homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oare anticonceptionalele sa fie de vina??


#1 2013-03-02 16:00:12

Yasmina008
New member
Inregistrat: 2008-11-16
Mesaje: 50

Oare anticonceptionalele sa fie de vina??

Nu stiu daca postez bine sau nu, rog un moderator sa mute subiectul daca nu e postat unde trebuie.
Problema mea este ca m-am ingrasat brusc si foarte tare! De la 49 kg la 61 in doar 3 luni, desi iau anticonceptionale de vreo 5 ani!!!!
Nu am avut probleme pana acum de la ele, chiar slabisem de la 51 la 49 cand am inceput sa le iau si acum corpul meu parca a luat-o razna! Cu greu am reusit sa ajung la un 57-58.... ma simt groaznic, nu stiu ce s-a intamplat, tind sa cred ca e de la fast-food (prea mult KFC) pentru ca inainte de a pleca de acasa la facultate nu mancam deloc fast-food. Insa de la 1, 2 KFC pe saptamana sa am parte de asa ceva? Sunt disperata de-a dreptul!!!  disperat  disperat  disperat

Offline

 



#2 2013-03-02 16:03:56

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: Oare anticonceptionalele sa fie de vina??

ti ai dat singura raspuns.
probabil pastilutele nu sunt de vina din moment ce atatia ani nu ti au facut probleme....
ai mai multa grija la alimentatie si poti face si un control la un endocrinolog


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#3 2013-04-13 12:00:53

dark_shadow
New member
Inregistrat: 2013-03-04
Mesaje: 32

Re: Oare anticonceptionalele sa fie de vina??

Buna, am mai scris acum cateva zile dar nu mi sa raspun. Am iar probleme, am reinceput sa iau anticonceptionale, si nu ma simt deloc bine de la ele, apetitul sexual e ,,sub pamant" sunt foarte nervoasa, nu suport pe nimeni, si nimic, ma cert cu toata lumea, inainte cand am facut pauza 3 luni, nu am fost asa, inainte cand le luam iar aveam starea asta, mai am mai mult de jumatate de luat, dar nu mai suport, as putea sa le intrerup acum? Multumesc.

Offline

 

#4 2013-04-13 12:22:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Oare anticonceptionalele sa fie de vina??

Termina folia macar, ca sa nu te dereglezi de tot... ai incercat sa le schimbi, tot pe astea le luai si inainte de pauza ? e posibil sa nu fie potrivite pentru tine

Offline

 

#5 2013-04-13 12:28:03

dark_shadow
New member
Inregistrat: 2013-03-04
Mesaje: 32

Re: Oare anticonceptionalele sa fie de vina??

Mi s-a dat mai multe, si tot asa m-am simtit, nu mai iau in veci, abia astept sa termin, le urasc.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.