homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajuta-ti-ma cu un raspuns ,va rog frumos !


#1 2012-07-15 01:52:29

biancaRoxy
Membru
Inregistrat: 2012-07-15
Mesaje: 1

Ajuta-ti-ma cu un raspuns ,va rog frumos !

Buna seara ! Acum 3 zile am facut dragoste cu prietenul meu si a ejaculat in mine ,insa eram in a doua zi de menstruatie ... Tin sa mentionez ca iau anticonceptionale de vreo 2, 3 ani ,insa ultima pastila nu am mai luat-o pentru ca am uitat acasa folia de anticonceptionale iar eu am fost plecata ... Ce as vrea sa mai adaug , desi nu stiu daca prezinta importanta, este ca saptamana asta mi-a venit ciclul menstrual cu vreo 2 zile mai devreme si asta datorita faptului ca am fost la plaje ,iar eu am stat prea mult in apa ,aceasta fiind rece ,si chiar am simtit niste dureri,crampe mai bine zis  la burtica la fel ca cele dinaintea ciclului menstrual ...Tot ce as vrea sa stiu ar cam fi daca este posibil sa fi ramas insarcinata,atata timp cat ejacularea a avut loc in timpul ciclului menstrual ,in a doua zi ...??? Aud tot feluri de raspunsuri contradictorii si nu stiu ce sa mai iau in calcul ! Astept un raspuns va rog frumos ...Multumesc !

Offline

 

#2 2012-07-15 09:27:30

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Ajuta-ti-ma cu un raspuns ,va rog frumos !

Pai daca ai facut dragostea la ciclu erai in pauza de ac nu? Daca pastilele dinainte de pauza nu le-ai luat calumea exista riscul de sarcina.


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#3 2012-07-15 10:15:25

MadalinaDragomir
Membru
Inregistrat: 2012-07-15
Mesaje: 2

Re: Ajuta-ti-ma cu un raspuns ,va rog frumos !

Eu iau artizia si pe prospect scrie ca daca ai uitat sa utilizezi
un drajeu in sapt 3 indicat ar fi sa intrerupi utilizarea fiolei,sa incepi intervalul de pauza si apoi continui iar cu cutia. Practic asta ai facut si tu deci nu ar trebui sa'ti faci probleme.Acuma depinde ce ac utilizezi. Oricum fi atenta si eventual incearca si un test de sarcina.

Offline

 

#4 2012-07-15 10:35:57

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Ajuta-ti-ma cu un raspuns ,va rog frumos !

madalina,degeaba scrie chestia aia pe prospect si eu iau artizia.mie doctorul de la planning mi-a taiat schema aia si mi-a spus sa nu ma mai niciodata dupa schema aia ca e o porcarie.

exista risc de sarcina

Ultima oara a fost editat de Johanne12 (2012-07-15 10:36:31)


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.