homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari


#1 2012-08-07 09:51:46

KiddaScene
Membru
Inregistrat: 2012-08-07
Mesaje: 3

Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

Buna.Mi-a luat ceva timp sa decid daca sa scriu pe forumul acesta sau nu,dar am vazut ca aici sunt persoane care doresc sa te ajute,deci pana la urma m-am decis.
E posibil ca acest timp de intrebare sa se mai fi pus,daca e asa imi cer scuze dar eu nu am gasit respectivul topic/respectiva intrebare.
Intrebarea sau nevoiea de lamurire cum doriti sa o luati suna cam asa:sunt virgina.Pe data de 6 iulie mi-a venit ciclul iar ultima zi a fost in jurul zilei de 12.Eu pe 14 seara,am facut petting cu prietenul.Mentionez sa spun ca in urma cu doar 3 luni ciclul mi s-a reglat.Pana aici nimic neclar.Insa circumstantele m-au cam pus pe ganduri.Dupa ce el a ejaculat,nu a aproape de zona mea intima,s-a sters,si dupa cam 10 minute probabil,nu pot spune cu precizie,mi-a introdus degetul in vagin.Nu m-as fi ingrijorat nici asa prea tare,insa daca ciclul s-a pastrat regulat,ieri ar fi trebuit sa-mi vina,si asta ma cam sperie.
E posibil sa se fi dereglat din nou din cauza stresului de inscriere la facultate(care nu a fost asa de mare...sau cel putin nu l-am resimtit eu),sau e posibil ca sa fi ramas insarcinata?
Astept niste pareri.Va multumesc anticipat.

Ultima oara a fost editat de KiddaScene (2012-08-07 09:52:33)

Offline

 

#2 2012-08-07 09:55:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

in nici un caz nu esti gravida, ar trebui sa stii cum se fac copiii.
spermatozoizii mor in contact cu aerul, nu puteau rezista 10 minute pe deget, si mai mult, de pe deget n-aveau cum sa ajunga in trompe unde sa fecundeze ovulul care probabil nici nu exista.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2012-08-07 09:59:53

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

Aaaa..pai si degetul cum l-a introdus?
scuze, nu m-am putut abtine..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#4 2012-08-07 10:07:18

KiddaScene
Membru
Inregistrat: 2012-08-07
Mesaje: 3

Re: Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

Cum se introduce orice altceva.....lol scuze dar nici eu nu m-am putut abtine la intrebare....

Siii,.....stiu ca in contact cu aerul mor.....dar daca e cald....?transpiratie......?adica.....sa fim seriosi.....toti cred ca stim cum e cu pettingurile.....si cant de "hot" pot sa devina.....?
Aici se mai aplica regula cu in "contact cu aerul mor"?
Si problema e ca stiu cum se fac copii......in mijlocul unui act sexual normal.....cu pettingul....aici sunt tot felul de complicatii care pot interveni....

Offline

 

#5 2012-08-07 10:12:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

of... mai pe intelesul tau: spermatozoizii mor in contact cu orice nu-i lichid seminal, pt ca ba nu le convine temperatura, ba nu le convine ph-ul, ba nu le convine umiditatea, si atunci dau coltu'; si mai mult decat atat, si secretiile tale vaginale ii mai casapesc, de aia intr-o ejaculare sunt milioane de spermatozoizi, pt ca la ovul nu pot ajunge mai mult decat cateva zeci de mii.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-08-07 10:13:57

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

daca e tot ,,cum se introduce orice altceva'' de ce nu te duci tu la dr de planing ca sa iti prescrie Ac sau de ce nu folosesti prezerv si faceti sex ca lumea, fara griji?


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#7 2012-08-07 10:33:45

KiddaScene
Membru
Inregistrat: 2012-08-07
Mesaje: 3

Re: Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

Acum m-am linistit.Multumesc mult yoyolina.

@ wild_wind: o sa facem si asta....

Offline

 

#8 2012-08-07 10:40:10

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

sa faci o vizita la ginecolog, nu e ok ca la aproape 20 de ani sa ai ciclul neregulat; bineinteles, nu trebuie sa fie ca un ceas elvetian, sunt admise fluctuatii de 2-3-4 zile, ce-i peste deja ridica intrebari.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#9 2012-10-11 16:22:11

wa_d
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-10-10
Mesaje: 13

Re: Am nevoie de pareri/lamuriri/confirmari

OFF OFF ..............o fi ramas ascuns 1-2 spermatoturbati  sub unghie acum si cu voi .Fata draga bine ca te-ai lamurit dar mai pune si tu mana citeste invata  ori stai pe aici ori pe alt forum si afla cate ceva despre corpul tau despre aparatura asta care o aveti toate femeile de facut copii cum si in ce fel se fac,pe bune eu ca barbat am ramas fara replica.
ps.de acum sa-i cumperi prezervative si pt degete si eventual pt limba mai sti.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.