homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pastila uitata si dureri


#1 2012-10-23 15:42:10

e_lina
Membru
Inregistrat: 2012-10-23
Mesaje: 1

pastila uitata si dureri

Buna ziua, am si eu o problema si nu am posibilitatea sa ma adresez imediat la medic.
Iau Diane 35 de 8 luni si totul a fost bine pina acum si in plus nu este pentru prima oara ca iau contraceptive am luat acu 4-5 ani si am inceput acu 8 luni iarasi. Nu am avut nicodata probleme. S-a intimplat acu 10 zile cind am uitat sa iau 3 pastile..Singura nu stiu cum s-a intimplat. Imediat dupa incident le iau in fiecare seara regulat. In perioada data am avut contact sexual.
Peste 2 zile de la uitarea pastilelor, s-au inceput dureri nu mari si de scurta durata insa a durat pina acu 2 zile. Alaltaieri dureri nu au fost insa am avut singerari.Ieri hemoragie numai un picut insa dureri au fost toata ziua (sunt dureri ca de menstra). Astazi dimineata nu am avut nici singerari si nici dureri ca ieri, un pic ma deranjeaza. Vedem mai tirziu...Am facut test de sarcina si este negativ chiar daca stiu ca e prea devreme pentru un rezultat corect.
Nu sunt in Romania, locuiesc peste hotare si stiti ca este problema cu medicii pe aici. Ginecologul ma poate primi numai in 3 saptamini sau deja urgenta...Insa vreau sa stiu daca este grav si daca cineva a mai avut aceeasi problema.

Offline

 



#2 2012-10-24 23:27:52

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: pastila uitata si dureri

ai avut acel spotting din cauza ca ai omis 3 pastile,este normal


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.