homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie intarziata de la antibiotice


#1 2012-08-11 11:44:45

deem
New member
Inregistrat: 2012-05-03
Mesaje: 21

menstruatie intarziata de la antibiotice

Buna ziua smile sper ca postez unde trebuie...am si eu o intrebare..marti seara am terminat folia de yasmin,iar miercuri dimineata(in prima zi de pauza) am inceput un tratament cu antibiotice augmentin.Mentruatia trebuia sa imi vina astazi,dar nu a venit.Este posibil ca de la acel tratament sa intarzie ? Nu am am avut nici un contact sexual de luni.

Offline

 

#2 2012-08-11 11:50:20

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: menstruatie intarziata de la antibiotice

e posibil, chiar si cand nu iei anticonceptionale se intampla sa intarzie.
sa ai grija, daca pastilele de antibiotic se suprapun cu cele de anticonceptionale, se impune protectie suplimentara 7 zile; de asemenea se impune protectie suplimentara daca trec mai putin de 24 de ore intre ultima pastila de antibiotic si prima pastila de pe noua folie.

la "totul despre sex" se posteaza intrebari legate de sex; in plus, nu se deschid topicuri pt orice intrebare, nelamuririle legate de anticonceptionale se posteaza aici: http://forum.anticonceptionale.ro/t3431 … onale.html

citeste regulamentul si respecta-l.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.