata sa personala si consider ca daca unul dintre cei aflati in cuplu nu respecta dorinta celulilalt sau macar sa o inteleaga si sa gaseasca o cale convenabila pt amandoi nu au ce cauta unul langa altul.Daca nu era atrasa de el(si nici proasta/handicapata)nu vad de ce ar fi stat cu el...Odata ce ramane sa doarma la el e clar ca isi doreste ca relatia sa capete un sens,un viitor pt amandoi asta daca el are rabdare si ii arata ca ii poate oferi siguranta si partenerul pe care si-l doreste.Cat despre petting cum am spus mai sus...si m-am mai gandit putin,a spus ca au facut dar acum nu mai vrea.Asta inseamna ca ori cum ti-a zis o fata mai sus s-o fi simtit rau/o fi fost pe stop/n-a avut chef ori i-ai gresit cu ceva cand faceati.Poate nu ii place cum o atingi ...Nu stiu ce sa mai zic,vorbeste cu ea spune-i ca vrei sa stii ce vrea de la relatia asta,daca ii place de tine,daca se simte atrasa de tine,ce o nemultumeste la tine,ce poti face pt ea ca sa-i dovedesti ca o meriti,comunicarea ar fi singurul lucru care v-ar ajuta.Succes!Poate revii si cu amanunte smile (cat mai repde ar fi cazul,asta in favoarea voastra).

Ultima oara a fost editat de Asd (2012-06-20 22:37:40)


Atunci cand o usa ti se inchide,alta se deschide!  partydance

Offline

 

#17 2012-06-20 22:42:22

heart_beat
Insomniac member
De la: ♫
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 7463

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

eu ma minunez de cate lucruri se pot presupune despre o fata care pur si simplu nu a vrut sa faca sex in primele 4 luni de relatie smile

stai de vorba cu ea si incearca sa nu fi f insistent ca poate asa o inhibi mai mult. sau ai putea sa fi putin mai distant, sa nu mai bati nici un apropo la chestia asta un timp si sa vezi daca ia initiativa chiar si pt petting

Offline

 

#18 2012-06-22 22:13:07

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Bine ca de sex ai putut deschide subiectul,dar detalii despre fostele sale relatii nu ai putut face rost mai subtil.
Te-ai gandit macar o secunda ca poate in sufletul ei este o adevarata ruina lasata in urma de toate panaramele de care a avut parte?

Poate ca acum isi alina gandurile alea in cineva ca tine,care nu o tortureaza si nu o forteaza sa faca ceea ce nu vrea.
4 luni nu i-au fost suficiente sa isi stearga amintirile alea crude.stii ce e cel mai rau pe lumea asta?sa te indragostesti de un golan,sa fii atat de idioata sa il iubesti orbeste si sa faci orice pentru el,sa accepti si sa te insele.Un an m-am chinuit cu proasta de prietena mea care s-a indragostit de un tigan golan si betiv care o sugea de bani ca in urma sa ii lase multe lacrimi si dovada ca a fost tampa sa il creada.

Fii sigur ca inainte nu i-a fost deloc bine si poate s-a saturat de SEX si vrea liniste.
Tot timpu daca femeia nu vrea sex spune-ti ca va inseala sau cine stie ce.


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#19 2012-06-23 20:03:27

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

nu spune-m asa ceva..smile


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.