homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De ce nu imi vine menstruatia?


#1 2012-07-21 12:34:15

LLeta
New member
Inregistrat: 2010-08-24
Mesaje: 7

De ce nu imi vine menstruatia?

Fetelor lamuriti-ma si pe mine va rog . Deci in iunie mi-a venit pe 22, iar luna asta trebuia sa imi vina cam cu 4-7 zile mai devreme, asa imi vine de obicei.(de ex in mai pe 29). Am avut contact sexual pe 5 iulie, dar protejat . Ce se intampla? Sunt foarte stresata, mi-e frica. cesafac

Offline

 

#2 2012-07-21 13:36:17

das
New member
Inregistrat: 2012-07-21
Mesaje: 34

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

Daca spui ca acel contact sexual a fost protejat nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi deja. Stii prea bine faptul ca din diferite motive poate sa intarzie. Dupa 2 saptamani, daca menstruatia tot nu a venit, poti sa faci demersurile de rigoare si anume sa-ti faci un test,doua de sarcina. Indiferent de raspuns, indicat ar fi sa-ti faci si un control la medic dar eu una, daca testele sunt facute corect, am incredere in ele.

Offline

 

#3 2012-07-22 10:45:54

LLeta
New member
Inregistrat: 2010-08-24
Mesaje: 7

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

Alte pareri?sad

Offline

 

#4 2012-07-23 08:57:49

Yvonne93
New member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 21

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

daca tu spui ca acel contact sexual a fost protejat si nu au existat evenimente nefericite(ruperea prez) nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Menstruatia poate intarzia din diverse motive-vreme,stres,alimentatie deficitara,anemii,ovare polichistice. De asemenea se poate sa iti fi facut tu calculele gresit si sa fi estimat incorect data la care trebuie sa iti vina. Repet,din ce ai zis tu,eu nu cred ca ai de ce sa iti fie frica.


Don`t steal , the government hates competition !   box

Offline

 

#5 2012-08-18 15:58:00

Moniii
Membru
Inregistrat: 2012-08-18
Mesaje: 4

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

Bine vam gasit smile sunt pentru prima data pe acest forum .as avea si eu o nellamurire si as vrea sa ma ajutati daca se poate .in luna iulie prima zii de menstruatie a fost in 15 ,iar dupa cum am calculat trebuia sa imi vina menstruatia in 10 qugust  grater  mie foarte frica ...tin sa mentionez ca am facut sex neprotejat cu iubitul meu dar nu a ejaculat inauntru .e posibil sa fiu insarcinata ?aceasta e a 8a zii de intarziere.astept raspuns .multumesc  wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-08-18 16:12:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

e posibil. poti sa faci un test de sarcina care ar fi concludent acum. dar poate intarzia si din cauza stresului.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#7 2012-08-19 03:17:01

Moniii
Membru
Inregistrat: 2012-08-18
Mesaje: 4

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

adevaru e ca am fost foarte stresata in ultimul timp.. am niste probleme mai ciudate sa le spun asa .. dar atat de mult poate sa intarzie din cauza stresului ??

Offline

 

#8 2012-08-19 10:03:55

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

fa testul ala odata, pe forumul asta nu exista clarvazatori care sa-ti zica de ce nu-ti vine tie menstruatia.

costa in jur de 10 lei si dureaza 5 minute, e asa de complicat?


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#9 2012-08-19 14:43:36

Moniii
Membru
Inregistrat: 2012-08-18
Mesaje: 4

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

zici ca ti'o dat cineva in cap asa sari !!! hoo femeie ca am intrebat doar ! daca vrea sa mi se raspunda mi se raspunde si daca nu nu !! Doooamneeeeeeeeee ce oameniii !!!  box  box  box  box  box  box  box

Offline

 

#10 2012-08-19 15:12:15

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

thumbs up 4 Moniii smile ... da chiar ce atata iritare cand vine vorba de un raspuns ... mai bine nu raspunzi smile .... poate e si yoyolina stresata smile

Offline

 

#11 2012-08-19 15:19:09

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

poate cand o sa vezi zilnic 100 de intrebari pe aceeasi tema "de ce nu imi vine? cat trebuie sa intarzie in zile/ore/minute", oare e posibil sa fiu insarcinata, insa nici una din persoane nu face absolut nimic palpabil ca sa vada daca este sau nu gravida, o sa intelegi.

lumea ia forumul acesta ca un loc unde toate dubiile se rezolva miraculos, toti stiu exact ce face spermatozoidul in vaginul tau, daca a fecundat sau nu, sau in cate ore+minute iti va veni ciclul.
cand lumea va inceta sa creada in cuvinte si va merge la ginecolog sau va face un test si intrebarile nu vor mai fi de ordinul sutelor, atunci poate lumea nu va ma fi asa stresata si nu se va cruci la fiecare intrebare noua.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#12 2012-08-19 15:24:02

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

nu stiam ca daca raspunzi la o intrebare cineva o sa iti taie capul smile

Offline

 

#13 2012-08-20 09:37:47

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

moni, unu la mana, ai grija la limbaj smile ca nu ne tragem de sireturi pe aici.
doi la mana, nu ti-am raspuns nici sarcastic, nici rautacios, ti-am spus doar sa faci testul, dureaza 5 minute si dispar toate dubiile; nu-i mai bine decat sa tot stai sa intrebi de ce nu-ti vine? daca iese pozitiv, iese; daca nu, inseamna ca alta-i problema.
sau mai bine hai sa facem sondaje: 50 de persoane o sa raspunda ca da, esti gravida, 20 o sa spuna ca n-ai nimic, vreo 40 o sa se abtina, ca nu-i intereseaza; te bazezi pe parerea unor persoane care habar n-au cand ai ovulat, cand ai facut sex, si daca partenerul n-a scapat vreun spermatozoid?

acidulass, vad ca nu intelegi romaneste: de cate ori ti-am zis sa nu te mai iei de raspunsurile mele? vad ca esti bun de offtopic, dar de dat un sfat pertinent nu esti in stare; daca tot te iei de ce zic, spune si ceva bun pe langa, arata ca stii tu mai bine, nu vorbi doar asa de dragul de a deschide gura smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#14 2012-08-20 10:40:07

Moniii
Membru
Inregistrat: 2012-08-18
Mesaje: 4

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

forgetit si eu care credeam ca pe acest forrum nu se cearta lumea ...yoyolina ...nu crezi ca esti cam recalcitranta??esti dusa fatooo ! din cate am observat cam de multa lume te iei tu !

Offline

 

#15 2012-08-20 10:47:29

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

Moniii ai ban 1 zi pentru incalcarea regulii nr. 20

20. Insultele si jignirile aduse moderatorilor si administratorilor acestui forum, fie ca sunt pe forum sau pe e-mail, se sanctioneaza cu ban. Durata banului se va decide de conducerea forumului in functie de gravitatea insultelor/ jignirilor aduse.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#16 2012-08-20 12:08:30

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

yoyolina eu nu pot da un sfat pertinent in cazul de fata ci doar sa am o parere in schimb tu poti da un sfat pertinent pentru ca esti fata si trebuie sa stii mai multe despre aceasta problema ... eu nu am zis ca stiu mai bine .... eu doar iti spuneam de ce ai atitudinea asta nepotrivita de moderatoare ? ... chiar daca aici vin multe "fatuci" care nu stiu prea multe si pun intrebari mai haioase sa zic eu asa , nu e corect sa le raspunzi cu mai mult calm ? sau gresesc eu ?

daca incalc regulamentul merit warn sau ban ... nu ma supar ca pun si eu cateva intrebari.Bafta smile

Offline

 

#17 2012-08-20 12:12:18

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

i-am zis sa faca testul; altcumva nu are de unde sa stie daca-i gravida sau nu; daca stii tu vreo metoda babeasca, spune-ne si noua, macar nu mai aruncam banii pe la farmacii.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#18 2012-08-20 12:17:57

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

raspunzi cu calm o data, raspunzi de 2 ori, raspunzi de 100 de ori dar cand vezi ca vin cu intrebari de genul "Dar oare sunt gravida?Dar care sunt sansele cu 3 zecimale de a fi gravida?Da eu zic sa facem un sondaj cine crede ca sunt gravida si cine nu...etc" o iei razna. Nu cred ca a venit cineva cu o intrebare pertinenta si a fost alungata cu pietre de aici ...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#19 2012-08-20 13:19:30

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: De ce nu imi vine menstruatia?

eu cred ca la orice intrebare trebuie sa raspunzi cu mult calm chiar daca ele tot vin ... daca nu ai tot timpu solutia sa nu raspunzi smile

apropo imi place sarcasmul tau yoyolina ... smile si eu sunt sarcastic de fel

si Emilya nu stiam ca pentru a ajuta pe cineva , acea persoana trebuie sa puna o intrebare pertinenta.

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-08-20 13:29:54)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.