homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce ar trebui sa fac?


#1 2013-03-18 21:34:31

misskat
New member
Inregistrat: 2012-10-31
Mesaje: 13

ce ar trebui sa fac?

dragelor am o mica mai nou mare problema...acum cateva luni m am despartit de iubitul meu ca m a inselat si n am putut sa trec peste asta. din noiembrie ne am mai vazut o singura data la metrou si asta ca m a vazut el, eu nu. toate bune si frumoase pana azi...cand bam! cine vine la mine eu fiind in statie? ultima persoana pe care vroiam sa o vad-el!
credeam cu tarie ca nu mai simt nimic pentru el si sunt gata oricand de o noua relatie dar cand l am vazut azi mi s au taiat picioarele....ochii aia albastrii si ochelarii negri...hanoracul care ii placea atat de mult si il purtam si eu..pur si simplu m a dat peste cap!
eu oricum nu am sa mai fiu cu el vreodata pentru ca stiu prin ce am trecut si cand eram cu el si cand ne am despartit deci nu sunt nebuna sa mi mai doresc asta! problema e ca eu sunt praf si cel mai rau e ca nu pot sa vorbesc cu nimeni...
sfaturi?

Offline

 

#2 2013-03-19 00:09:53

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: ce ar trebui sa fac?

Eu nu sunt "dragelor", dar voi incerca un raspuns  angel

Imagineaza-ti viata alaturi de el... cu multe amanunte.
Va intalniti iar, iesiti impreuna tot mai des, sarutari... poate faceti dragoste... totul e frumos, si bang:
Iubitul cu hanorac superb incepe sa lipseasca nejustificat, intarzie, nu mai raspunde la telefoanele tale...
Tu plangi, iar e cu alta?, iar ma tine de proasta...  retas

Si o tii asa inca o luna, doua... pana ti se acreste din nou.

Concluzia (mea):
E bine ca iti pasa de el, e bine ca ti se taie picioarele!

Esti un om, o fata frumoasa, cu vise, cu sentimente, cu calitati si... defecte.

Cauta pe cineva cu care sa impartasesti toate astea, cu care sa traiesti frumos aceasta viata.
Alta nu ai!

Ultima oara a fost editat de mature_man (2013-03-19 00:11:28)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#3 2013-03-19 01:21:21

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: ce ar trebui sa fac?

credeai toate alea ptr ca erai furioasa pe el, acuma ti a trecut furia, a mai si ceva timp si... la cand l ai revazut, ai revazut omul pe care l ai iubit ...

nu ti zic sa te intorci la sentimentele tale de furie, ci doar incearca sa ierti si sa te detasezi, iarta l si ofera i in schimb (in sufletul tau ) locul unui drag prieten care nu e ptr a fi cu tine.


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#4 2013-03-19 08:18:19

misskat
New member
Inregistrat: 2012-10-31
Mesaje: 13

Re: ce ar trebui sa fac?

ideea e ca eu sunt cam confuza acum in sensul ca nu stiu daca ce simt e iubire sau e ideea de ce a fost
ieri nici macar nu ma puteam uita in ochii lui, asta pe langa sentimentul de .... sa i spunem scarba desi e exagerat zis asa
prima chestie pe care am facut o cand am ajuns acasa? am tras o portie de plans cu toate ca mi am promis ca nu mai fac asta dar nah..am fost coplesita
so merci mult de sfaturi puss dragule dai niste sfaturi excelente prietena te trebuie sa fie mandra de tine!

Offline

 

#5 2013-03-19 16:03:52

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ce ar trebui sa fac?

eu nu vad legatura intre problema in sine si sex...

Ultima oara a fost editat de sub (2013-03-19 16:05:33)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-03-20 18:50:21

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: ce ar trebui sa fac?

misskat a scris:

... dragule dai niste sfaturi excelente prietena ta trebuie sa fie mandra de tine!

Multumesc!
...daca eu sunt "dragul", daca nu, nu  rodnar

Uneori si eu ma intreb cum as reactiona la intalnirea cu una din fostele mele iubite.
Rece, familiar, un pupic (nevinovat) pe obraz, un sarut pasional, pe nepusa masa, ca o reactie necontrolata si necontrolabila... lacrimi, o palma... glumesc angel

Au fost clipe minunate impreuna, au fost si suferinte...
De care sa ne amintim, pe care sa le pastram in inima?

Eu zic sa uitam ce-a fost urat, ca ne va urati sufletul, si sa pastram numai ce a fost frumos.
(dar nici sa repetam greselile facute nu e o solutie, mai ales daca fostul/fosta chiar s-a purtat urat).

MM

PS. Mi-am amintit de bancul cu batranul texan:

Un ziarist american ii ia interviu unui batran texan, trecut de 80 de ani. La un moment dat reporterul:
- Dle, stiti ca pentru prima data in istorie America are un presedinte negru?
- Fugi dom?le de-aici?.e imposibil?
- Nu, serios?
- Hai, dom?le, lasa-ma in pace?Traim in America si asa ceva e imposibil?
- Uitati ziarele ce titluri au: New York Times - ?Barack Obama - Primul presedinte de culoare de la Casa Alba?, Washington Post ? Pentru prima data un cetatean de culoare ajunge presedinte? ?
- Extraordinar?E incredibil?Tare mandru trebuie sa mai fie stapanul lui?

Ultima oara a fost editat de mature_man (2013-03-20 18:53:44)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#7 2013-03-20 20:49:27

misskat
New member
Inregistrat: 2012-10-31
Mesaje: 13

Re: ce ar trebui sa fac?

mature_man : tu esti lol
si foarte bun bancul oricum merci mult din nou pentru cuvinte ajuta mult! puss

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.