homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu ejaculeaza-2


#20 2012-07-07 09:13:32

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: nu ejaculeaza

nu, nu-i adevarat. eu nu am avut aceeasi problema..? si nu stateam cu el din interes si nici el cu mine. insa pur si simplu ajungi sa te gandesti "pentru o prostie ca asta sa arunc totul pe fereastra?" sexul e vazut ca neimportant in momente d-astea desi stii ca il vrei. eu de 7 luni m-am despartit de fostul meu cu care nu mai faceam sex deloc deloc de nici nu mai stiu cand si totusi inca vrea sa fim impreuna si totusi inca tin la el. insa din pacate aia nu e relatie. e o foarte foarte buna prietenie dusa spre iubire dar deja e mult sa fie numita si asa


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#21 2012-07-07 12:10:40

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: nu ejaculeaza

coraline care prostie smile daca nu te mai simti atras de persoana de langa tine e prostie ? .... si 2 tu te`ai despartit din cauza ca nu mai faceati sex sau a existat si alt motiv mai intemeiat?

Offline

 

#22 2012-07-08 13:10:14

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: nu ejaculeaza

da, in acel moment gandesti ca e o prostie, ca sentimentele care le nutresti pentru acel om nu au de-a face cu ceva atat de .....fizic cum e sexul, e ceva mai presus. tii la el, poate e toul pentru tine, doar ca ... in pat nu mai exista absolut nimic. si tot ce este fizic este o prostie pentru ca nu are nici o insemnatate sentimentala. eu mai ales detest expresia "a face dragoste", mi se pare scarboasa si libidinoasa, sexul este .. fizic si atat.
motivul principal acesta a fost, da. nu mai faceam sex mai deloc.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#23 2012-07-08 14:48:09

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: nu ejaculeaza

da stiu si eu multe cazuri in care cuplurile s`au despartit din motivul asta ... dar asta ma intriga si pe mine ... oare barbatul nu mai stie sa isi atraga femeie in pat ? smile ciudat.

Offline

 

#24 2012-07-08 14:55:20

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: nu ejaculeaza

la mine barbatul nu mai voia sa faca nimic. pur si simplu nu mai avea chef. cu mine sau in general nu am aflat. si la un moment dat nici pe mine nu ma mai atragea deloc, sa tot stau sa trag de el non stop, si daca ar fi zis "hai!" nu cred ca as mai fi vrut.
la un moment dat piere atractia care, din pacate, este partea cea mai importanta dintr-o relatie. culmea e ca ne chinuim sao redam cumva, pastile, afrodisiace, romantism sau reversul sau.. haine sexy etc si totusi...nimic nu o poate inlocui.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2012-07-08 14:59:34

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: nu ejaculeaza

coraline incercati o vacanta exotica ... sa mai schimbati si voi anturaju putin.probabil o sa fie benefic relatiei.

Offline

 

#26 2012-07-08 15:09:36

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: nu ejaculeaza

relatia e moarta oricum smile si dupa 8 ani am realizat ca .... nimic nu mai readuce inapoi ce s-a pierdut, e ca o ciorba reincalzita fara a fi vreodata despartit. nimic nu este benefic unei relatii moarte. vacantele le faceam mereu singuri ca nu aveam anturaj, nu aducea mare lucru relatiei, fiecare era cu ale lui.
am observat cat de usor am fost atrasa de altul cand celalalt nici nu ma mai misca (chiar de ar fi vrut lol ) asa ca, uneori, schimbarea e cea mai importanta, nu carpitul pe ici pe colo


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#27 2012-07-08 15:12:41

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: nu ejaculeaza

ai si tu dreptate smile ... dar am si eu o intrebare ... cand esti la inceput de relatie cu un tip.... chiar nu te mai atrage un altul ... pe care il ai in anturaj sau il vezi pe strada?

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-07-08 15:13:51)

Offline

 

#28 2012-07-08 15:22:33

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: nu ejaculeaza

la inceput de tot? hmmm la inceputul unei relatii daca merge totul bine si omu chiar te atrage, iti da fluturasii in stomac etc esti asa de happy si in nori ca nu mai vezi pe nimeni in jur lol apoi daca ceva nu merge bine, pe principiul pic din nori, poate da, te mai uiti. sa ma dau ca exemplu, am fost cu un alt tip 2 luni, apoi am plecat in deplasare in strainatate 2 luni, in alea 2 luni ma uitam la un baiat, parea dragutel asa. dar ma si enervase rau cel cu care eram, deci nu eram chiar obiectiva. insa cand m-am intors mi-a pierit orice zburataceala, acum ma gandesc ca nu as vrea pe nimeni inafara de el. culmea ca si de asta m-am despartit din cauza diferetelor de opinii, desi insa bocesc dupa el si cand il vad mi se taie genunchii.
deci e subiectiv totul tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#29 2012-07-08 23:42:51

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu ejaculeaza

pai daca bocesti dupa el inseamna ca mai simti ceva pt el, poate si el pt tine..

Ultima oara a fost editat de sub (2012-07-08 23:43:29)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#30 2012-07-09 20:46:37

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: nu ejaculeaza

degeaba ai sentimente pentru cineva care stii ca nu e bun pentru tine. sau nu esti tu bun pentru el. ma consider stricata si incapabila de o relatie normala, cel putin acum


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#31 2012-07-09 20:58:09

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu ejaculeaza

pai da, ca altfel nu-si avea rostul fraza asta: "apoi daca ceva nu merge bine, pe principiul pic din nori, poate da, te mai uiti."

adica nu prea e normal, ca daca ceva nu merge bine (la inceput zic, ca daca se aduna probleme multe in timp nu e bine) imediat sa avem ochi pentru altii hmm cam asa gandesc eu...


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#32 2012-07-09 21:04:29

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: nu ejaculeaza

Subsum ai o relatie perfecta?smile sau exista asa ceva?smile

Offline

 

#33 2012-07-09 21:21:39

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: nu ejaculeaza

Daca te uiti dupa altii/altele nu inseamna ca nu ai o relatie perfecta.... sau ca nu te mai atrage partenerul/a.
Pur si simplu suntem facuti in a "admira" persoanele de ambele sexe.... din mai multe motive.. ori vezi unu/una si ti se pare imbracat/a frumos/urat... vezi persoane care intradevar iti da placere sa te uiti pentru ca sunt placute fizic sau imbracate frumos.. sau pur si simplu au ceva placut ... dar in nici un caz in momentul in care esti intr-o relatie si te simti completat de persoana cu care imparti acelasi pat,ganduri, mananci la aceeasi masa...nu te gandesti cand te uiti dupa unu/una  la ..."uh ce bun/a ar fi la mine in pat"(un exemplu).
Acum ar insemna ca cel putin 80% dintre femei sa fim atrase de .. femei smile.Pentru ca din studiile facute s-a ajuns la concluzia ca femeile "intorc capul" cel mai mult dupa.. femei smile .
Da, sunt si exceptii de la regula... nu lipsesc niciodata....Persoane care chiar daca au o asa zisa: relatie stabila.... nu pot a nu merge pe strada si fluiera fete... privii... facand complimente placute sau neplacute...stiti voi genul ala .. de "macho" clonat gresit hmm .
Aceste persoane le consider imature sunt genul de persoane care nu stiu ce inseamna de fapt o relatie stabila, un partener de viata... de fapt nu stiu ce vor de la viata.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#34 2012-07-09 21:53:49

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu ejaculeaza

*

Ultima oara a fost editat de sub (2013-03-18 01:09:39)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#35 2012-07-10 00:19:46

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: nu ejaculeaza

Depinde si de fiecare persoana Subsum, de educatia ei .., si probabil sunt mult mai multe.Daca iti iubesti,respecti persoana de langa tine eu cred ca nu te-ar atrage alta persoana...poate doar daca ar fi pentru o mai mare perioada de timp, barbatii in general, inseala fara sa puna suflet,doar pentru a scapa de "tensiunea" din aceea perioada si revine totul la normal... se intoarce la femeia de acasa pe care o iubeste(citez ceea ce spun barbatii).
Iar femeile, la fel dupa spusele a multor barbati, cand inseala o fac din placere si cel mai rau pun suflet.
Partea cu cearta in cuplu,mersul la suc azi cu cineva.... amicitii mai ales de sexe diferite ... sunt deja un risc.. pentru destramarea unui cuplu care nu e solid bineinteles, pentru ca daca ar fi unul solid nu s-ar iesi cu alti amici.. separat.Si asta imi mai inspira deja  o raceala in cuplu daca se ajunge acolo smile.
Monotonia , raceala,dorinta pentru ceva "nou" pot fi rezolvate intr-o relatie atat timp cat ambii parteneri doresc.Iar cearta e frumoasa uneori ... dupa cum se si spune ... ca e mai dulce impacarea big_smile.
Ma bucur pentru tine ca arati personalitatea ta.... ceea ce esti, fara minciuni s.m.d.... esti ceea ce esti si daca cineva te place cu adevarat si vrea sa iti fie aproape ... va admira felul tau de a fi...cu bune si rele... si te va iubi pentru ceea ce esti.
Felicitari, sa va puneti si verghetele in curand si sa va iubiti mult smile.Perfectiunea e greu de atins... si daca am avea nu ar mai fi atat de frumos... smile..


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#36 2012-07-10 00:32:41

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu ejaculeaza

&

Ultima oara a fost editat de sub (2013-03-18 01:10:45)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#37 2012-07-10 00:35:19

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: nu ejaculeaza

inseli pentru ca vrei si poti ... nu pentru ca nu ai o educatie foarte buna sau mai stiu eu ce motiv ... "veni vidi vinci" ... si in legatura cu perfectiune ca eu am pus intrebarea .... era doar o intrebare retorica ... perfectiunea nu exista ... cel putin nu o poate construi un om ...

subsum ce e rau in a iesi la un suc cu prietenele/prietenii ? ... crezi ca gata daca ai iesit la suc trebuie sa te gandesti la sex ? unii mai iesi si sa mai vorbeasca ... sa mai auda si alte povesti de viata , ce intamplari au mai avut , cum o mai duc ... si daca e pana acolo ... te inseala si fara sa mearga la suc ... nu trebe neaparat sa mearga la suc ca sa flirteze ...

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-07-10 00:39:58)

Offline

 

#38 2012-07-10 01:08:20

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: nu ejaculeaza

In momentul in care iti iubesti partenerul iti doresti sa petreci cu el cel mai mult timp.... iar ceea ce zici tu nu este nici pe departe  ce discutam noi mai sus... noi ne refeream la persoanele care au o relatie iar in momentul in care deja te simti putin strain in aceea relatie.. esti putin incordat/a... deja fiecare  o ia pe drumul lui si incepe sa iasa cu alte persoane.Si te asigur ca daca iesi cu o persoana de sex opus azi la un suc.. maine la pranz... ca sa mai auzi ce intamplari au mai avut, povesti din viata lor... ajungi la a nu-ti mai spune amic dupa ceva timp smile.
Inseli pentru ca vrei si pentru ca nu ai maturitatea de a avea o relatie stabila respectiv a iubi, respecta o persoana.Nu-mi spune nimic fraza ta in latina, nu are nici o legatura cu a insela sau a fi fidel intr-o relatie.
Putem toti insela.. dar o fac numai cei care gandesc cu ce au in pantaloni .
offtopic Iertare pentru off topic.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.