homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu stiu ce sa mai cred


#1 2012-09-01 22:53:08

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Nu stiu ce sa mai cred

A venit vremea sa apelez si eu la voi cu un sfat o parere..am o relatie de 10 luni si pana de curand a fost perfecta..n.am avut discutii niciodata..mereu am avut parolele sale m.a lasat sa.i verific conturile de kte ori aveam nevoie sau vroiam eu..am fost pe aceiasi lungime de unda..
Insa de curand ..a fost ziua unui prieten comun si eu nu m.am putut duce..
La ceva vreme dupa acea zi..au aparut niste vorbe..de la o tipa care s.a laudat ca a stat cu el in seara aia..ca atunci in seara aia.. knd el a plekt acs..a sunat.o si s.au intalnit..Insa ..in seara aia el m.a sunat sa.mi zica ca ramane peste noapte la baiatu ala..deci n.a plecat acasa cum zice ea..
Si am vorbit cu multi care au fost la ziua aceea si au zis ca n.au vazut vreo apropiere intre ei..ca ea a stat mai mult cu fetele si el a stat cu baietii au baut ..ma rog..
Si de curand am ramas pe ideea sa.l cred pe el..pt ca ea nu e o fata chiar cuminte,nu e o "poama"  tocmai buna..e genu care nu sta numai cu unu..nu poate sa stea numai cu unu..si ea se contrazice in vorbe uneori..pt ca unora le zice..ca eu m.am luat de ea degeaba ca n.a avut trb cu el..dar in fata mea susutine aceleasi intamplari..numai in fata mea sustine ca a stat cu el ca el a cautat.o ..si pt faptu ca tot sustine tare asa..am momente knd o cred pe ea..dar am momente knd il cred si pe el..plus ca avem atatia prieteni comuni care mi.ar zice daca ar vedea ceva aiurea sau m.ar anunta nu m.ar lasa sa pic de proasta..si mai mult timp si.l petrece cu baietii la fotbal sau ies cu totii la o bere..undeva..
Acum vreau si parerea voastra..
Nu stiu pe cine sa cred..


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#2 2012-09-01 23:38:39

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Eu zic sa pui pe cantar niste lucruri. Unu la mana, prietenii 'vostri' sunt mai mult ai lui sau mai mult ai tai? Gandeste-te bine daca l-ar acoperi pe el sau nu... stii bancul ala cu "nevasta e nervoasa ca n-a venit sotul acasa noaptea, suna la fiecare dintre cei 10 prieteni ai lui, 8 spun ca el a fost cu ei, doi sustin ca inca e acolo", cam asa ceva se poate intampla si in viata reala. Doi la mana, partea cu "ea nu e tocmai o poama buna" e o treaba cu doua taisuri... daca e mai tarfulita, eu cred ca are cu atat mai multe sanse sa faca ceva; am, asa, vaga impresie ca, daca al tau s-ar hotari sa te insele, n-ar face-o cu vreo sfanta; de asemenea, faptul ca e mai usuratica te face si sa pui la indoiala lucrurile pe care le spune, deci poate sa fie totul o minciuna inventata de ea. Daca ai incredere in prietenii vostri si in el, atunci inseamna ca iti faci griji degeaba.

Eu una zic ca, si daca ar avea ea dreptate, tot nu ar crede-o pe deplin cineva tocmai pentru reputatia pe care o are. Vorba aia... "nobody believes a slut who cries wolf".

Offline

 

#3 2012-09-01 23:58:29

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Mie imi spune ceva si altora altceva si asta ma face sa cred ca vrea sa.mi faca rau mie..ca vrea sa ma vada pe mine departe de el:| plus ca el ...nu a avut tangente cu ea..ea l.a cun prin mine nu de mult..de scurt timp..si n.ar fi prima relatie kre vrea s.o strice..


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#4 2012-09-02 00:53:04

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Atunci tocmai ti-ai dat raspunsul singura: ea vrea doar sa strice relatii. smile

Offline

 

#5 2012-09-02 01:15:05

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Pai atunci intreaba`ti si tu mai multi prieteni/colegi care au fost acolo .... daca te indoiesti de ce spune prietenul tau.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-09-02 10:54:52

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Am intrebat si au zis ca nu au vazut apropiere intre ei si ca el a stat mai mult cu baietii la gratar si au baut..si dupa petrecere au iesit la o discoteca dar doar baietii fetele au ramas acasa la baiatu ala..insa ma roade in interior nu stiu..ma mananca de suflet neutral


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#7 2012-09-02 11:23:31

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Nu stiu ce sa mai cred

poate l-au "platit" sa spuna asa, cand el de fapt....


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#8 2012-09-02 12:07:17

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Nu stiu ce sa mai cred

atunci nu crede ce spune fata aia pentru ca nu ai dovezi concrete doar vorbe ...

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-09-02 13:54:11)

Offline

 

#9 2012-09-02 13:44:26

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Re: Nu stiu ce sa mai cred

da de fiecare data knd ii zic sa.mia frate si mie mesajele de la el..ca zice ca el i.a dat mesaje..evita..se face ca n.aude..dispare ..


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#10 2012-09-02 13:45:39

Ioana17
Full member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 214

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Te-a mai mintit vreodata ? Ti s-a intamplat sa te mai insele ? Pune in balanta ,sunt unele persoane invidioase care vor doar sa faca rau si-atunci inventeaza tot felul de minciuni si aberatii . Stii vorba aia ca nu ,,tot ce zboara se mananca"... Ai incredere in partenerul tau , gandeste-te : ar fi in stare sa te minta ? ar fi in stare sa-si compromita relatia cu tine ? daca da, atunci gandeste-te bine si ia o hotarare pe termen lung ca sa nu suferi mai tarziu dar daca stii ,,ce ai la casa" atunci nu mai pleca urechea la tot ce se vorbeste/aude si vezi-ti de relatia ta . smile Nu lasa nimicuri si copilarii sa intervina ca o sa-ti para rau la urma .
Nu mai face pe detectivul si traieste-ti viata , fii fericita.
Si pana la urma , ceea ce doare cel mai tare in viata asta e indiferenta,cu cat le areti ca nu-ti pasa si ca esti fericita cu atat  o sa-i doara mai tare.
Asculta-ti inima dar nu da mintea la o partea .
puss Numai bine !


Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit ! >smile

Offline

 

#11 2012-09-02 13:57:52

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Nu stiu ce sa mai cred

pai e clar atunci buleroz ca persoana aceea este o mincinoasa ... si nu stiu cum poti sa ai dubii cand se manifesta astfel in fata ta ... eu zic sa`l crezi pe prietenul tau si pe colegii/prietenii tai ... multa bafta.

Offline

 

#12 2012-09-03 00:23:50

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Ioana17 multumesc f mult pentru vorbe ajutaa..o sa ma gandesc foarte bine..si.o sa iau o decizie..

Acisulass..multumesc si tie..vba ioanei o sa pun in balanta tot..si.o sa ma decid..

O sa va anunt cum mai apare cv nou..

Ultima oara a fost editat de buleroz (2012-09-03 00:25:26)


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#13 2012-09-03 01:25:52

Ioana17
Full member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 214

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Nu ai pentru ce buleroz puss Suntem aici sa ne sprijinim atunci cand avem nevoie si chiar daca nu pare orice lucru ,,spus cum trebuie" iti unge sufletul si parca prinzi mai multa putere si incredere .
Totul depinde de tine , nu uita ca tu iti cladesti fericirea !
Daca simti ca esti iubita atunci nu da 2 bani pe ce se aude ..


Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit ! >smile

Offline

 

#14 2012-09-03 20:34:15

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Intoarcere de situatie lol
tipa ..care pana acum se dadea cu capu de pereti si sustinea ca a stat cu el:|..a venit sa.si ceara scuze..ca vai doamne..nu trebuia sa inventeze si etc..a zis ca nu a a avut treaba nu a stat cu el ca a zis asa mai mult sa ma incerce sa vada ce reactie am daca il las pe el de la cateva vorbe sau daca lupt pt el..eteee naa..dar si.au dat mesaje..insa pe mine mesajele nu ma afecteaza:| decat daca e ceva grav in ele..si a zis aia ca.i pare rau ca numai are mesajele sa mi le arate ca.i pare rau ca nu mi.a zis de la inceput ca nu m.a anuntat ..insa ea daca mi.era prietena nici nu.i raspundea la mesaje imi zicea din start../smile dar vorba cuiva rotfl catseaua pana nu ridica coada..nici cainele nu actioneaza..
Nu ma deranjeaza ca i.a dat mesaje asa tare cum ma deranjeaza ca nu mi.a zis el cu gura lui sa aflu de la el..
situatia era alta daca imi zicea el..
"greseala recunoscuta e pe jumatate iertata" .. mdaaa  bang   punish  box

Ultima oara a fost editat de buleroz (2012-09-03 20:35:53)


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#15 2012-09-05 15:43:53

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: Nu stiu ce sa mai cred

deci o parte de vina a avut si el putin putin. dar zic sa nu te afecteze asta. sunt multe persoane invidioase si rautacioase. spre exemplu eu aveam o prietena in liceu si eram prietene bune ei si imi facusem iubit dar am zis sa tinem relatia in secret ( sunt numai scorpii care ar face orice sa ne faca sa ne simtim rau) ei si in prietena mea am avut incredere sa ii zic si uite ca acum regret ca am considerato o prietena. inainte sa afle nu dadea nici un semn de interes nici macar pt o prietenie dar dupa ce iam spus uite neam cuplat si a vazut ca am o fire cat de cat geloasa fix atunci a inceput sa il ia in brate sa stea mai mult langa el sa vorbeasca cu el. si la un moemntdat ma deranja foarte tare si iam spus cat ma deranja. ei fix a2a zi de buna prietena ce imi era mai rau facea. si pana la urma iam zis hai pa nu am mai vorbit cu ea mam mutat din banca cu ea si am rupt relatia. iubitul meu avea si el o parte din vina fiindca statea dar vorba ta cateaua pana nu ridica coada nici cainele nu actioneaza. si uite ca am fost prin mai multe despartiri si ea mereu se baga dar de inselat iubitul meu niciodata nu a facuto. poate se lasa luat de gat si ii permitea lucrurile astea dar de iubit pe mine ma iubit mereu si la mine s-a intors mereu. deci orice ar zice orice "poama acra" nu lua mereu in serios. ai grija in ce prieteni ai incredere ca ei iti pot intoarce spatele in orice secunda. plus majoritatea pot sa fie mai mult prietenii lui si poate vor sa il acopere pe el, altii vor doar sa barfeasca si vorbesc ca prostii, foarte puini iti sunt prieteni adevarati asa ca alegei cu grija. ce ma intreb eu oare ce a facuto pe "poama aceea acra" sa recunoasca ca a mintit si sa isi ceara scuze. iubitul tau poate nu ti-o fi zis din frica sa nu te supere ceva. incearca sa ai increere in el daca stii ca nu te-a mintit pana acum si nu actiona foarte aspru decat daca ai dovezi clare. sper sa fie totul bine

Offline

 

#16 2012-09-06 22:00:02

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Re: Nu stiu ce sa mai cred

babydolldeea a scris:

deci o parte de vina a avut si el putin putin. dar zic sa nu te afecteze asta. sunt multe persoane invidioase si rautacioase. spre exemplu eu aveam o prietena in liceu si eram prietene bune ei si imi facusem iubit dar am zis sa tinem relatia in secret ( sunt numai scorpii care ar face orice sa ne faca sa ne simtim rau) ei si in prietena mea am avut incredere sa ii zic si uite ca acum regret ca am considerato o prietena. inainte sa afle nu dadea nici un semn de interes nici macar pt o prietenie dar dupa ce iam spus uite neam cuplat si a vazut ca am o fire cat de cat geloasa fix atunci a inceput sa il ia in brate sa stea mai mult langa el sa vorbeasca cu el. si la un moemntdat ma deranja foarte tare si iam spus cat ma deranja. ei fix a2a zi de buna prietena ce imi era mai rau facea. si pana la urma iam zis hai pa nu am mai vorbit cu ea mam mutat din banca cu ea si am rupt relatia. iubitul meu avea si el o parte din vina fiindca statea dar vorba ta cateaua pana nu ridica coada nici cainele nu actioneaza. si uite ca am fost prin mai multe despartiri si ea mereu se baga dar de inselat iubitul meu niciodata nu a facuto. poate se lasa luat de gat si ii permitea lucrurile astea dar de iubit pe mine ma iubit mereu si la mine s-a intors mereu. deci orice ar zice orice "poama acra" nu lua mereu in serios. ai grija in ce prieteni ai incredere ca ei iti pot intoarce spatele in orice secunda. plus majoritatea pot sa fie mai mult prietenii lui si poate vor sa il acopere pe el, altii vor doar sa barfeasca si vorbesc ca prostii, foarte puini iti sunt prieteni adevarati asa ca alegei cu grija. ce ma intreb eu oare ce a facuto pe "poama aceea acra" sa recunoasca ca a mintit si sa isi ceara scuze. iubitul tau poate nu ti-o fi zis din frica sa nu te supere ceva. incearca sa ai increere in el daca stii ca nu te-a mintit pana acum si nu actiona foarte aspru decat daca ai dovezi clare. sper sa fie totul bine

mercii mult:*puss si sa  te lamuresc ..am cam prevenit-o ca nu-i bine de ea daca continua si la cateva zile a venit si a zis treaba aia..acum am o idee ce imi va arata daca au fost sau nu impreuna..si o sa pun in aplicare..prefer sa sufar oleaca dar sa stiu ca am aflat si ca n-am picat de proasta neutral ..dar in fine...in el am incredere iar ea o stiu de "poama rea" neutral si multi o stiu asa..si multi au zis sa ma cred in el dar inca ma roade ceva..trebuie sa aflu..multumesc mult de sfaturi .. smile  bang


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#17 2012-09-06 22:15:22

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Bule draga, iti spun din proprie experienta..specimenele de genul aleia trebuie sa le paruiesti..si sa o faci atunci ca nu mai prinzi ocazia, si se baga si mai mult in seama.
(sa nu ma intelega nimeni gresit, ca sunt pro diplomatie, dar am si eu niste frustrari ca nu le-am paruit pe unele cand trebuia)


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#18 2012-09-06 23:19:45

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Re: Nu stiu ce sa mai cred

Astept sa.mi pice in mana:))) sa ma joc cu ea:* e bun ca gandim la fel:)))


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#19 2012-09-07 08:29:27

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Nu stiu ce sa mai cred

dar stii ca iti poate face plangere, nu? se cheama violenta / vatamare corporala din culpa
dar du-te paruieste-o daca vrei ca situatia sa degenereze si sa ti-o iei ulterior chiar tu, de la prietenii ei, astfei incat sa fii bagata in spital (cunosc cazuri)

Ultima oara a fost editat de sub (2012-09-07 08:30:42)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.