homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-6


#96 2013-02-23 16:04:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Ielenush eu nu ma pricep deloc..
De ce nu intri aici?
http://forum.anticonceptionale.ro/f21-I … itate.html


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#97 2013-02-23 16:06:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

ielenush, fa un test! doar el te poate lamuri. multa bafta! goodluck

Offline

 

#98 2013-02-23 16:06:28

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Ielenus nici eu nu ştiu...


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#99 2013-02-23 16:20:40

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

hello! gata avem forum,nu puteam sa ma loghez,am reusit acum...off dar nu am scapat de reclama de la catena

loli,nu vrea el sa spuna mama,ce vrei?o sa spuna el
flow imi dau seama ca va terorizeaza cu de ce..etc...dar eu de abia astept sa o vad ca vb si ca ma intreaba aia si aia,zau...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#100 2013-02-23 16:31:59

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Smart rotfl2

Lucky este super fain pana la punctul in care simti ca o iei la vale. Si nu-s singura smile. MI-a zis tata ca stateau amandoi la geam si se uitau la o masina ce desfunda un canal in fata casei. Si incepe Carol: de ce este masina aici? de ce desfunda? de ce aia si cealalta? Tata a spus ca vreo ora l-a intrbat continuu de ce ca il trecusera toate apele.

Acum dimineata ma intreaba ce inseamna "guest". I-am mai zis si aseara dar banuiesc ca nu era prea clar. Si ii spun si de "host". Si da-i si plangi ca ea este guest si nu host in casa asta lol.

Nu taie/decupeaza nimic sad, nu deseneaza, nu vrea sa tina creionul in mana. Am lasat-o balta caci nu vreau sa o oblig cu asa ceva. Cel putin nu acum.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2013-02-23 16:41:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

sweet, stii de ce nu puteai sa te loghezi, nu?
rezolv acum.

Offline

 

#102 2013-02-23 16:59:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

deci, nu mai stiu ce mamici noi sunt... topicurile lor nu mai exista...  disperat

Offline

 

#103 2013-02-23 17:07:44

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

flow...hai ca e scumpa carol,chiar daca va innebuneste,de ce crede ea ca e guest si nu host??
la noi e exact invers,e numai cu pix,culoare,carioca,tot c egaseste de scris in mana si foaia dupa ea...dar in schimb nu vrea sa invete calul,vaca,oaia sau orice altceva ii arat supa

garga,daaa.am vazut pana la urma,mersi mult,pupici...nasol ca s-au dus topicurile mamicilor noi

Ultima oara a fost editat de sweetgirl27 (2013-02-23 17:09:10)


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#104 2013-02-23 17:11:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

mamici puss

off...si eu am pierdut vreo 14 pagini de la topicul meu grater
sunt iar la era cand nu voia sa suga rotfl


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#105 2013-02-23 18:19:48

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

al meu tocmai si-a descoperit umbra lol
s-a speriat de ea,fugea si ii zicea masss,adik mars
i-am aratat cum sa fac o pasare si nu s-a mai speriat
eu tocmai am facut un tiramisu si ma apuc sa fac o mancare de cartofi cu pui


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#106 2013-02-23 19:28:09

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

f ciudat ce s-a intamplat cu forumul...mie imi spunea domain not found.
flow te inteleg atat de bine  big_smile  al meu e la faza in care ma intreaba ce inseamna "sa", "va", "si" si alte conjunctii, prepozitii si pronume...explica-i daca poti...
sau daca vede ceva ce il marcheaza vb despre lucrul ala o zi intreaga si te intreaba de 100 de ori de ce s-a intamplat in felul ala...dar e atat de scump....e o varsta asa frumoasa. aseara il aduceam de la gradi si a vezut un accident si am convenit noi de ce a fost accidentul etc si a inceput sa bata campii cu tot felul de bazaconii si i-am zis sa taca ca ma deranjeaza de la condus...si  stat el ce a stat si mi-a zis...asa sunt eu mami, vb mult smile am murit instant
in rest noi nu avem probleme cu desenatul....deseneaza cu sens, tine creionul perfect, se joaca singur cu roluri, voci etc, merge singur la baie, se imbraca singur, inclusiv sosete, intotdeuna pe fata si cu fata in fata, se incalta, isi trage fermoarul, mananca singur....astea sunt de la gradi...acolo a invatat sa se si stearga singur la fundulet dar acasa nu il las eu...e inca atat de mic
am uitat sa spun buna  smile  va pup pe toate
deno, ce mai face yannick? cum se mai simte?

Offline

 

#107 2013-02-23 19:30:14

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

hello mary puss

cam pustiu pe aici.

Offline

 

#108 2013-02-23 19:31:47

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

gargarit kram   puss  ce afceti voi?
ai scris mailul ala?

Offline

 

#109 2013-02-23 19:45:04

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

mary cat are baietelul tau? e un scump din ce povestesti

pe mine azi m-a capiat a mea....nu a dormit la pranz mai deloc...de abia am reusit s-o culc pe la 18.30

ma enerveaza si vremea asta...e frig,ploua,bate vantul,dar mai e o spat si vine 1 martie...eheheheee,ce a trecut timpul


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#110 2013-02-23 19:46:04

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

3 ani jumate'  big_smile

Offline

 

#111 2013-02-23 19:46:07

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Mary este un scump Petru! Cum s-a acomodat cu limba?

Carol refuza creioanele sau daca "scrie" face niste chestii foarte mici si incalcite, nimic extins. Nu inteleg de ce, sunt un pic ingrijorata pentru ca ar trebui sa faca aceasta treaba paa acum. Poate din cauza ca este ambidextra. De ex, are o tabla mare si tine creta in ambele maini si simutan deseneaza ceva - cu mana stanga o spirala si cu cea dreapta altceva.
In rest, face cam ce face si Petru. O las sa se stearga singura si imi explica si cum se face:
putzica de sus in jos si fundutu' de jos in sus lol

Ce ii place este sa numere; numara orice:scari, carti, orice obiect, pagini de carte. Citeste paginile (ex. page 18, 19 etc) si face scaderi si adunari: 2 mere + 1 mar equal 3 mere. Stie si alfabetul dar numai cand vrea ea lol. Daca ii arat numele ei il stie dar rade si spune altceva. Rade de noi.
A descoperit niste poze cu cimitirul din satul bunicior mei si m-a intrabt ce este. I-am zis ca este un cimitir. Ce-i ala? Pai...noroc ca a luato tati la Ikea dar l-am sunat acum si mi-a zis ca il bate la cap cu cimitirul si nu stie ce sa ii zica. Tot caut pe net vreun posibil raspuns (deci, daca nu am internet sunt terminata lol.
Stii ce carti ii plac acum: Little Critters. Pana acum am citit cartile mici cu ei, de ieri am inceput cu povesti lungi. Este fascinata!
Si mai sunt niste carti (daca vrei iti fac poza ca poate le gasiti la library) cu o fetita egoista, cu o fetita care nu asculta anumite sfaturi (se nueste disobeying) - este innebunita dupa ele. Si desi noi nu marsam pe nimic, ea a invatat din aceste povesti o gramada. De ex, fetita ce nu asculta anumite sfaturi de la parinti, mananca bombonele inainte de masa de pranz. Si Carol ne zice: nu mai mananc bomonele decat dupa lunch. I'm not disobeying rotfl.

Nu o fortez cu desenatul, creioanele. Poate o sa ii placa la scoala. Si la gradinita ii da de facut altceva cand ceilalti picteaza. Face anumite experimente, face orice altceva numai sa nu scrie. Ieri am citit 10 carti. Vazuse ca ii adusesem creioanele sa desenam si imediat a zis ca vrea sa citim. Si cerea mereu carti numai sa nu deseneze smile.

Dupa cum stii nu am mai ajuns in NY pt ca a fost furtuna aceea. Banii de avion iam primit partial inapoi in forma de voucher si am  hotarat sa mergem in august la ocean, in Nova Scotia. Am luat deja bilete. Poate ajungem in decembrie si pe la voi dar nu stiu sigur.

Petru este la kindergarten? Privat sau nu?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#112 2013-02-23 19:54:25

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

mary, multumesc de intrebare, e binisor....tot cu subfebrilitati...de 3 sapt sad
am descoperit si cauza, infectie urinara cu klebsiella pneumoneae pe care nu imi pot da seama de unde a luat-o....dr zice ca din maternitate, dar am nascut la privat si era o super curatenie si conditii, mi-e greu sa cred asta...

astept sa-mi trimita katami link de unde sa-mi iau remediu homeopat...
toate antibioticele la care a iesit sensibil, sunt cam interzise la asa copii mici.


garga, nu sti cumva ce se intampla cu paginile care nu mai apar, s-au pierdut de tot sad ?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#113 2013-02-23 19:57:32

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno au avut fetele dreptate ca Y are infectie urinara.
Sper sa gasiti remediul cat mai repede. Eu am asa o retinere cu homeopaticile acestea, mai ales, cand este vorba de infectie urinara ce poate sa recidiveze oricand daca nu este tratata bine. Dar este numai parerea mea. Am eu acesasta fixatie desi am inceput sa citesc mai mult despre acest aspect de cand am vazut ca multe fete de aici au avut rezutate bune.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#114 2013-02-23 20:02:37

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

o sa deseneze ea. noi carti citim multe din romania. citim mult caragiale  va  si ii place la nebunie. avem multe carti de poeziii, baba iarna intra-n sat, nina casian, catelusul schiop, rica murdarica...isi alege el. citim in principiu povesti clasice. citim mult si in engleza dar tot povesti clasice. cu limba s-a acomodat f usor, intr-o luna vb in propozitii. nu vb inca perfect in engleza, dar intelege tot, are un accent perfect (nici noi nu avem deloc accent romanesc...la mine se simte daca sunt extrem de obosita), in romana nu se simte inca engleza. merge la o gradi privata. are mult din metoda montessori. e day care nu e inca kindergarden. e la pre-k. e day carul univ stony brook. sunt si multe chestii acre nu imi plac la ei dar poate sunt deformata de gradi din romania la care a fost inainte.
cu numaratul asa suntem si noi. plus ca mama il innebuneste cu socotitul....ea fiind o matematiciana convinsa. alfabetul il stie  si recunoaste f multe litere si cuvinte. stie si un pic din limbajul semnelor, tot de la gradi.
de cimitir nu stiu ce sa iti zic....si noi suntem socati de ideea mortii si o evitam cat se poate.
l-am dus la schi acum o luna si a fos f bine. am urcat eu cu el sus cu telescaunul si a mers f bine langa mine. eu eram speriata de bombe ca intra vreun dement in el, dar a fost ok. a schiata anul trecut cu tata si ta-su in romania si anul asta a avut monitor in romania si a invatat f mult. tre sa il mai duc. poate ne vedem si noi candva. poate ajungem noi in toronto. nr meu de mobil e *******
Deno imi pare tare rau de Y...o sa fie bine in final
Va pup

Ultima oara a fost editat de maryland (2013-02-24 01:36:29)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.