homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Exista posibilitatea unei sarcini?!?-2


#20 2012-08-24 10:24:47

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

eu as zice ca nu esti, dar nimeni n-are de unde sa stie sigur; menstruatia poate intarzia si de la stres, caldura, probleme cu ovarele etc etc.
medicul te va lamuri.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#21 2012-08-25 14:04:01

Ali2401
New member
Inregistrat: 2012-08-22
Mesaje: 40

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Mi-a venit. Multumesc pentru raspunsuri!

Offline

 

#22 2012-09-07 19:17:57

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Nu. Daca erai insarcinata iti dadeai seama. Era destul de mare sarcina. Plus ca ai testele negative, si ai luat si pilula de a doua zi. Stai linistita.

Iti recomand sa iti stergi celelalte mesaje. Sunt inutile. Plus ca iti iei warn.

Ultima oara a fost editat de QueenOfRoses (2012-09-07 19:19:14)


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#23 2012-09-07 19:19:14

laurabbb
New member
Inregistrat: 2012-09-07
Mesaje: 36

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Nu pot iesi 3 teste negative, nu? plus ciclul cu cheaguri si culoare normala in primele 2 luni

Offline

 

#24 2012-09-07 20:31:02

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Contact sexual fara penetrare? Cum vine asta?
Eu iti zic sa te duci la un medic in legatura cu acele cheaguri, poate ai mici probleme, tin minte ca in primul an in care mi-a venit menstruatia si eu am avut cheaguri si in plus curgea si mult, mie mi s-au dat cateva pastilute si mi s-a recomandat sa beau foarte multa apa.
Sarcina e imposibil sa fie.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2012-09-09 23:28:55

deear1
New member
Inregistrat: 2012-09-09
Mesaje: 8

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Buna seara!
Fetelor, am ciclu regulat la 28 de zile. Acum un an am fost diagnosticata cu 2 chisturi pe ovarul stang, iar in urma administrarii anticonceptionalelor mi s-a spus ca au ?disparut?. din mai nu mai iau anticonceptionale si intretin raporturi sexuale cu iubitul meu. Ultima menstruatie am avut-o pe data de 10 august , iar pe data de 20 am avut ultima relatie intima, in care am folosit prezervativul.. menstruatie intarzaie deja de aproape 3 zile. e posibil sa fiu insarcinata?
Multumesc!

Offline

 

#26 2012-09-09 23:34:34

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

nu mai posta in n locuri


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#27 2012-09-10 00:35:43

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

deear1, ai warn pentru postare multipla. te rog sa citesti regulamentul.

Offline

 

#28 2012-09-11 17:33:52

MickeyD
New member
Inregistrat: 2012-08-14
Mesaje: 11

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Buna tuturor din nou! smile  Am revenit cu inca o intrebare daca binevoiti a ne ajuta din nou:)...in ultimul timp am facut toate testele posibile de pe internet pentru a determina corect perioada de ovulatie.Nu suntem multumiti deloc de rezultat si nu le gasim concludente deloc. Din moment ce nu stim exact zilele fertile si infaptuim un act sexual(protejat cu prezervativ) in una din acele zile se poate desfasura totul cu conditii minime de stres la fel ca si in perioada nefertila sau nu ar mai trebui sa ma ating deloc de prietena mea? lol ...Ofera prezervativul(utilizat corect si verificat) protectie maxima si in acele zile sau si el devine "inutil" sa zicem??....+ ca de fiecare data ejacularea o fac in prezervativ dar in afara vaginului,deci singura "amenintare" ar fi lichidul preejaculator.Ar trebui sa ne stresam atat de tare sau daca ne protejam totul este ok(chiar si in zilele acelea)?
Am auzit tooot felul de pareri nebunesti care ne-au speriat si a-si dori ceva lamuriri!
Multumesc muult! puss  buga


Seduce my mind and you can have my body,Find my soul and I'm yours forever...<3

Offline

 

#29 2012-09-11 17:39:06

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

prezervativul e sfant; daca il pui de la inceputul actului si nu mergi pe principiul "hai ca o bag de 2-3 ori, si dupa aia il pun" n-are ce sa se intample smile
si poti ejacula si in vagin, ca de aia a fost inventat, sa opreasca spermatozoizii sa ajunga unde nu trebuie; daca te retragi fix inainte de ejaculare risti disfunctii erectile pe viitor.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#30 2012-09-11 18:11:25

MickeyD
New member
Inregistrat: 2012-08-14
Mesaje: 11

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Pai nu mergem niciodata pe conceptul asta.Il folosim de la inceput. Pai deocamdata suntem "debutanti" si pana sa adunam ceva experienta suntem de acord cu ejacularea in afara apoi vom schimba.
Mhm,deci sa inteleg ca prezervativul e oricum sigur chiar si in zilele acelea si putem sta fara griji,e ceva destul de sigur right?...intrb asta deoarece aceasta metoda de contraceptie/prevenire boli ni se pare cea mai avantajoasa si nu vrem sa o schimbam in favoarea anticonceptionalelor sau a altor metode smile


Seduce my mind and you can have my body,Find my soul and I'm yours forever...<3

Offline

 

#31 2012-09-11 18:13:59

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

da, prezervativul e sigur oricand: trebuie pus de la inceput, si avut grija sa nu alunece si sa nu se usuce (in momentul in care s-a uscat, pe langa faptul ca actul devine dureros, exista si riscul foarte mare sa crape).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#32 2012-09-11 18:30:14

MickeyD
New member
Inregistrat: 2012-08-14
Mesaje: 11

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Buun atunci.Multu mult pt raspunsuri. puss ...pai da o sa avem grija si sa nu alunece/usuce sau alte chestii. wink
Thx up! smile


Seduce my mind and you can have my body,Find my soul and I'm yours forever...<3

Offline

 

#33 2012-09-29 15:15:06

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

o "intarziere"  de o zi nu poate fi considerata intarziere; plus ca nici macar nu s-a terminat ziua.
daca v-ati protejat eficient nu inteleg de ce-ti faci griji.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#34 2012-09-29 15:34:18

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

nu, testele au fost facute corect.
nu esti robot sa iti vina mereu in aceeasi zi, la aceeasi ora; incepe sa-ti faci probleme daca iti intarzie 3-4-5 zile.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#35 2012-09-29 19:02:40

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

daca iti vine in fiecare luna pe data de 29 inseamna ca ai ciclu de 30-31 zile.
nu ca nu te-as crede, dar mi se pare ciudat ca in toata viata ta (e drept ca nici nu stiu cati ani ai sau de cat timp ai menstruatie) sa nu ti se fi mai intamplat sa-ti intarzie macar o zi.
sarcina poti s-o excluzi cu singuranta.

Offline

 

#36 2012-10-10 17:31:24

MickeyD
New member
Inregistrat: 2012-08-14
Mesaje: 11

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Buna tuturor din nou.Apelez din nou la voi cu 2 intrebari din sfera medicala,daca ma puteti ajuta si daca stiti:)
Prima intrebare ar fi: Exista vreo posibilitate de a-mi schimba medicul de familie,fara "a da ochii cu fostul"? smile ...am inteles ca trebuie un anumit document si e obligatorie vizita la fostul medic pentru a o elibera.Este adevarat? va
Si a doua intrebare: Dintr-un examen de urocultura si un examen al glicemiei din sange,se poate stabili daca persoana respectiva e insarcinata sau cei de la laborator analizeaza strict ceea ce e pe fisa???, pot vedea acest lucru si daca da,se trece la rezultate oricum?? hmm ...eu din cate stiu e necesara o analiza speciala dar nu sunt sigur huh
O persoana draga e in situatie, nu e sigura(inca) daca e sarcina(dar spera) si nu ar vrea sa afle familia ei in asa mod,de pe buletinul de analize la sange si urina(!),mai ales ca cineva din familia ei lucreaza in spitalul respectiv si ar putea avea usor acces la rezultatele analizelor...
Multumesc mult si scuze pt lungimea mesajului! smile  puss  puss  puss


Seduce my mind and you can have my body,Find my soul and I'm yours forever...<3

Offline

 

#37 2012-10-10 19:29:03

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Referitor la prima ?ntrebare, ai ?nțeles bine, trebuie acea fișă pe care o ai ?ncă de la naștere să o duci viitorului medic. Nu te poate ?nscrie fără acea h?rtie, mai există posibilitatea să ?i duci ulterior (eu trebuia să aștept vreo 2 zile p?nă primesc de acasă)


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#38 2012-10-10 19:45:18

MickeyD
New member
Inregistrat: 2012-08-14
Mesaje: 11

Re: Exista posibilitatea unei sarcini?!?

Aha,am inteles neutral...deci tot trebuie o vizita medicului anterior sad,multumesc mult puss
Iar referitor la a doua intrebare nu stii nimic,cam cum ar fi posibil?
Multumesc puss


Seduce my mind and you can have my body,Find my soul and I'm yours forever...<3

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.