homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cerrazete


#1 2012-06-23 11:05:40

lory ds
Membru
Inregistrat: 2012-06-23
Mesaje: 1

cerrazete

Buna! Eu sunt o mămică de 4 luni si alăptez, mi a venit menstruația după 2 luni de la naștere! Atunci am fost la medicul ginecolog si mi a recomandat cerrazete, pastilele le iau zilnic la aceeași ora!!! Si mi a zis doctorul k o sa am scurgeri si am avut 14 zile ?ncontinuu după ce am ?nceput sa le iau smile si luna aceasta (iunie) nu mi a venit deloc menstruația ....se poate sa răm?n ?nsărcinată???   va rog sa imi dați un răspuns c?t mai urgent !!!! grater  grater  grater  grater  grater

Offline

 



#2 2012-06-23 19:09:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cerrazete

daca le-ai luat corect nu ai cum sa ramai insarcinata, probabil din cauza ca ai avut spotting nu ti-a mai venit menstruatia
de altfel lipsa menstruatiei si sangerarile neregulate sunt cele mai frecvente efecte secundare ale anticonceptionalelor pe baza de progesteron

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.