homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarzierea ciclului menstrual


#1 2013-03-01 18:40:58

magdda21cristi
Membru
Inregistrat: 2013-03-01
Mesaje: 2

intarzierea ciclului menstrual

buna in primu rand as vrea sa va spun ca am nevoie de niste raspunsuri,pareri. va rog frumos sa nu ma criticati si sa nu ma certati ca si asa sunt foarte stresata, stiu ca am gresit dar miam  invatat lectia si pe parcurs o sa am mai multa grija. Mia intarziat ciclul menstrual de 9 zile. aveam ciclul regulat pana  in ianuarie cand mia venit pe 20 in loc pe 25. Am fost foarte stresata din cauza problemelor in familie si mam si udat la picioare intro zi de mia fost foarte frig( ma gandeam k e posibil sa fi racit ) din pacate am avut sex neprotejat dar nu a ejacuat niciodata in mine  . Ieri pe 28 februarie am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Inca stau stresata , am stat toata saptamana stresata(cred k si de asta numi mai vine odata ) uneori am dureri la ovare si  ma doare capul. sani ii am un pic umflati si ma dor, asa mi se intampla si inainte sa imi vina ciclul . Eu nu stiu  ce sa mai cred va rog mult datimi o parere cv e posibil sa fiu insarcinata?, simptome nu am , mie foarte frica ...am zis sa mai astept cateva zile si apoi merg la doctor dar inainte as vrea sa ma linistesc un pic cu raspunsurile voastre. Va multumesc foarte mult daca o sa ma intelegeti!!!!

Offline

 

#2 2013-03-01 21:11:44

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: intarzierea ciclului menstrual

daca testul de sarcina este facut dupa 7 zile de la intarzierea ciclului menstrual sau la 2 saptamani dupa contactul sexual neprotejat si a iesit negativ, inseamna ca nu esti insarcinata.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#3 2013-03-02 11:50:20

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: intarzierea ciclului menstrual

3 saptamani, nu 2 smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#4 2013-03-02 18:25:06

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: intarzierea ciclului menstrual

scuze, am scris din greseala 2, mersi de corectare yoyolina, 3 saptamani !


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#5 2013-03-02 19:20:56

magdda21cristi
Membru
Inregistrat: 2013-03-01
Mesaje: 2

Re: intarzierea ciclului menstrual

va multumesc mult pt raspunsuri. dar ce credeti e probabil sa fiu insarcinta sau racita? ( am si racit tuse dureri de cap etc etc.) sunt foarte speriata sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-03-04 18:59:20

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: intarzierea ciclului menstrual

ambele variante pot fi luate in considerare, fa testul si scapa de-o grija.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.